Ел. инструментите. Консумативи.
nikolson - майстор
Това за мене е субективно твърдение.
iivanov - майстор
съб сеп 29, 2018 11:13 pmbs44 написа:


...Винаги след работа съм източвал останалото гориво и следващият път съм слагал НОВА смес.
Мисля , че тука е заровено кучето . В инструкциите така пише , но практиката сочи , че карбуратора не трябва да се оставя сух . Еластичността на мембраната се променя , оттам и качеството на горивната смес . Обединената смес е с по-малко гориво в състава си , съответно с по-малко масло . В същото време тази смес дава по-високи обороти , а това може да доведе до свръх натоварване .
dragozow - майстор
Ако сместа преседи в карбуратора 4 или 5 месеца става на смола и ацетон, по повечето сервизи точно за това имат ултразвукови вани за почистване, които обаче не винаги помагат. Мембраните не се скапват чак толкова бързо, имам един Partner на десетина години, ползвам го не повече от веднъж годишно и като източвам паля и изгарям това в карбуратора. С моторните ми коси правя същото и после всичко пали и работи нормално. Мембраните могат да се сменят, но и не заминават толкова често. При колегата проблема е недоброто мазане вследствие на нещо.
iivanov - майстор
Става на смола и керосин , защото отлитат леките фракции . Периодично трябва да се помпи през цицката или да се дърпа въжето . Естествено преди работа трябва да се смени горивото . Повечето от тука включващите се са имали смущения в работата точно след засушен резервоар . Аз също съм в тази група .
1st0r1k - специалист
пет сеп 28, 2018 2:49 pmdragozow написа:
Нямам шини и вериги на сайта, но може да купиш от повечето дистрибутори на Husqvarna.
Добре.Аз искам насока към модел шина и верига пък откъдето и да са.
dragozow - майстор
За каква машина и колко инча?
1st0r1k - специалист
нед сеп 30, 2018 8:15 pmdragozow написа:
За каква машина и колко инча?
Husgvarna 445. 15 или 16 инча.
нед сеп 30, 2018 10:21 amiivanov написа:
съб сеп 29, 2018 11:13 pmbs44 написа:


...Винаги след работа съм източвал останалото гориво и следващият път съм слагал НОВА смес.
Мисля , че тука е заровено кучето . В инструкциите така пише , но практиката сочи , че карбуратора не трябва да се оставя сух . Еластичността на мембраната се променя , оттам и качеството на горивната смес . Обединената смес е с по-малко гориво в състава си , съответно с по-малко масло . В същото време тази смес дава по-високи обороти , а това може да доведе до свръх натоварване .
Здравейте отново,
Вече не ме интересува по какви причини е станало, понеже гаранция така или иначе няма. Последен въпрос: Заслужава ли си ремонта, който по предварителни данни ще е между 130 и 160 лв., при положение, че сега просто не мога да си позволя 350-400 лв. за нова машина, На тази даже не успях да й се порадвам, рязал съм с нея 10-11 пъти.
Благодаря
fore - майстор
Заслужава си.
После купуваш синьото полусинтетично (HP) масло на хускварна или зеленото полусинтетично (LS) и сипваш от него по 25 грама на литър. Аз ползвам само това и няма проблем.
Синьото мирише на пикня :lol: и като чели е по рядко от зеленото което мирише по читаво. Но и двете са добри. LS е с по малко димни емисии, но аз разлика не видях в димът между двете. Минерални масла вече няма на хускварна.

Не се знае каква вода си сипал на машината мислейки я за масло. Поне маслата на Хускварна са читави.

Аз също съм трошил Шведката сравнително нова и се наложи смяна на цилиндър на сходна цена преди години. Но после се научих да работя с тия машини и така......

Правилото е само оригинални масла че иначе става белята. И аз съм сипвал червено масло уж на Щил, което правеше страшен нагар по свещта и от там прецаках резбата на цилиндъра и си ева .......майката.

От Практикер да си купиш Маклуч- ок, но масло с незнайна марка и бъркоч не !

https://www.husqvarna.com/bg/chasti-pri ... -2taktovi/

Изображение

Изображение

Маслата само от магазина на хускварна.
dragozow - майстор
Дали си заслужава ти реши, само частите ти са 156,72 лв, отделно ще има някоя гарнитурка и труд. Аз не го виждам под 200 лв. Не е от маслото, продал съм тонове Ravenol Selfmix и Divinol Zweitaktöl, второто е на нивото на LS+, но е 30% надолу, защото не пише Husqvarna.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: