Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
emsy - специалист
Лошо :)
Мойте са все 'кривоъгълници' :D
И честотата въртях , и все същата картинка, не се увеличават или намалят грам.
Това говорим при товар на вторичната страна, и минимално запълване на ШИМ-а.
Когато е на празен ход си е чисто всичко :)

Прикачен файл

IMAG0093.jpg

Прикачен файл

IMAG0168.jpg
АБВ потребител - специалист
Щом заварява и не прекъсва дъгата ,значи ще работи.Под товар е нормална тази графика.Аз мислех че на празен ход имаш тези осцилаций.Важно е да няма големи пикове в напрежението за да не ти пробият диодите.Смело напред! :)
emsy - специалист
Aaa, явно не съм бил ясен в обясненията.
Успокоих се :)
Благодаря ти !
Наистина това е под товар, заварява си добре според мен,
щом аз дето съм с две леви ръце :) ....стават заварките...
Мазно, мазно, се леят, а не като с кракра-та
да пука и пращи, трещи.... :D
АБВ потребител - специалист
Кра-крата също може да заварява добре ,но трябва да се пипне малко.Дросел ,изправителен блок, има и други начини,но е голяма занимавка и едни немалко парици. :) Ето виж този чичо как заварява с трансформаторна машина.Има много добре направени трансформатори които заваряват перфектно.Но нали знаеш,те такова животно нема и това е.Има ред причини за да се ползват още тези машини, и надали инверторите ще ги изместят.

Последна промяна от АБВ потребител на пон окт 01, 2018 9:00 pm, променено общо 1 път.
АБВ потребител - специалист
Все пак възможно е да се получава трептящ кръг между вторичната намотка и кондензаторите на снуберите,от там да иде всичко.Аз затова ти казах да сложиш по големи резистори там.Но както и да е, нама проблем и така да е. В тази верига която съм очертал в червено тече променлив ток,но е малък. Но от друга страна може да се появят пикове в първичната намотка.Най добре недей го пипай щом работи и това е.
Прикачен файл:
мост зав..jpg
мост зав..jpg (39.53 KиБ) Видяна 1698 пъти
emsy - специалист
пон окт 01, 2018 10:20 amАБВ потребител написа:
Кра-крата също може да заварява добре ,..

:) Ето виж този чичо как заварява с трансформаторна машина....
ЕЕ този чичко е като Пикасо когато рисува, в сравнение с мен - съм като драскач с тебешир по асфалта
:-D

Спор няма че Кракра-та и подобни са си класика и много надеждни, и няма да го махна.
Той ми е като тежката артилерия :)
Благодаря за напътствията, сега ще се ориентирам към събиране на карантиите за да добие вид на нещо което може да се разнася.
АБВ потребител - специалист
Като стана дума за трансформаторна машина , виж колко лесно става :)



и съответно с дросел :)

Pansim1 - специалист
пон окт 01, 2018 10:20 amАБВ потребител написа:
Кра-крата също може да заварява добре ,но трябва да се пипне малко.Дросел ,изправителен блок, има и други начини,
Кракрата работи добре с рутилки. Дросел и изправителни диоди НЕ дават съществено подобрение в качествата на тази машина. Мисля че ще се сетиш защо... :idea:

И да знеш че и Триодината заварява добре, ама като гледам, много не ги използват напоследък :)
АБВ потребител - специалист
На Баща ми Колега,навремето говореше че ги правел и с базични да заваряват,но как, не знам.Той се занимаваше с това и сигурно е навил над 100 електрожена.Може би е увеличавал навивките на вторичната за по добра работа на тези електроди.Не знам :) Увеличаването на навивките на вторичната ,от една страна увеличават напрежението на празен ход за по лесно палене на електрода, но от друга намалят работния ток.Трябва да се пробва.
Прикачен файл:
15-2sshot-4.jpg
15-2sshot-4.jpg (58.03 KиБ) Видяна 1594 пъти
АБВ потребител - специалист
А ето и страница от инструкцията за употреба на този траф.Виж какво препоръчва производителя :-D
Прикачен файл:
Инструкция Кра-кра.jpg
Инструкция Кра-кра.jpg (86.21 KиБ) Видяна 1593 пъти

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: