Всичко за дърводелството
KingLin - майстор
Ау хич не ми хрумна това. Мерси Еди.
На боша съм му сложил 6 милиметровата цанга и я ползвам и за инчовите фрезери (имам и инчова цанга) - какво може да и стане на машинката или фрезерите по скоро?
EDI - майстор
Може да бие, да изкриви фрезера или оста на оберката, да нарани цангата или недай си боже да се отцепи пластина от вибрациите, когато режеш на високи обороти.
Последна промяна от EDI на пон окт 08, 2018 9:20 pm, променено общо 1 път.
Ивелин1 - специалист
Еди ще може ли да ми кажеш за твоята оберфреза повече инф. (защо реши нея, достатъчна ли ти е като мощност, как си я закрепил, защото вече ми обясниха че ако отвора не е достатъчен трябва да махна рамената?), защото друг не се е включил за сега в питането :?:
EDI - майстор
Имам тема за масата и оберката, може да ги потърсиш, че вече не помня къде бяха.Взех нея, защото това имаше в Продавалника.Взех я на късмет, хабер си нямах от марката.Достатъчна ми е, до сега не съм изпитвал нужда от по-мощна.За да мине табления, изрязах със зегето плочата.Закрепена е с няколко винта М6 за плота на масата.Виж темата МАСА ЗА ОБЕРФРЕЗА, страница 4, там има няколко снимки.
Ивелин1 - специалист
Ето за тази говоря че не ми вдъхва много вяра? Струва ми се слабичка и незнам с нещо подобно дали ще върви табления? Но нещо друго не мога да намеря по-добро и не чак ПРЕКАЛЕНО скъпо за оберфреза!

Прикачен файл

Screenshot_20181008-220910_Chrome.jpg
EDI - майстор
Ще върти, това е копие на Силвърлайн и още много други марки.Сега, не знам конкретнста сбирка как е с луфтове и други подобни, но предполагам, че като я видиш в магазина, ще я пробваш.
Ивелин1 - специалист
пон окт 08, 2018 10:25 pmEDI написа:
Ще върти, това е копие на Силвърлайн и още много други марки.Сега, не знам конкретнста сбирка как е с луфтове и други подобни, но предполагам, че като я видиш в магазина, ще я пробваш.
Ами то хубаво да я видя ама няма да имам този шанс! Мисля че магазина е в София и ми е малко далеч!
Ако някой има наблюдение върху друг модел, марка или каквото и да е и може да ме насочи към нещо ще съм много благодарен, защото вече не искам да взема още една (ще бъде трета) и да не върши работа!
И само да спомена наистина това с макита ми не беше много удачно и скоро време ще ходи на ремонт!
nikolson - майстор
Показаната фреза НЕ Е с инчова цанга. Т.е., ще и купуваш/търсиш на 1/2".
Ивелин1 - специалист
пон окт 08, 2018 11:10 pmnikolson написа:
Показаната фреза НЕ Е с инчова цанга. Т.е., ще и купуваш/търсиш на 1/2".
Първоначално и аз мислех така, но в описанието пише това!

Прикачен файл

Screenshot_20181008-232104_Chrome.jpg

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: