• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
1 плоча май беше 9 см .
Rumen89 - специалист
Ще останат погледнато реално 3 см. Мислех да не го предобря както казват хората, че и от горе над тях съм наредил още турболатори и други прегради. Запалих го днес при температура на системата 65 градуса температура на изхода беше 125 градуса. Но днес беше доста топло и предполагам тягата е слаба.
filmatoplo - майстор
Преди да купуваш плоча -винаги може да направиш тест с някое парче ламарина 4-5мм с тази форма :wink:
ventzi48 - специалист
Аз поставих още една плоскост под оригиналните плочи за удължаване пътя на димните газове/ по идея на колегата Шоп/. Над скарата поставих две плочи под наклон към страничните ребра на камерата за насочване на горещите газове. Имам идея да подавам въздух който ще затопля с топлообменник закрепен на задната стена на котела. Повдигането на котела с камера е с положителен ефект като се намали разхода на пелети.
milenskior - специалист
Аз пък съм си направил плочите от ламарина 8 мм, но може и по-тънка и си промених размерите на правите, така че отзад остана около 5 см отвор.
Rumen89 - специалист
Ще видим какъв ще му е разхода тази зима. Накрая ще намеря някой с газ анализатор за да му замери кпд.
filmatoplo - майстор
Няма лошо но относителна работа , не е двигател на Макларанс :wink:
cuf - помощник
ср сеп 05, 2018 6:23 pmfilmatoplo написа:
Няма лошо но относителна работа , не е двигател на Макларанс :wink:
Здравейте. Искам да попитам дали може да се промени температурата на горелка RB 20 по малко от 60градуса или това си е заводска настройка.Благодаря :?
milenskior - специалист
Може колега. В менюто се задават мин. и макс. температура. Прочети си инструкцията.
filmatoplo - майстор
:) Заводско в сервизното меню температура минимум е 60 гр ,влиза се там и се сваля по надолу -тогава ще можеш надолу от стрелките :wink:
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: