• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
g166 - напреднал
Здравейте, вчера забелязах , че на половината лунички , които са в банята, са им паднали пластмасовите капачета отпред или по -точно стъкълцето през което минава сватлината. Доколкото знам , самото тяло е капсуловано и такива разпадания не са нормални. Обадих се до магазина и казаха , че ще ги сменят. Дотук добре, но всички майстори , на които звънях за монтаж и демонтаж са заети.
Въпросът ми е има ли нещо сложно , в това да ги сваля и после отново да сложа другите и също така бих била благодарна, ако някой обясни.
naB4o - специалист
Няма нищо сложно по принцип. Има много видове лунички - тяло с крушка в едно, или отделно. Една снимка ще ориентира за насоките за демонтаж. А и да не забравиш да спреш напрежението (тока) като работиш.
chapara - майстор
Дърпаш внимателно на долу и ще излезнат, държат се на две пружини.
ValBo - специалист
И пазете пръстите от пружините, защото удрят доста неприятно :)
g166 - напреднал
ср окт 10, 2018 9:13 amnaB4o написа:
Няма нищо сложно по принцип. Има много видове лунички - тяло с крушка в едно, или отделно. Една снимка ще ориентира за насоките за демонтаж. А и да не забравиш да спреш напрежението (тока) като работиш.
Прикачен файл:
20181010_100149.jpg
Прикачен файл:
20181010_100133.jpg
Благодаря, това е снимка на луната , а може ли за помощ относно изключването на тока?
Навярно въпросите ми са доста глупави,закаето се извинявам.
toshetozaz - специалист
Баси ,много предпазители бре. По принцип ,като е изключена от ключа на лампата горе при луната не би трябвало да има напрежение.За 100 % сигурност сваляш всички предпазители надолу и действаш.С един фазомер ще си улесниш положението многократно.Chapara ти е обяснил ,как се сваля самата луна.
tzetz009 - специалист
:lol: Да кажем , че е достатъчно само предпазителите на 10 ампера . Тези , означени с "C10" .

:partyman: :partyman: :partyman:
kozl - майстор
Примерно пускаш луните да светят и почваш да щракаш предпазителите от ляво на дясно докато загаснат луните и набелязваш кой е предпазителя.
Тези двойно по-дебелите са ДТЗ-та и предполагам, че изключват всичко що е наредено от лявата им страна на снимката.
nikolov333 - майстор
По-скоро от ДЯСНО на ляво, че иначе ще трябва да минеш през всичките докато загасне.. :-D
От последните четири в десния край, само тези, които са С10.. би трябвало един от тях да е..
Иначе таблото ме кефи.. много прилича на моите.. :rock: :supz: :partyman:
g166 - напреднал
Благодаря, успях да ги сваля. Само още един въпрос-нали не е нормално тези капаци на луните да падат сами? Да не се окаже, че в магазина ще ми пробутат тезата с кофти монтаж. Забелязах , че на една от луните като я свалях, от вътрешността изпадна хартиен ринг.
  • 1
  • 2

Тема "Сваляне на лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: