Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikiww - помощник
Здравейте, от септември и аз съм притежател на камина Грейко и имам проблем. При запалване изпушва от някъде и мирише на пушек. Тъй като не съм в къщи разчитам на жената да гледа, а аз да й казвам. Не може да намери от къде изпушва, проверила е от горе където е халката, от страни, от всякъде и според нея е отпред, от вратата. Вратата е затворена добре. Кумина ми е далечко. Имам около 6 метра хоризонтални кюнци и 1.8 вертикални. Хоризонталните имат наклон. Кюнците са 80 мм. и снадките са увити с алуминиево тиксо. Кумина има тяга и то добра. Преди тази камина бяхме на дърва 4 години. От задната страна при кривката зад печката не е. Изпушва само при запалване. Отоплявам апартамент около 80 кв. и камината гасне понякога и след 30-40 мин. пак запалва. Гледам настройките за запалване, че вентилатора е на 0 % , това трябва да е вентилатора на въздуха, а вентилатора на изхода на димоотвода работи ли при запалване? Ако работи не може ли да се увеличи малко? Това ми е проблема. Помагайте. Днес ми се обади жената, че чак датчика за пожар се е включил нощес, било се запушило.
filmatoplo - майстор
Напиши настройките да видим ,а междувременно майстора да прескочи до вас да огледа положението .Относно запалването -ако дозата за палене е голяма възможно е да пропуши ,също въздуха не се знае как е при палене .Камината им само -димен всмукателен вентилатор .
martolk - специалист
В контролера има настройка за допълнителен вентилатор. Нормално е да е на 0. Снимай другите стойности, защото паленето е на няколко цикъла с различни стойности. Може да пуши от дупката за сондата за изгорелите газове и/или от ревизията на вентилатора. Малко тъпо е направена, а именно със самозалепващо въженце без канал за него. След първото отваряне, при мен се рязлепи. Сложил съм му малко силикон откъм камината.
nikiww - помощник
Настройките за запалване не са пипани от майстора, който я пусна, пипна само помпата да се включва по рано и още нещо беше, но не за запалване и разпалване. А тоя вентилатор не може ли да се сложи на 5% примерно да засмуче тоя дим, който се получава при запалване?
Вентилатора работи ли при запалване да изхвърля принудително изгорелите газове, че не ми е ясно? Настройката е 0, но на другите режими ина стойност, значи при запалване не се върти? Така ли е или греша?
filmatoplo - майстор
В камината -допълнителен вентилатор въобще няма -затова там е -0 .При запалване си има стойности на вентилатора -дадени по долу в Етап 1,Етап 2 и Етап 3 .
Ndp007 - специалист
В книжката изрично пише да няма хоризонтални тръби или ако има да не са повече от 3 метра и с наклон 5 градуса.единственно може да издиша след вентилатора защото той е засмукващ и се предполага че в горивната камера и димогарните тръби трябва да е вакуум.То за това има и пресостат ако комина загуби тяга или се отвори вратата по време на работа (тоест да се разхермитизира ) се появява един знак стоп на екрана и започва гасене от съображение за сигурност.Аз съм на същия хал и вчера чистих кюнците и вентилаторната камера. Капака и първото криво което влиза в печката ги обмазах с една паста за фурни 1200 градуса . Ако искаш да видиш от къде пуши свалвш десния капак взимаш един голем як фенер и я палиш и светиш около вентилатора около капака му и около първото криво и и сендата и ще разбереш. А ако искаш да ти пали по лесно и без взрив пробии стената зад нея и и подаваи свеж въздух отвън.Всичко го пише в книгата.Ако слагаш втори вентилатор което ще ти свърши отлична работа пиши какъв си сложил и къде .
ivanovhr - специалист
От Грейко са помолили натурела да премахнат възможноста да променяме настройките на горивния процес. Това мисля е уникална тъпотия.

Аз:
Защо изчезна възможноста да променям настройките на горенето през мобилното приложение? Става въпрос за Грейко Бижу. От вчера забелязах, че липсват в приложението и през браузъра също.

отговора от Натурела:
От Грейко поискаха да махнем възможността клиентите да променят настройките на горивният процес и затова вече липсват съответните екрани за настройка.

Защо подягодите да не мога да си настроя печката за различните пелети докато седа на дивана пред лаптопа и гледам как гори?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср окт 10, 2018 5:45 pmivanovhr написа:
От Грейко са помолили натурела да премахнат възможноста да променяме настройките на горивния процес. Това мисля е уникална тъпотия.

Аз:
Защо изчезна възможноста да променям настройките на горенето през мобилното приложение? Става въпрос за Грейко Бижу. От вчера забелязах, че липсват в приложението и през браузъра също.

отговора от Натурела:
От Грейко поискаха да махнем възможността клиентите да променят настройките на горивният процес и затова вече липсват съответните екрани за настройка.

Защо подягодите да не мога да си настроя печката за различните пелети докато седа на дивана пред лаптопа и гледам как гори?
Уникална тъпотия е това, което си намислил да правиш, добре че Грейко навреме са взли мерки! Как точно ще си направиш настройката за различни пелети като си седиш на дивана, без да гледаш какво става в горивната камера? Горят ли, не горят ли, трупат ли се? Искаш да се взривиш и да подпалиш къщата ли? Дистанционно трябва да има достъп само до потребителското меню, а не до сервизното
ivanovhr - специалист
ср окт 10, 2018 6:05 pmLazarGanev написа:
ср окт 10, 2018 5:45 pmivanovhr написа:
От Грейко са помолили натурела да премахнат възможноста да променяме настройките на горивния процес. Това мисля е уникална тъпотия.

Аз:
Защо изчезна възможноста да променям настройките на горенето през мобилното приложение? Става въпрос за Грейко Бижу. От вчера забелязах, че липсват в приложението и през браузъра също.

отговора от Натурела:
От Грейко поискаха да махнем възможността клиентите да променят настройките на горивният процес и затова вече липсват съответните екрани за настройка.

Защо подягодите да не мога да си настроя печката за различните пелети докато седа на дивана пред лаптопа и гледам как гори?
Уникална тъпотия е това, което си намислил да правиш, добре че Грейко навреме са взли мерки! Как точно ще си направиш настройката за различни пелети като си седиш на дивана, без да гледаш какво става в горивната камера? Горят ли, не горят ли, трупат ли се? Искаш да се взривиш и да подпалиш къщата ли? Дистанционно трябва да има достъп само до потребителското меню, а не до сервизното
Може пак та прочетеш какво съм написал. Правя настройки седнал на дивана пред печката и ГЛЕДАМ КАК ГОРИ. Според мен голямо предимство беше това. Вместо на цъкам надвесен над печката да седя удобно пред нея и да си я глася. Мисля, че съм си я нпаравил екстра още миналата зима, но все пак не ми харесва това.
LazarGanev - "Велик майстор"
Прочел съм какво си написал. Контролерът и софта са еднакви за камини и горелки, като съотношението на бройките продадени камини и горелки е между 1/50 и 1/100 в ползва на горелките, които се монтират далеч от дивана, навън в котелното. Някой без да иска или нарочно може да промени настройките на горелката, без да знае какво се случва реално и това може да има сериозни последици. Може и дете да тръгне да си играе с телефона на баща си и да направи беля. Тъй че предприетите действия са превантивни с цел безопасност, а не като се обърне каруцата.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: