Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср окт 10, 2018 10:04 pmbai_bradyra написа:
...Живи и здрави и безавариен отоплителен период :partyman:
Жив и здрав, Брадър!
Не знам колко благородно, ама ти завиждам.
Благодаря за персоналната табличка и да напрайш нещо и за газта!
huligancho - напреднал
Имам нужда от помощ... как се изчиства грешка на Грейко РБ30?
Благодаря предварително
filmatoplo - майстор
Старото управление ли ,каква грешка - отстраняваш и причината .
judas - специалист
Натискаш и задържаш F и даваш нагоре на Yes и пак F.
huligancho - напреднал
Не знам какво е управлението. Даде ми грешка препълване, изчистих датчиците, изчезна Е-то, но хикса остана...
huligancho - напреднал
Като задържа F ми излиза промяна на температура и други неща в менюто, но никъде няма изчистване на грешка
filmatoplo - майстор
Изключи я от тока и я включи наново .
huligancho - напреднал
чет окт 11, 2018 12:56 pmfilmatoplo написа:
Изключи я от тока и я включи наново .
Направих го, Х-са стои...
kotarankat - специалист
Здравей, колега!
Решението на проблема е следното:
1. Разхлабваш скобата на гофрираната тръба, там където влиза в горелката. Вадиш я и силно духваш два-три пъти. В металната тръба на горелката има два отвора около 4-5 мм - за оптодвойката ( датчици, които следят за препълване с пелети). Вероятно има много прах в пелетите ти и затова се е натрупала в дупчиците и съответно датчиците не се "виждат" един друг.
2. Ако първия вариант не сработи - изключваш горелката от захранването, отваряш металния кожух на горелката и там на тръбата се виждат кабелите , с които са свързани тези "датчици" издърпваш ги внимателно, почистваш ги отпред и пак ги монтираш. Случвало ми се е да ги виждам леко почернели отпред, понеже комина ми е по-ниско от къщата и при много силен вятър да връща пушек. който е зацапал датчиците.

Тези датчици на вид изглеждат точно като диодите на запалките с фенерче. Не знам как по-точно да го обясня.

Успех!
huligancho - напреднал
чет окт 11, 2018 1:04 pmkotarankat написа:
Здравей, колега!
Решението на проблема е следното:
1. Разхлабваш скобата на гофрираната тръба, там където влиза в горелката. Вадиш я и силно духваш два-три пъти. В металната тръба на горелката има два отвора около 4-5 мм - за оптодвойката ( датчици, които следят за препълване с пелети). Вероятно има много прах в пелетите ти и затова се е натрупала в дупчиците и съответно датчиците не се "виждат" един друг.
2. Ако първия вариант не сработи - изключваш горелката от захранването, отваряш металния кожух на горелката и там на тръбата се виждат кабелите , с които са свързани тези "датчици" издърпваш ги внимателно, почистваш ги отпред и пак ги монтираш. Случвало ми се е да ги виждам леко почернели отпред, понеже комина ми е по-ниско от къщата и при много силен вятър да връща пушек. който е зацапал датчиците.

Тези датчици на вид изглеждат точно като диодите на запалките с фенерче. Не знам как по-точно да го обясня.

Успех!
Всичко гореописано от теб го направих-и кожуха свалях, и тръбата свалях, и продухвах, и почиствах датчиците, дори с клечки за уши почистих и каналчетата на датчиците... ефекта е, че изчезна символа Е, а остана Х-са...

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: