Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Значи първо я изключваш от тока ,сваляш капака , маркуча и датчиците -почистваш тръбата и отворите с продухване ,бършеш датчиците и двата -след това сглабяш обратно и включваш .
чет окт 11, 2018 1:10 pmhuligancho написа:
... ефекта е, че изчезна символа Е, а остана Х-са...
Сега работи ли? Остави я така!
huligancho - напреднал
чет окт 11, 2018 1:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 11, 2018 1:10 pmhuligancho написа:
... ефекта е, че изчезна символа Е, а остана Х-са...
Сега работи ли? Остави я така!
Не съм я пускал... Би трябвало да се запали в 17.30 часа
filmatoplo - майстор
Излез от Таймер и я пусни принудително за проба ,в 17,30 и жената ще крещи ако не сработи :wink: .
huligancho - напреднал
чет окт 11, 2018 1:27 pmfilmatoplo написа:
Излез от Таймер и я пусни принудително за проба ,в 17,30 и жената ще крещи ако не сработи :wink: .
Ххаха, добре... :o
g.gushterov83 - специалист
ср окт 10, 2018 8:27 pmandy_forresite написа:
От П. Тръмбеш. Освен от пелетите зависи и от тягата. С малко отворена клапа пали по-лесно, не пропушва и разгаря по-уверено подгрявайки и комина. Интересуват ме обороти, не проценти. Аз съм задал 46% на запалване и 45% на разгаряне. От 46% върти между 1096 и 1250 оборота както му дойде. При мен най-добре се получава от 1140 оборота на запалване, но не може да се уцелят у дома. На късмет е :) Голямо разгаряне пада с по-малко от 1070 об. Друг път са 1110 и е по-стабилно.
Моята е Star, но предполагам, че освен управлението останалото е еднакво. При мен с 8 милиметрови слънчогледови (нямам идея от къде са, докараха ми ги в чували като за захар по 30 кг.) с около 1200 оборота пали за около 2:30 минути (90/10). После при разгарянето (180 секунди с вентилатор пак около 1200 оборота, 120 секунди на първа и 120 секунди на втора степен) пламъка наистина е колеблив, пада дори до 0, но в края на процеса е стабилен със стойности над 160.
Сега като я палих забелязах, че и при мен оборотите играят от 1150 до 1250 на 46% вентилатор и то без напрежението в мрежата да варира драстично, но не мисля, че ситуацията е толкова драматична. Работи, следователно не пипам :)
filmatoplo - майстор
Оборотите се движат еднакво като показания и на старото и новото у-ние , не съм наблюдавал на други вентилатори показания на обороти -но едва ли заковават на 1200 без да мръдне грам :)
andy_forresite - майстор
Значи при звездното управление има възможност за настройване на времето за горене на мощност 1, след това на мощност 2 и тогава да отива на трета. При мен с обикновения телевизор с размери 1.8/1.4 е 180 секунди на мощност 1 (стандартно е на 2, но го промених поради преливане на пелетите от мощност 2) и от 1-ва минава на трета. Аз му правя дълго разгарянето когато съм вкъщи, защото идващите за Р1 пелети за тези 180 секунди водят до падане на незапалили се пелети. Оставям го да си зареди само веднъж колкото да ги разръчка и като подложи трета скорост му възстановявам подаването на бонбони. Само един път го бях направил по таймер и когато изхвърлях съдържанието на пепелника изрично проверих за пелети. Имаше към 10-ина, което не е нищо. Може да се спаси и самО.
Паленето и при мен е за толкова време. Ок, благодаря :)
filmatoplo - майстор
При топъл котел паленето е по добре от студен старт .Като стана дума преди час си поиграх и с моята камина че новите пелети палят една идея по бавно -а първа доза гори още по бавно -300 секунди без подаване на пелети ,след това разгаря още 140 секунди на 1 степен и още 100 сек на 2 и най накрая оди на 3 :wink: не минава и 2 минути и модулира обратно :lol:
huligancho - напреднал
Някой има ли идея защо при изчистен комин горелката си гори нормално, комина си пуши както винаги, но от бункера излиза много пушек?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: