Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
чет окт 11, 2018 1:07 ammkosama написа:
.......
пак на практика и аз не бих работил за теб :mrgreen:
Момко, нямаш си понятие с кого си се захванал да спориш :-D :-D Поразучи кой кой е, тогава скачай в дълбокото!
mkosama - напреднал
чет окт 11, 2018 1:12 amkuger написа:
чет окт 11, 2018 1:07 ammkosama написа:
.......
пак на практика и аз не бих работил за теб :mrgreen:
Момко, нямаш си понятие с кого си се захванал да спориш :-D :-D Поразучи кой кой е, тогава скачай в дълбокото!
Аз не съм тук да споря но това е български форум ,питаш нещо и ти обесняват колко си тъп и неграмотен та дет са вика кат са знам къв сам майстор .....дна ти влиза в къщата ;)
иначе за спорове съм отворен но на тема хардуер и подръжка на лаптопи и настолни машини :)
zz_stefanov - майстор
чет окт 11, 2018 12:28 amkuger написа:
Какво е "едисонка"?

пп: Едно време са слагали "бушон" и на нулата, не ми е много ясно защо. При неговото изгаряне всичко остава под фаза.
.....
Инсталацията е от времето когато не е имало нула. Тогава и на двата проводника се слага предпазител. Трябвало е след смяната на системата този предпазител да отпадне, защото инсталацията става много опасна.
moimoimoi - майстор
т.е. едно време при белгийската система е имало две фази до къщите и затова е имало по два предпазителя
после се преминава на фаза и нула и затова сега в някой къщи има предпазител и на нулата,което си е опасно
смяната на табло е елементрана работа но за хора с опит,редовно го правя и под напрежение
plamen6703 - майстор
чет окт 11, 2018 1:19 ammkosama написа:
Аз не съм тук да споря но това е български форум ,питаш нещо и ти обесняват колко си тъп и неграмотен та дет са вика кат са знам къв сам майстор .....дна ти влиза в къщата ;)
иначе за спорове съм отворен но на тема хардуер и подръжка на лаптопи и настолни машини :)
Покажи поне, че правописа ти е по-добър от "знанията" по електротехника, които изобщо ти липсват :wink: ! :partyman:
mironcho - специалист
ср окт 10, 2018 10:33 pmmkosama написа:
Искам да изхвърля едисонките и да сложа стопяеми предпазители ,обаче гледам таблото е с един главен и 2 по 25А бушони като само единия спира тока в цялата къща а другия не въздеиства на нищо,обаче е под напрежение.
Здравей,
По-напред пишеш, че си изграждал инсталации от където следва, че би трябвало сам да можеш да си решиш проблема и няма да давам акъл. Понеже обаче електричеството ми е професия и за първи път чувам термина "едисонки" би ли бил така добър да обясниш разликата между тях и стопяемите предпазители, може и с картинки?
mkosama - напреднал
чет окт 11, 2018 7:54 pmmironcho написа:
ср окт 10, 2018 10:33 pmmkosama написа:
Искам да изхвърля едисонките и да сложа стопяеми предпазители ,обаче гледам таблото е с един главен и 2 по 25А бушони като само единия спира тока в цялата къща а другия не въздеиства на нищо,обаче е под напрежение.
Здравей,
По-напред пишеш, че си изграждал инсталации от където следва, че би трябвало сам да можеш да си решиш проблема и няма да давам акъл. Понеже обаче електричеството ми е професия и за първи път чувам термина "едисонки" би ли бил така добър да обясниш разликата между тях и стопяемите предпазители, може и с картинки?
Идва от името на изобретателя им Т.Едисон едисонките са стопяеми предпазители използвани повече от 100 години (с стопяема вложка) и искам да ги подменя с автоматични :)
plamen6703 - майстор
ср окт 10, 2018 10:33 pmmkosama написа:
Искам да изхвърля едисонките и да сложа стопяеми предпазители
Кои едисонки да изхвърлиш и какви стопяеми предпазители да сложиш на тяхно място :cool: ?
Изобщо знаеш ли се накъде си с главата :lol: ?
kuger - майстор
Чудиш се? Изхвърля тези:
Прикачен файл:
028 KOD 331.jpg
028 KOD 331.jpg (61.8 KиБ) Видяна 1822 пъти
И слага тези:
Прикачен файл:
product_large_38509.jpg
product_large_38509.jpg (47.32 KиБ) Видяна 1822 пъти
krasi92 - майстор
И по зле ще става.Първо се ликвидира образованието и сега вече е страшно.

Тема "табло в стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: