• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kaptagona - специалист
Няколко пъти вече ми се случва да не запали а да препълва кошничката с пелети. Гася я и пак наново пускам и тогава пали.
bmahob - майстор
съб сеп 29, 2018 7:19 pmkaptagona написа:
Няколко пъти вече ми се случва да не запали а да препълва кошничката с пелети. Гася я и пак наново пускам и тогава пали.
Колко е вентилатора при палене?
kaptagona - специалист
коя настроика е това.ако е обороти на вентилатора във фаза палене е 2250об. така си е заводско.
bmahob - майстор
пробвай да го намалиш малко, а изписва ли грешка като не запали?
kaptagona - специалист
не.пише си load pelet и fire waii. и си продължава да пълни.
kaptagona - специалист
Миналата година на 1ва степен подържаше 49-50-51градуса. Сега съм със други пелети и на 1ва вдига 60 и нагоре градуси.Сигурно са по добри. Коя настроика трябва да се пипа.
bmahob - майстор
:-D :-D :-D Не барай нищо..... все още е топло за туй.... за сравнение двата радиатора са отворени на макс/Т в стаята показва 29гр тогава май притварят и на 5 степене :-D / и вечер като я пална пак стига до 70гр на първа и гасне.
Zaki - помощник
Здравейте, от месец съм собственик на пелетна камина алфа плам комо 21, имам няколко въпроса относно камината и експлоатацията й.
Отоплявам 2 от 3 етажа в къща с обща площ 140 м2 и височина на етаж 2,60 см.
Камината се намира в кухнята на 2-рия етаж при нея няма радиатор справя се много добре с отоплението, към нея има закачени общо 100 бр. глидера по 60 см. височина, бойлери няма закачени към нея ( за момента). Къщата е санирана със стиропор 8см. шпаклована две ръце и отгоре силиконова мазилка. Дограмата е сменена с ПВЦ- 5 камерен немски профил със стъклопакет 4 сезона 24мм. само на единия етаж (по него се определя стайната Т). На горния етаж в една стая и коридора има изолация на тавана (другите стаи ще се изолират във времето). Камината работи предимно вечер от 19ч. - 23/ 23:30ч. на 2 дена гори по-малко под 15 кг. пелети, Т- в помещенията е 23С на вода държи 49-55С. Водната помпа се включва като направи 50С а камината се ръководи по вградения стаен термостат. Въпросите ми са (знам, че в момента на вън е топло през деня)
1. Трябва ли при направата на зададената температура камината да се изключва? Защото при мен е в модулация и винаги си работи държи около 50-55С
2. Техника който прави настройките ми каза, че втората година за да важи гаранцията трябва да му платя 70 лв. за да ми покаже как се прави сезонно почистване на камината, в книжката никъде не пише и няма илюстрация за разглобяването й. Техника ми каза, че се разглобява около нея и в горивната камера се чистело около вентилатора ( къде какво и как се прави незная имам я от месец) чистя си я ежеседмично както е описано в книжката.
3.Какво трябва да е налягането на студено във водната риза?
4. За помещенията които отоплявам добър ли е разхода при температура около 20С през деня и 2 - 3 С през нощта за 10-12 часа работа 15кг. Пелетите са иглолистни клас А.
Предварително благодаря за вниманието!
chipko - специалист
чет окт 18, 2018 10:22 pmZaki написа:
Здравейте, от месец съм собственик на пелетна камина алфа плам комо 21, имам няколко въпроса ....
Честито за новата камина! Със сигурност постепенно ще откриете отговори на много от въпросите Ви, къде от личен опит, къде от опита на някой друг :)

1) Според мен щом държи 50-55С и не гасне, значи не и достига температурата от стайния термостат. Радиаторите имат ли термоглави? Пробвайте да регулирате с тях...
2) Сезонното почистване при мен мина като: отвориха пепелниците, пуснаха една прахосмукачка и "Тя камината ти си е чиста", дай тука един 70лв. Т.е. не направиха нищо повече от това което аз съм го правил десетки пъти, като реша да си я изсмуча по-обстойно с прахосмукачката.
3) Налягането при студена система е добре да е между 0,9-1,2 bar по манометър. В зависимост от водния обем и температурата на водата ще се покачи до 1,5-1,6 при гореща система. (при мен над 2 bar аварийната пробка на камината изпуска вода)
4) Разхода варира, но каквото и да правите между 1,4 - 1,7 (че до 2,0 кг в много студено време) на час ще е.
Zaki - помощник
пет окт 19, 2018 12:29 pmchipko написа:
чет окт 18, 2018 10:22 pmZaki написа:
Здравейте, от месец съм собственик на пелетна камина алфа плам комо 21, имам няколко въпроса ....
Честито за новата камина! Със сигурност постепенно ще откриете отговори на много от въпросите Ви, къде от личен опит, къде от опита на някой друг :)

1) Според мен щом държи 50-55С и не гасне, значи не и достига температурата от стайния термостат. Радиаторите имат ли термоглави? Пробвайте да регулирате с тях...
2) Сезонното почистване при мен мина като: отвориха пепелниците, пуснаха една прахосмукачка и "Тя камината ти си е чиста", дай тука един 70лв. Т.е. не направиха нищо повече от това което аз съм го правил десетки пъти, като реша да си я изсмуча по-обстойно с прахосмукачката.
3) Налягането при студена система е добре да е между 0,9-1,2 bar по манометър. В зависимост от водния обем и температурата на водата ще се покачи до 1,5-1,6 при гореща система. (при мен над 2 bar аварийната пробка на камината изпуска вода)
4) Разхода варира, но каквото и да правите между 1,4 - 1,7 (че до 2,0 кг в много студено време) на час ще е.
Благодаря за изчерпателния отговор!
Радиаторите нямат термоглави и не мога да регулирам радиаторите освен със стандартните кранове ако ги притворя. От отговора ти разбрах, че няма нужда от "основно" почистване освен стандартното което си се прави ежеседмично.
Отново благодаря за съветите (всякакви ще са ми от полза) :partyman:
Бъдете живи и здрави!
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: