Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Като пипнеш Милуоки, нема да го пуснеш, с него ще спиш.Няма Бош, няма Макита.
pgplamen - специалист
вт окт 16, 2018 6:05 pmwanderer написа:
796 го имах за малко и го разкарах. не можах да се примиря с мяткащия патронник, и рязко спиращата спирачка, при което на всеки 4-5 спирания патронника се саморазвива и изпуща там квото държи. за хлопащите батерии и накриво залепените надписи няма да говорим.
Аз не мога да се оплача от тези проблеми. Имам доста машинки на Dewalt и съм доволен.
wanderer - специалист
  • явно си късметлия. не само моя, ами и по магазините които съм тествал си мяткат. за тези проблеми става въпрос
https://www.youtube.com/watch?v=o4ZgPD6Ogrg
https://www.youtube.com/watch?v=Huvxbn-xO04
  • мен лично ме дразнят. а маврутчо ще ги тества, и ако не му харесат винаги може да ги откаже. с макита нямам тези проблеми. имам и други машини на де валт, също работят перфектно. за завиване/отвиване моите прдпочитания твърдо клонят каъм импакт драйвърите
Chefo77 - майстор
вт окт 16, 2018 6:29 pmmavryt4o написа:
Сега работя с стари модели макита, син бош и хилти вършат си възложената работа.Определено хилти работи по друг начин.Някак си при завиване повечето усилие поема машината и не се напряга и изморява ръката.Както и да е само да има превод и ще се гмурна .Заглеждам се и за лазерен нивелир ама пусти девалт скъп ми се вижда в предвид рядкото ползване.Гледам един син бош най-ниския клас за около 160.
Импакт, приятелю, импакт. Ще "се откажеш" от Хилтито :wink:
mavryt4o - майстор
вт окт 16, 2018 11:07 pmChefo77 написа:
вт окт 16, 2018 6:29 pmmavryt4o написа:
Сега работя с стари модели макита, син бош и хилти вършат си възложената работа.Определено хилти работи по друг начин.Някак си при завиване повечето усилие поема машината и не се напряга и изморява ръката.Както и да е само да има превод и ще се гмурна .Заглеждам се и за лазерен нивелир ама пусти девалт скъп ми се вижда в предвид рядкото ползване.Гледам един син бош най-ниския клас за около 160.
Импакт, приятелю, импакт. Ще "се откажеш" от Хилтито :wink:
Импакт,инпакт аз нямам проблем.Просто не съм пирал и виждал на живо.Интересно ми е като няма патронник как е смяната на битове, бургий дали е бързо и удобно.
pgplamen - специалист
Смяната става съвсем лесно. Със бургия нямам идея как е защото има удар това чудо. Във дърво дупчат доста добре но ти трябва специална бургия като бит е накрая. Аз моя го ползвам само за големи винтове защото е доста мощен и малките направо ги скрива ако не внимаваш. С една дума няма спирачка.
Virtex - майстор
вт окт 16, 2018 6:52 pmEDI написа:
Като пипнеш Милуоки, нема да го пуснеш, с него ще спиш.Няма Бош, няма Макита.
Общо взето кой каквото ползва (или харесва) това 'рекламира' :-D От толкова гледане се убедих, че 'перфектно' или 'най-добро' няма. Всеки производител има силни и слаби страни в продуктите си :)
EDI - майстор
А, не е така.Нямам Милуоки, работя с ДЕВАЛТ, СПАРКИ, БОШ, от трите имам в къщи, но съм ползвал винтоверт и импакт МИЛУОКИ, както и доста други марки, та затова казвам, че е най-доброто в сравнение с другите.Естествено, става дума за моделите, които съм ползвал.Примерно в момента СПАРКИ нямат равни в класа 10,8/12 волта с новата серия при винтовертите, ударните винтоверти и импакта, ама нали е СПАРКИ, никой не ги ползва, а слагат в джоба си и ДЕВАЛТ и МАКИТА и БОШ.Та така.
mavryt4o - майстор
ср окт 17, 2018 10:52 amEDI написа:
А, не е така.Нямам Милуоки, работя с ДЕВАЛТ, СПАРКИ, БОШ, от трите имам в къщи, но съм ползвал винтоверт и импакт МИЛУОКИ, както и доста други марки, та затова казвам, че е най-доброто в сравнение с другите.Естествено, става дума за моделите, които съм ползвал.Примерно в момента СПАРКИ нямат равни в класа 10,8/12 волта с новата серия при винтовертите, ударните винтоверти и импакта, ама нали е СПАРКИ, никой не ги ползва, а слагат в джоба си и ДЕВАЛТ и МАКИТА и БОШ.Та така.
Приятел преди 4-5 години си купи винтоверт на спарки.Нищо хубаво не мога да споделя .Неудобен,тежък и батериите се скапаха на втората година.Нормално както казваш никой да не ги ползва.Имам ръчен циркуляр тк70 същата работа .Може да са си подобрили работата но вече не бих експериментирал с тях .
EDI - майстор
Говоря за нещо съвсем различно и към момента, не за старите щайги.Ей затова казвам, че 10,8/12 волтовата нова серия е недооценена.Аз имам и ударния и импакта и мога да сравня как стоят нещата в сравнение с другите марки в този клас.Но СПРАКИ донякъде сами са си виновни, де.Примерно пакетите им 12 волта в момента са страхотни, на световно ниво са, но като човек не е бил доволен преди, сега трудно ще се навие.И аз затова никога няма да си купя нещо на МАКИТА, от както ме изтормозиха с 10,8 волтовото си недоносче.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: