• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burd - специалист
Е ги и тех.
Прикачен файл:
Дупка 3.jpg
Дупка 3.jpg (13.49 KиБ) Видяна 1995 пъти
Прикачен файл:
дупка 2.jpg
дупка 2.jpg (8.81 KиБ) Видяна 1995 пъти
Прикачен файл:
дупка 1.jpg
дупка 1.jpg (13.33 KиБ) Видяна 1995 пъти
П.п. Идея под джама с какво да набутам р-р, че това е със шпаклата и е яко бавно ?
naster - майстор
Дограмата сте я сменили скоро нали? Как избрахте на каква дълбочина в зида да се монтира? В смисъл, че при 25см зид и например 8-10см изолация има възможност да се монтира дограмата в равнината на зида отвън, т.е. на външния ръб. По този начин се получава "обръщане" със самата изолация. Какво Ви е мнението за такъв тип монтаж и изолация?
burd - специалист
Да, това лято.
А как- говорихме с майстора на дограмата и така го решихме- на средата и с минимум щети отвън.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хоросана аз го мятам, каквото влезе - влезе, каквото падне си го обирам, премесвам и пак :-) Тухла не грундирам - няма за какво. Грундирам само ако имам остатъци от някаква ронеща се мазилка, да позакрепя. Обръщам прозорци с циментово лепило. На ден по малко, ако имам големи аралъци ги запълвам с изолация. 3 см за запълване с хоросан съм имала само на много стар зид... Като имам количества работа, сама си бъркам хоросана. Купувам пясък, вар и цимент. Пари за чувалчета бадева не ми се дават. И после пак аз го бъркам, заради цимента :-)
naster - майстор
нед окт 21, 2018 10:06 pmburd написа:
Да, това лято.
А как- говорихме с майстора на дограмата и така го решихме- на средата и с минимум щети отвън.
Благодаря. Въпросът ми беше по-скоро за обръщането директно чрез застъпване с листове външна изолация - дали не сте планирали и такъв монтаж, и ако има евентуални недостатъци (защо не сте го избрали).
burd - специалист
Беше си планирано уж и обмислено.
Почти навсякъде ми е 13см нужната широчина. Са, има 1-2 сантима тука там, но все пак правия ъгъл е в устата на майсторите, колкото да ви вземат обекта. После почват с извиненията, ако си въоръжен с нивелир.
naster - майстор
С каква максимална дебелина на листовете може да се обърне прозорец: 4 см много ли ще е?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 24, 2018 12:50 pmnaster написа:
С каква максимална дебелина на листовете може да се обърне прозорец: 4 см много ли ще е?
Обръща се до лепенката на дограмата. Ако има 4см, с 4 ще обърнеш
nikolov333 - майстор
Аз у нас си обръщам до ръба на дограмата..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 24, 2018 3:02 pmnikolov333 написа:
Аз у нас си обръщам до ръба на дограмата..
Кой от всичките ръбове. Снимка?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: