• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
karatista - напреднал
Здравейте!
Първо да кажа,че парното не правено от специалист.
Става дума за локални парно на дърва с отворена система в къща с амина 16(риза)+10(отдава) KW - ZVEZDA, вдига си 60 градуса.
Печката е на първият етаж, на който има един радиатор 1.8 KW, и един бойлер 3KW със серпентина и лира 800W, който обезвъздушихме .. работят и нагряват равномерно
Вторият етаж-
Лира800W- без проблем.
1.8 радиатор KW- без проблем
2.9- KW радиатор- без проблем
2.9 KW- радиатор - нагрява на повече от вътрешната страна на ребрата, и доло в дясно(под входа на топлата вода) е студен
2.9-кв радиатор, който е краен и с най-дълга тръба- изобщо не достига топла вода, + това маркучът от изхода на колектора за топлата вода е студен, а пък за студената е топъл.Той е първи и след него има тапа,защото скобата пречеше..но тапата не е дълга + това има калчища и тефлон, така,че не може да закрие повече от 1/5 от широчината на колектора и няма как да възпрепядства потока..
За последните 2, опитахме многократно да обезвъздушаваме..с ръчен обезвъздушител са- http://prikachi.com/images.php?images/192/9424192b.jpg
Вдигахги, изправях ги, отвивах с ключа директно то кранчето за да потече повече вода..не и не не.., помпата, ризата са обезвъздушени..на колекторите има автоматични...2 дни не можем да подкараме последният радиатор...сменях скоростите на помпата 1-3 никакви наченки да качи топла вода.
Пробвах всякакви комбинации спиране на половината радиатори, или на няколко..но пак не качва до там..прегледах за огъване...няма..тече си вода от него но само студена...
Ето снимки на системата зад камината, а ограденият маркуч е този проблемният радиатор....

http://prikachi.com/images.php?images/200/9424200m.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/201/9424201s.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/202/9424202V.jpg

Ако някой може да помогне, ще съм много благодарен.
Моля без злобни потребители да ми търсят сметка защо не съм викнал майстор и тнт...
ЖИвея в малък град, няма кадри.., а да викна от друг град си трябва доста пари така,че.... :supz:
-
шоп - майстор
Привет, защо първо не смениш автоматичните обезвъздушители с ръчни?
Този обезвъздушител на топлата под термометъра не върши никаква работа. Може да им смениш местата с термометъра.

Захранването на колекторите с каква тръба е? Нещо от снимките не виждам да има разлика с другите на кръговете. Да не е 16мм? Според мен е възможно и малък дебит да имаш.
fbr - майстор
+1 Изхода на камината е около 1 цол, колекторите също са един цол, а връзката между тях е направена с фи 16 или 18 така като гледам. Това копрометира цялата инсталация Тези намалители зад котела нямат място там, със същия диаметър трябва да се влезе в колекторите. Даже си мисля, че и камината ще прегрява в този случай. Апропо, къде е свързан разширителния съд.
borchoyor - специалист
В тая поза авт.обезвъздушител не ти върши работа, нагоре треа да са или ги смени с ръчни, също и помпата обърни напред хем и лесно да я обезвъздушиш. После обезвъздуши с допълване на вода през РС, без да пускаш помпата. Радиаторите с 2 крана ли са?
пон окт 22, 2018 11:31 amfbr написа:
+1...
... къде е свързан разширителния съд.
Вероятно в банята и към лирата.
И на мене ми се вижда на 16ка сичката тръба.
А кранчета на студената от радиаторите дали има? Евентуално секретни, ама не вярвам.
Да не би да е затворен, евентуално, на онзи последен радиатор?
Без капчица злоба, към страдащия- Ще се наложи да ставаш майстор.
Виж дали не си объркал нещо "маркучите" към проблемния радиатор и дали някъде нещо не си "кръстосал" по връзките.
Ще преработваш, няма начин. Направи връзките от камината към колекторите на цол или със съответния диаметър на "маркуча".
Обезвъздушителят го смени с прав /резбата да е отдолу/ и само завърташ новия цолов тройник нагоре.
Огледай добре нещата, сподели какво си направил и видял и пак ша го мислиме.

Едно полезно видео за балансиране на системата.
borchoyor - специалист
Свали ги тия авт. обезвъздушители и ги сложи на местата на ръчните на някои радиатори, ако можеш смени и крановете, шибърните с червените врътки със сферични и виж верно да не си объркал тръбите на въпросния радиатор. Успех
karatista - напреднал
Здравейте!
шоп,
Ще ги сменя.Захранването на колекторите е ф18, пуснах само ф16 за 2те лири и 2та малки радиатора.

fbr,
ще ги сменим и тях тогава, камината не прегрява, вдига 60 , трудно..трябва да гори над 1 час на макс..при 1-2 затворени радиатори, това ме кара да се чудя дали не се задъхва с всичките радиатори който са около 15-16KW.. или е от сглобката..
Разширителният съд е на вторият етаж в банята, над лирата, т.е на най-високата точка.

borchoyor,
Помпата я сложих така, заради инструкциите в книжката...""HAML""..
С два крана са радиаторите http://prikachi.com/images.php?images/260/9424260U.jpg
Всеки си е индивидуален, без трипътници разни.
borchoyor - специалист
Тоя радиатор според мен е вързан обратно, поне доколкото се вижда от снимката и маркучите, той ли е проблемния?
Като киловати печката е точна. Причината не е от сглобката, та да се задъхва, щом не прегрява.
Значи.....киловатите на печката са добре, НО при постоянно горене. Тая печка сигурно няма да се поддържа постоянно, та затова трудно се набира.
fbr - майстор
Щом при това положение камината не вдига градуси, при поправена система въобще няма да вдигне. Не ми се вижда да е с недостатъчна мощност, при използваните изводи, ама знае ли човек.

Разширителния съд, свързан към топлия щранг на лирата, също е с предпоставка за проблеми. Би трябвало,за да е коректна системата, разширителния съд със самостоятелна линия да се свърже към колектора на всмукателната страна на помпата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Проблем с обезвъздушаване на краен радиатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: