Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hammerdinn - помощник
Здравейте, искам да монтирам 4 IP камери за видеонаблюдение, да заснемат паркираните автомобили, входа на къщата и входа на гаража, да могат да работят и през ноща.
NVR-а искам да е за 8 камери понеже в бъдеще може да монтирам още някоя камера.
До колкото прочетох във интернет кабела трябва да е utp или ftp. Забелязах,че към някой ftp кабели има допълнително 2х0,75m2 кабел за захранване.
Има ли смисъл да вземам такъв комбиниран кабел ftp+2x0.75 или може да стане и само със ftp като от неговите двойки ще се използва и за захранване на камера? Разстоянието до най-отдалечената камера ще е 35метра, като всяка камера ще е със отделен кабел (на няколко места прочетох,че може към 1лан кабел да се вържат 2 камери, от интерес питам възможно ли е?).
Понеже къщата е висока, камерите ще се монтират на височина около 4 - 4,5 метра от земята, като това се пада със няколко метра по-ниско от средата и съответно това означава, че няма какво да пази камерите от атмосферните условия. Куполни или булет камери са по-добрия избор?
Ако са куполни то тогава корпуса им ще е вертикално разположен, като цяло ми се струват по-добър избор защото по-трудно ще бъдат разместени от чрез някоя пръчка или кол, но пък нямат козирка като тази на булет камерите.
Бюджета за камери е до около 200лв за брой, а на NVR-a до 350 - 400лв.
Там където ще е NVR-а има суич, интернета май е 160mbps.
Моля препоръчайте ми камери, нвр и какъв кабел да използвам.
Какво друго ще ми е нужно за да заработи всичко.
На този етап това се сещам да питам.
velas - специалист
ср окт 24, 2018 5:12 pmhammerdinn написа:
Какво друго ще ми е нужно за да заработи всичко.
Знания... и компетентен проектант и изпълнител, за да стане както трябва... иначе купуваш, правиш, хвърляш, пак купуваш и т.н. ...
KingLin - майстор
Първо ще почна от там че ако някой сериозно е решил да влезе ще влезе. Ако се търси правилния монтаж и решение камерите се монтират по две, като едната пази (гледа) другата и обратното. Едновременно с това пазят и периметъра. Ако целта е само да гледаме кой минава по улицата и хвърля яйца по колата такава инвестиция не е оправдана.
За това което пишеш FTP кабел ще ти е достатъчен за 1 камера. По него ще минава и захранването. Недей взима куполни. Има камери за външен монтаж има и такива за вътрешен които могат да се сложат в кожух. Кожуха е добре да има подгрев но за него може да ти трябва допълнително захранване. Относно камерите и нвр-а вече всичко за тия пари е китайско и е въпрос на късмет да излезе читаво. Гледай да има гаранция. Това е важното. Друго което ще ти е необходимо е захранване съобразено с консумацията на камерите че даже и с тези които може да сложиш в последствие. За преходите на кабела към камерите и нвр-а се ползват едни неща дето се казват балун. За връзките които ще са на атмосферни условия предвиди кутии с високо IP(клас на влаго и прахоустойчивост). Камерите е добре да са със сменяем обектив за да може да избираш според това кой ти е по-удачен за терена. Ако се сетиш нещо конкретно питай. Не съм специалист но съм се занимавал за себе си и имам малко практика.
hidrazin - майстор
Той пише че иска да сложи IP камери - демек цифрови.
Тогава балун не му трябва. Балуна е за аналоговите камери, които вече почти не се използват и отиват в миналото.
Балуна при аналоговите камери ти спестява коаксиалния кабел + отделни жила за захранването.
Така може да използваш значително по-евтиния интернетски кабел хем да захраниш камерата, хем по него да пренесеш и аналоговия видеосигнал.
За IP камерите обикновено се използват два начина за захранване.
- Kупуваш PoE IP камери и съответно PoE инжектор или PoE switch Има и направо PoE NVR-и.
Всичко става много добре, лесно и съответно доста скъпо.
- Използваш две двойки от кабела за сигнала. По другите две двойки си пускаш захранването.
:partyman:
hammerdinn - помощник
Ясно ми е,че ако някой реши няма спиране. Както съм го замислил камерите ще са точно по две да се пазят и да заснемат точно това което трябва.
Бюджета може да се повиши и със още 100лева на устойство.
Проблеми до сега не имало със посегателства по имуществото.
Като цяло от китайските Hikvision ги виждам почти навсякъде, колко са читави нямам си на идея.
На този етап главно ми се иска кабела да е грамотен, защото камерите винаги могат да се сменят лесно, но кабелите макар и в гофрета ще минава през стена над таван и т.н. и е по-сложно и отнема време.
Та кой кабел да взема фтп или фтп със 2х0,75медни жички за захранването, и как да разбера дали е със медна оплетка понеже по сайтовете не пише навсякъде, а и повечето са само със фолио?
shotik - майстор
За четири камери ,китайски с всичко към тях/защото не ги знам как се казват нещата/ , 250 лв, харддиск 1 гб 80 лв , кабели към 30 лв и монтаж от мен и синът ми , ни излезе към 360 лв. Освен това той си прави настройките, защото и там се иска да знаеш какво да правиш,при монтаж от друг, ми искаха по 60 лв на точка.
Камерите са с възможност за свързване по кабел и без кабел, при мен една от тях е без кабел.
Това е моята равносметка, а ти си направи изводите.
velas - специалист
чет окт 25, 2018 11:56 amhammerdinn написа:
Та кой кабел да взема фтп или фтп със 2х0,75медни жички за захранването, и как да разбера дали е със медна оплетка понеже по сайтовете не пише навсякъде, а и повечето са само със фолио?
Обикновено UTP върши работа. Има и още компоненти, които са необходими. Нужно е и да се съчетаят помежду си. Нужно е и още доста неща, за да стане както трябва.
Ако не искаш да е както трябва -> комплект /детски/ от Продавалник-а и се мятате с комшиите.
kozl - майстор
чет окт 25, 2018 1:09 pmshotik написа:
За четири камери ,китайски с всичко към тях/защото не ги знам как се казват нещата/ , 250 лв, харддиск 1 гб 80 лв , кабели към 30 лв и монтаж от мен и синът ми , ни излезе към 360 лв. Освен това той си прави настройките, защото и там се иска да знаеш какво да правиш,при монтаж от друг, ми искаха по 60 лв на точка.
Камерите са с възможност за свързване по кабел и без кабел, при мен една от тях е без кабел.
Това е моята равносметка, а ти си направи изводите.
IP ли са камерите или аналогови. При нас имаме 4 аналогови към DVR. Пазят от простащината на местожителите :roll: За друго не стават. Откраднаха две камери. На записа лицата на крадците загърнати. Прости крадци дека гепват аналогови камери, но пък знаят да си закрият физиономиите.
omirchev - специалист
чет окт 25, 2018 11:56 amhammerdinn написа:
Та кой кабел да взема фтп или фтп със 2х0,75медни жички за захранването, и как да разбера дали е със медна оплетка понеже по сайтовете не пише навсякъде, а и повечето са само със фолио?
Както написах и в сателитния форум - препоръчвам обикновен twisted pair, но камери и суич с POE или още по-добре POE+.
hammerdinn - помощник
пет окт 26, 2018 8:15 amomirchev написа:
чет окт 25, 2018 11:56 amhammerdinn написа:
Та кой кабел да взема фтп или фтп със 2х0,75медни жички за захранването, и как да разбера дали е със медна оплетка понеже по сайтовете не пише навсякъде, а и повечето са само със фолио?
Както написах и в сателитния форум - препоръчвам обикновен twisted pair, но камери и суич с POE или още по-добре POE+.
Така искам да е PoЕ или PoЕ+.
Нека бъде в крак с времето. :-D

Тема "IP камери за домашно видеонаблюдение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: