Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Кой дава гаранцията и защо 12 месеца? Ама щом те устройва...
k0st4din - специалист
Здравей,
не те разбирам.
Как кой дава гаранцията, продавача ми я дава.
Колко трябва да бъде гаранцията, продавача ми я дава толкова.
Допитах се до вас, споделихте, че и двата на които съм се спрял стават, реших да взема този, защото има терморегулатор.
Да, малко е по-слабичък, но две благини няма :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз ти казах, че изобщо не е слаба. Но въпросът ми беше за гаранцията - защо се съгласяваш на 1 година, като по закон в Бг гаранцията трябва да бъде минимум 2 години? Сега разбирм, че купуваш от Базара. Но кой стои насреща, към кого ще се обърнеш при гаранционен случай
k0st4din - специалист
Здравейте на всички,
да споделя за новата придобивка, както обещах.
Лепачката наистина много бързо нагрява и е в готовност за работа.
Терморегулатора както кзват е 350 градусов.
Направих една проверка с мултицета, дали отговарят градусите, на самата скала, която е на поялника, но се разминават, т.е при например 250 градуса, той загрява около 237-8, при 290, ми нагрява до 260-264 градуса.
Да кажем, че това съм го нагласил, но сега се питам друго, на което нямам отговор.
Включвам двете копчета, за да работят и двата нагревателя, нагласил съм терморегулатора на 290 (за да станат 260-264), тук обаче ми започва проблема.
След като съм достигнал желаните градуси 260, копчетата изключват, т.е за момент спира лепачката, но докато дойде момента за повторното включване на нагревателите, терморегулатора се включва, едва, когато температурата се е понижила на 216-219 градуса. След като се включи, мноооого бързо става отново 260. И по този начин всичко се повтаря.
Сега, аз се питам, след като толкова много изстива (до 216) и отново започва да загрява, то някак си ми е много разликата и все едно (и по всички правила), няма да може да се получава правилното залепване (заради факта, че нямам неоходимите 260 градуса). Тук имам в предвид, че времето до включването е много, говорим за повече от 5 минути, т.е изстива, изстива, изстииииииииива и се включи. Два часа си играх с мултицета, за да видя какво се случва.
Ако вдигна градусите на терморегулатора, той пък става 300 - 340, та дори и над 350 градуса за известно време, което направо я прави на попара тръбата (ф20), което не е решение и не правим нищо.
Та, има ли някакво "лекарство"?
Хах, хем се похвалих, хем не е както трябва...
Ще се радвам да го обсъдим.

Тема "Съвет за покупка на поялник за полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: