• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
Avas_co - майстор
Хич не мога да разбера, какви са тия брутални цифри, които се търсят за части на хуйдай и все ги няма в наличност и се чака седмици за тях.
Определено не са някаква екзотика за нашите пътища и... :?
Последно бащата го мародерстваха за хидравлична помпа (механична) за към 800 лева и 2,3,4 седмици доставка, добре че успях да му намеря една втора употреба и с труда му дойде под 110 лева.
Преди това го бяха гърбили с нещо от рода на 800-900 лева за комплект тампони за двигателя :shock: и пак някаква доставка 3-4 седмици( бе тя на тинки колата е по-евтина от тия тампони ), е там си ги купи, че нещо не си го представям втора употреба.
Преди това не помня още какво го наказваха, но и там не беше ... и това за кола, която не е някакъв висок клас и не е на възрастта на непроходило дете.
Тия дни умрях от смях, като изрева, че накладките му свирят-" Споко де, ся накладки".
nikolov333 - майстор
То в сервиза на Хюндай цените са от 2 до 4-ри пъти над доставните по веригите за авто-части.. За това мисля, че щом те го предлагат на 290лв. реално струва 80-100 оригинален. Тука проблема ми е, че веригите за авто-части твърдят, че не се произвеждала такава резервна част :shock: ..а в Хюндай Пловдив предлагат рециклиран алтернатор за 600 пари :x
koveslav - майстор
Изчакай малко да се раззвъня утре на колеги,не смятам,че са чак такива цените.Аз карам от две-три години един Акцент и смятам че го поддържам без пари,вие кви ги навъртяхтеее.Има и други директни вносители на корейски части,освен представителствата,ще видим каква ще е там хавата.
nikolov333 - майстор
Окей..ако намериш пиши, че съм поръчал да носят един рециклиран за утре..300 кинта с 3-ри месеца гаранция.. баси :проба:
koveslav - майстор
Щом вече си поръчал,нека не си губим взаимно времето.Явно те вълнува само времето за което ще ти пуснат колата в движение,а не цената.В този смисъл си взел правилното решение.Желая ти успех!
nikolov333 - майстор
Вече съм в движение...смениха алтернатора с рециклиран с 3-ри месеца гаранция за 330 лв.с труда..на мен ми изглежда като нов, но статора външно погледнато е различен от моя.. Някой има ли опит с ремонт и пренавиване на статори да препоръчате къде да ремонтирам стария...
nikolov333 - майстор
..и продължение по темата с алтернатора който сложих.
Появиха се едни силни вибрации в генератора и като го огледахме забелязах, че единия фиксиращ болт отдоло, който го фиксира към блока на двигателя му се е развила гайката и е искочил. Така е работил известно време и вчера го наместихме и сложихме гайката, обаче продължава да си вибрира. Днес ще го оставям да свалят ремъка и да видят дали фрилайна работи. Ако е окей ще го свалят да видим дали не е счупено нещо по стойките, които го фиксират към блока на двигателя.
П.П.Оказа се изскочила втулка на болта, който беше разхлабен.. Тоя път минах "без бой", дето се казва..
nikolov333 - майстор
Продължавам си темата, за да си пазя хронология на събитията. Оказа се, че боя само се е отложил и в понеделник пак влизам в бокса с подобни проблеми.. Този път лампата за заряда"мъжди"..
П.П.Дайте някой сервиз за алтернатори в Пловдив за рециклиране и пренавиване на статори на оригиналния, че седи в насипно състояние. Да го оправя за резерва..
Завод БУЛСТАРТ СЛИВЕН 0887602856 не е реклама имат нови
iliya_i - майстор
Имат...
… за ВАЗ, ЗАЗ, ГАЗ и УАЗ.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Алтернатора не зарежда.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: