• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naster - майстор
ПИ само по себе си е "поземлен имот", в скиците така означават парцелите. Важно е да е Урегулиран, т.е. УПИ. Ниско строителство, кота корниз до 10м (3-4 етажа). По кадастър се води Жм, или жилищно с преобладаващо малоетажно застрояване. Искайте скица, и/или виза, ако имат.
manovbg - помощник
Незнам с какво се занимаваш и колко свободно време имаш да се занимаваш със строителство на нова къща но азсъм на мнение да си построиш сам от 0 такава каквато я искаш, иначе винаги нещо ще те дразни 😉
BLUEPUPIL-2 - специалист
Истината е, че повечето хора не биха купили нищо готово. И още по-интересното е, че вече строилите ги сърбят ръцете да го направят втори път, за да пооправят пропуските и да направят техния си макар и скромен шедьовър, дооформил се като представа в съзнанието им по време на строителството на първия градеж. Ама вече било твърде късно за промяна на плановете. Тегли ли са по една на архитекта и се примирили със статуквото с тайната надежда да имат втора възможност за стр. авантюра. И повярвайте ми, преживяването има всичките необходими предпоставки да бъде по-вълнуващо, дори от афера с подходяща и желана жена.
Прикачен файл:
1.png
1.png (99.92 KиБ) Видяна 1583 пъти
kr1100 - майстор
пон окт 22, 2018 5:15 pmnikolov333 написа:
Аз реших да се Фърлям в Бяло море.. Ще купувам един парцел 600м2 на гола поляна по 17ЕUR/М2 пък квото сабя покаже.. На 180км.от нас е, но е на 300м.от плажа.. :-D
Kато се вдигне нивото / нали плашат с топене на ледниците да не се окаже под вода парцела? :?
nikolov333 - майстор
В тоя живот, най-много да се окажа на първа линия, че сега съм на 300 метра и поне 10 надморска височина.. :-D :lol: :lol:
П.П. Тия надморски височини, ще трябва да ги коригират, като се разтопи ледника.. :cool:
bmwww - специалист
ср окт 24, 2018 6:19 pmnaster написа:
ПИ само по себе си е "поземлен имот", в скиците така означават парцелите. Важно е да е Урегулиран, т.е. УПИ. Ниско строителство, кота корниз до 10м (3-4 етажа). По кадастър се води Жм, или жилищно с преобладаващо малоетажно застрояване. Искайте скица, и/или виза, ако имат.
Това е имота https://www.olx.bg/ad/prodavam-partsel- ... 7D3cB.html , но на снимката със скицата нищо не се вижда . Поисках друга !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 29, 2018 2:38 pmbmwww написа:

Това е имота https://www.olx.bg/ad/prodavam-partsel- ... 7D3cB.html , но на снимката със скицата нищо не се вижда . Поисках друга !
Ако бе УПИ, щеше да пише УПИ. А то е ПИ. Аз си купих ПИ, в Русе, декат за 1500. 10000 в Мездра, без ток и вода.... Абе в Мездра не са ли евтини имотите?
bmwww - специалист
пон окт 29, 2018 5:45 pmn_a написа:
пон окт 29, 2018 2:38 pmbmwww написа:

Това е имота https://www.olx.bg/ad/prodavam-partsel- ... 7D3cB.html , но на снимката със скицата нищо не се вижда . Поисках друга !
Ако бе УПИ, щеше да пише УПИ. А то е ПИ. Аз си купих ПИ, в Русе, декат за 1500. 10000 в Мездра, без ток и вода.... Абе в Мездра не са ли евтини имотите?
Явно хората са се побъркали , а не са виновни имотите знам ли ... все пак на ПИ да разбирам ,че не може да се строи докато не стане УПИ ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 29, 2018 6:02 pmbmwww написа:
Явно хората са се побъркали , а не са виновни имотите знам ли ... все пак на ПИ да разбирам ,че не може да се строи докато не стане УПИ ?
За цените - виж притчата за лудия и зелника

За другото - виж закона. Ся, аз го четох, аз като имах интерес и не мога точно да ти цитирам. Моето ПИ е за земеделие и отдих и има ограничение в процент застрояване. Което мен не ме бърка. Аз си имам къща в другия край на града.
Като ти пратят свястна снимка с четлив номер, иди в кадастъра или каквото е там местното със скиците и разрешителните и питай. За устен отговор не се плаща и не се чака. Плаща се за документ :-)
bmwww - специалист
Четох за ПИ и УПИ няколко пъти , но за човек без познания в тая област е трудно написано . Нищо не разбирам . Разбирам написаното ,но не мога да го тълкувам . Ще чета пак явно .
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Дилема за закупуване на къща или строеж от голата поляна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: