• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sixb0nes - специалист
Здравейте.

Бихте ли ми препоръчали, с конкретен пример, какъв силикон мога да ползвам за уплътняване на разстояние от 5 мм между огледало и перваз. Държа да отбележа, че трябва да е бял силикона или уплътнителя. Ацетатен силикон е абсурд да сложа, тъй като ще окисли огледалото и ще се съсипе отдолу. Тъй като не съм наясно със състава на обикновените акрилни силикони и уплътнители се допитвам до вас.
preslav - майстор
Мисля, че се наричаше неутрален силикон, но можеш да попиташ който и да е стъклар - по препоръка на моя джамджия съм залепил и фугирал няколко огледала у дома. Другите силикони разрушават амалгамата.
sixb0nes - специалист
съб окт 27, 2018 6:01 pmpreslav написа:
Мисля, че се наричаше неутрален силикон, но можеш да попиташ който и да е стъклар - по препоръка на моя джамджия съм залепил и фугирал няколко огледала у дома. Другите силикони разрушават амалгамата.
Нямаш проблеми с амалгамата засега, нали? Коя конкретна марка да взема?
MamaMy - майстор
Независимо от марката си има неутрален силикон за огледала. Питай за такъв!
sixb0nes - специалист
Греда, момци. Няма неутрален силикон, който да може да се боядисва. И сега лошоооо. Идеи? Акрила проблемен ли е за огледалото? Другият вариант с монтажното лепило ок ли е?
Чираче - майстор
пон окт 29, 2018 4:49 pmsixb0nes написа:
Греда, момци. Няма неутрален силикон, който да може да се боядисва. И сега лошоооо. Идеи? Акрила проблемен ли е за огледалото? Другият вариант с монтажното лепило ок ли е?
Снимка на ситуацията би помогнала много. Аз бих го залепил с раздувна полиуретанова пяна. В момента гадая, но бих нанесъл с пистолета пяна по края на огледалото. Фиксирам и притискам огледалото в желаното положение. Когато пяната на пипане не лепне/но не по-късно/ с равна пластина притискам навътре пяната. И оставям да стегне в това положение. След стягане пяната е равна и гладка, и може да се боядисва с каквото пожелаеш.

Това е моето предложение.
preslav - майстор
пон окт 29, 2018 4:49 pmsixb0nes написа:
Греда, момци. Няма неутрален силикон, който да може да се боядисва. И сега лошоооо. Идеи? Акрила проблемен ли е за огледалото? Другият вариант с монтажното лепило ок ли е?
Но има прозрачен, бял, а може би и други цветове. Акрила вероятно ще е проблем щом не се препоръчва за целта, за монтажно лепило не знам. Има вариант с обрамчване с дървени лайсни, които да бъдат боядисани, но това ще си е твое решение.
sixb0nes - специалист
пон окт 29, 2018 7:57 pmpreslav написа:
пон окт 29, 2018 4:49 pmsixb0nes написа:
Греда, момци. Няма неутрален силикон, който да може да се боядисва. И сега лошоооо. Идеи? Акрила проблемен ли е за огледалото? Другият вариант с монтажното лепило ок ли е?
Но има прозрачен, бял, а може би и други цветове. Акрила вероятно ще е проблем щом не се препоръчва за целта, за монтажно лепило не знам. Има вариант с обрамчване с дървени лайсни, които да бъдат боядисани, но това ще си е твое решение.
Не е вариант тва. Имам различни по големина фуги, щото са ми криви стените... от 1 мм до 15 мм... смятах да ползвам лайсна 6х4 мм, ама тия 15 няма с какво са ги запълня, освен със силикон/лепило и отгоре да го боядисам с цвета на стената, който е бежов.... А за пича писал горе за лепенето, ЗАЛЕПЕНО Е.
preslav - майстор
Хартиено тиксо, което да не позволява акрилния уплътнител да контактува с амалгамата, а после боядисване.
sixb0nes - специалист
пон окт 29, 2018 8:44 pmpreslav написа:
Хартиено тиксо, което да не позволява акрилния уплътнител да контактува с амалгамата, а после боядисване.
Не знаех, че хартията спира киселината :D xaxaaxxa
  • 1
  • 2

Тема "Силикон/уплътнител за огледало" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: