• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gnt69 - майстор
пон окт 29, 2018 6:16 pmbmwww написа:
Четох за ПИ и УПИ няколко пъти , но за човек без познания в тая област е трудно написано . Нищо не разбирам . Разбирам написаното ,но не мога да го тълкувам . Ще чета пак явно .
Като ти пратят цветна скица на имота се виждат много работи, публикувай и някой с познания ще помогне не можеш да знаеш всичко. :partyman:
Руди - майстор
1. Какво означава поземлен имот?
Част от територия /включително и тази, която тайно е покрита с вода/, определена с граници, съобразно правото на собственост.

2. Какво означава урегулиран поземлен имот?
“Урегулиран поземлен имот” или “урегулиран имот” е поземлен имот, за който с подробен устройствен план са определени граници, достъп от улица, път или алея, конкретно предназначение и режим на устройство.

Оттук
bmwww - специалист
От тук и неразбирането ми защо човека е написал ПИ пък имало разрешение за ниско строителство до 10м . Хем не е УПИ хем ниско строителство до 10м . Даже като се замисля проблема ми е ,че не знам ПИ може ли да е в регулация и да се строи на него , ако да какво ме бърка ,че не е УПИ . Това не разбирам . Все пак чакам за скица и като ми я прати ще я постна .
naster - майстор
И на моята скица пише по спомен ПИ. Вече в кадастъра показва зоната по предназначение, регулационните планове, актуален и/или минали. А визата фиксира строителната линия и параметрите на взлезлия в сила ПУП за конкретния имот. Т. Е. ПИ в зона Жм1 например, означава, че в този имот се прилага пределно застрояване до 10м кота корниз, според скица.
nikolov333 - майстор
До колкото разбирам аз най-просто казано, ПИ си е имот със неурегулирани граници.. тоест не са му отнети частите за инфраструктурата, които се прилагат при УПИ. От това вече следват и останалите, ограничения и законови норми, свързани с него..
Руди - майстор
Урегулираните имоти имат задължително:
- лице към улица, път или алея;
- предназначение - за жилищно, промишлено строителство,
парк, училище, улица...
- характеристики на застрояването - плътност, интензивност,
височина, ограничителни линии;
- имат минимално лице и площ.
Всичко това се определя с ПУП.
naster - майстор
В обявата в подаялника са качили някаква скица, но не си личи да има приложен регулационен план по мъглявите контури.
nikolov333 - майстор
.. gnt69 ги разбира нещата по скица, понеже доколкото помня, май работата му е свързана с това..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
То мина толкоз време, а няма по-свястна снимка на скицата??? Да не са хукнали да вадят нова скица, вместо да снимат старата на фокус??
bmwww - специалист
Ами не знам . Все още чакам .
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Дилема за закупуване на къща или строеж от голата поляна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: