Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Колеги от няколко години се топля с горелка фероли 7. Справям се с всички проблеми по отношение на аларми, почистване и т.н. Съществува обаче един проблем, който не мога да си обясня. Всеки сезон ми се налага да сменям скарата на горелката, защото направо се стопява. Остава само полукръгът към котела. Цялата оребрена част на скарата, върху която падат пелетите направо изчезва. Поръчах си скара от OLX от Благоевград. Изтръсках 90 лева за скара и издържа точно три месеца. Поръчах в една фирма да ми изработят. Убеждаваха ме, че е от най-яката стомана, не се топи и т.н. и т.н. Резултат - три месеца без малко. Сондирах мнение от различни специалисти, на всеки вдига рамене и те така. Сега съм намерил скара от стар Перник и съм я приспособил, но това не е решение. Има ли някой форумец да се е сблъсквал с такъв проблем или да знае как да си помогна, че много скъпо и неудобно ми излиза. Благодаря предварително.
preslav - майстор
Не се занимавам с това, нито пък съм учил металознание, но знам, че неръждавейка не се реже с оксижен т.е. решението би трябвало да е неръждавейка.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Аз, досега не съм виждал скара от хромникел изгоряла.
Рядко се правят такива може би.
На горелките се правят от хромникел и не съм чувал да имат проблем.
Които са от черна ламарина или стомана3 изкарват един сезон.
И чугунените се стопяват, по-дълго изкарват от черната ламарина.

Тема "Проблем с фероли 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: