• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sarnela - специалист
чет ное 01, 2018 1:48 pmVLADO66 написа:
Както и да го смятате, трябва да е нещо, стъпило на единични основи/стъпки/ без фундамент, че само той ще ви изяде бюджета.Строителството по какъвто и да е способ има определена цена, колкото и да го изпилиш и компромиси с вложените материали, не може да падне под нея
Съгласна.
Сега гледам Bullhomes. Разправят за МДФ покрития вътре и 14 см каменна вата в стените, на цена 18300 за 42 м2, отвън - сайдинг. На поцинковани подпори.
Чакам да ми пратят подробни данни и готов обект да видя.

Продължавам да си мисля за съвестен майстор с опит и читава бригада. Невъзможни ли са подобна цена и резултат по този начин?
Чираче - майстор
чет ное 01, 2018 4:23 pmsarnela написа:

Цените изглеждат поносими, особено ако качеството е осезаемо по-добро от това на дотук разглежданите модулни варианти. Въпросът е доколко лесно преместваеми са, ако се наложи един ден. Не си вдигат телефона след няколко позвънявания, за съжаление, за да кажат.
Всички сглобяеми къщи са стационарни, НЕ СА ПРЕМЕСТВАЕМИ. Ако искате нещо преместваемо, купете си няколко каравани/ колкото желаете - има и евтини /, наредете ги в някаква конфигурация, стабилизирайте ги отдолу, монтирайте вътрешни врати и проходи между тях, и въпроса е решен.


Иначе и аз мога да Ви направя сглобяема къща с метална конструкция по Ваши изисквания, но сте ми прекалено далече. Пък идва и зимата, а аз нямам необходимите условия за това. Може да се направи и от сглобяеми модули, които да се товарят с автокран на камион. Всичко е възможно, само фантазия да има човек. :?
sarnela - специалист
чет ное 01, 2018 6:04 pmЧираче написа:
Може да се направи и от сглобяеми модули, които да се товарят с автокран на камион. Всичко е възможно, само фантазия да има човек. :?
Това е интересен вариант. Можете ли да изготвите модулите, а ние да си организираме транспорта и да ги сглобим на село?
Чираче - майстор
За моженето - мога. Но вие не четете всичко написано. Казах, че идва зима, и нямам необходимите условия. А и Вие бързате, а аз нещо нямам желание за допълнителни доходи.


Все пак, ако не Ви затруднява, направете един чертеж за това което искате с необходимите размери. И не си мислете, че ще е много по-евтино.


Ако проявявате интерес, пишете на ЛС. За да не досаждаме на колегите.
BLUEPUPIL-2 - специалист
4 бетонни стъпки. 4 бр. стоманени греди по 6м образуващи квадрат върху 4-те стъпки. 4 бр. по 3м ст. колони върху стъпките. И отгоре същия квадрат като за пода, но сложен върху колоните. Всичко е хванато с болтове и се доставя на място с камион със стандартното товарно пространство от около 6м. Теглото на гредите позволява разтоварване и монтаж от двама или трима човека. От там нататък sarnela си развихря въображението, проектира и изгражда всичко по неин вкус и тертип, спазвайки условието всичко да е на болтове. :idea:
nikolov333 - майстор
Това на теория ми изглежда добре, но на практика, трябва да е проектирано, като конструкция с нужните дебелини и вид на материала и съответните връзки за болтовете.. става ли със заварка?
sarnela - специалист
пет ное 02, 2018 11:32 amBLUEPUPIL-2 написа:
4 бетонни стъпки. 4 бр. стоманени греди по 6м образуващи квадрат върху 4-те стъпки. 4 бр. по 3м ст. колони върху стъпките. И отгоре същия квадрат като за пода, но сложен върху колоните. Всичко е хванато с болтове и се доставя на място с камион със стандартното товарно пространство от около 6м. Теглото на гредите позволява разтоварване и монтаж от двама или трима човека. От там нататък sarnela си развихря въображението, проектира и изгражда всичко по неин вкус и тертип, спазвайки условието всичко да е на болтове. :idea:
В интерес на истината съпругът ми си го мисли това, но се опасявам, че при наличието на нулев опит с такава дейност вихренето на фантазията може и вероятно ще се окаже авантюра с неизвестен завършек.
Че е интересно - интересно е, спор няма. :)
sarnela - специалист
пет ное 02, 2018 11:40 amnikolov333 написа:
Това на теория ми изглежда добре, но на практика, трябва да е проектирано, като конструкция с нужните дебелини и вид на материала и съответните връзки за болтовете.. става ли със заварка?
Кое е сложното с болтове?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Няма сложно, просто се иска малко повече стомана в
съединенията.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

Тема "Преместваема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: