Мечтата на всяка домакиня
wizli - специалист
Здравейте,
купих си фурна и плот за вграждане и малко се обърках от упътването на размери на отвора за фурната,
дават отвор под плота 600 висок, фурната е по-къса с 5мм, под плота имам хоризонтална царга 18мм ПДЧ за която е хванат плота.
Очаквах периферията на фурната да покрие страничните и горния кант на ПДЧто...
Означава ли че спред схемата трябва да изрежа царгата?
:rolleyes:
Прикачен файл:
vgradena-furna-whirlpool-oas-kn8v1-ix-image_5b6165ad5888d_1280x1280.jpeg
vgradena-furna-whirlpool-oas-kn8v1-ix-image_5b6165ad5888d_1280x1280.jpeg (74.97 KиБ) Видяна 2935 пъти
toshetozaz - специалист
Колко ти е отвора? 600мм и като извадиш още 18мм дебелината на царгата става 582мм така ли ?
miliad - майстор
И за чий ти е царгата, като в момента в който изрежеш отвора за котлоните и от нея ще остане 1см.
Махай я, и задната също.

Аааа, и гледай картинката. Конвекцията как се случва. :wink:
wizli - специалист
Добре, махам предната царга, гърба, отвора вертикално става 600 като на картинката и между плота и фурната свети празно 5-7мм?
не помня някога да съм забелязал дупка над печката... всичките ли да така?
toshetozaz - специалист
пет ное 02, 2018 6:52 pmwizli написа:
не помня някога да съм забелязал дупка над печката... всичките ли да така?
Не всички.Но на последък се среща често.
miliad - майстор
Не си го видял, зaщото до сегa не те е интересувaло.
От крaй време е все тaкa.
wizli - специалист
Явно ще е според инструкцията,
интересното е, че за фурните вградени високо - няма такъв луфт, как ли се охлаждат?
Или това е заради котлоните отгоре?
blagoispasov - специалист
При теб ще има ли котлони над фурната и какви?

Аз в момента довършвам кухнята на брат ми и съм оставил 7 см въздух между горния край на фурната (друг модел на Уърпул, но със същата монтажна схема) и долната страна на керамичния плот, защото в инструкциите за монтаж на плота пише да се оставят минимум 5 см за охлаждане.
mironcho - специалист
Това упражнение, го играх напоследък. Цепнатината над фурната служи да бяга топлия въздух от охлаждането на плота. Разгледай неговото упътване за монтаж и смятай сантиметрите. В единия случай фурната изпълваше по височина почти цялото пространство предназначено за нея за да успея да спазя разстоянията се наложи да ползвам по-дебел плот.
Фурната би трябвало да си има вградени тунели за охлаждане и за това вградените високо нямат луфт от горе. Трябва им само свеж въздух идващ от по-ниско (схемата долу в дясно).

Тема "Обърквация: проектиране шках за фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: