Мечтата на всяка домакиня
  wizli - специалист
Има ли друго решение за присрещането на плотовете в следната ситуация:
има комин и мивка които не може да се преместят, лесното пресрещане съм го визуализирал, предполагам с преходна лайсна,
въпросът е има ли хитринки за по-естетично решение?
Благодаря,

Прикачен файл

кухня.jpg
nikolov333 - майстор
При този монтаж, ако скицата е реална и мивката е такава, може би най-добре ще стои, ако се удължи левия плот до под-мивката и да се свърже с десния без лайсна.. само на срез със вложка и залепени със смола на връзката, а може и с ъглова планка да се свържат скрито под мивката за стабилизация и монолитност на връзката..
miliad - майстор
Aко товa е действително реaлнaтa ситуaция , е НЕИЗПЪЛНИМО.
Нaпрaви си еднa темa " Моятa бъдещa кухня" и си цъкaй въпросите тaм.
Рaзводнявaт се нещaтa инaче.
Инaче избери си мивкa с по-къс плот, и дa сaмо товa е решението в случaя.
nikolov333 - майстор
milad, не разбрах за плота и това което предлагам ли казваш, че е неизпълнимо или като цяло проекта за кухнята...
Antonii - майстор
Невиждам кое му е неизпълнимото при положение, че съм виждал поне 2 кухни в такова изпълнение.
Единствено не съм обърнал внимание снадките на плота как са били направени.
Дори аз в момента си правя една кухня в абсолютно същото разположение на нещата, но при мен плота ще е от камък с вградена мивка под него.
wizli - специалист
Плотовете са обли отпред, няма как да мине под мивката без преходна лайсна, и как да я прекъсна и водоизолирам - нямам представа...
Май така ще си остане, отдясно на печката ще сложа една решетка за горещо да не пречи лайсната.
nikolov333 - майстор
Може, ако и двата се зарязват към ъгъла на комина зад мивката, но си е за майсторска изработка.. Иначе мен лично не би ми пречило късо парче преходна лайсна, между плотовете към мивката
miliad - майстор
Първо: между aз видях две, и aз съм прaвил няколко тaкивa имa рaзликa.
Второ: Плотовете може дa се свържaт с припaсвaне един към друг кaто се зaпочне с R или зaрязвaне нa 45гр и се продължи перпендикулярно към някоя от стрaните, НО плотa нa мивкaтa не трябвa дa е тaм.
Трето: от коминa до мивкaтa трябвa дa имaш 5см плот.

Тема "Варианти присрещане на плотовете???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: