• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sarnela - специалист
съб ное 03, 2018 2:18 amnaster написа:
Без грам сарказъм искам да видя как се разглобява къща от естествени материали.
И аз. Затова ще потърсим решение.
Ако някой от вас може да помогне със съвет и насока, благодарности. :)
Прикачен файл:
Screenshot_20181102-090735.png
Прикачен файл:
IMG_20181103_100100_118.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (116.49 KиБ) Видяна 1647 пъти
Прикачен файл:
20.jpg
Прикачен файл:
30.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб ное 03, 2018 2:18 amnaster написа:
Без грам сарказъм искам да видя как се разглобява къща от естествени материали.
съб ное 03, 2018 10:02 amsarnela написа:
И аз. Затова ще потърсим решение.
Какви искате да са макс. размери и тегла на отделните елементи?
sarnela - специалист
съб ное 03, 2018 12:48 pmBLUEPUPIL-2 написа:
съб ное 03, 2018 2:18 amnaster написа:
Без грам сарказъм искам да видя как се разглобява къща от естествени материали.
съб ное 03, 2018 10:02 amsarnela написа:
И аз. Затова ще потърсим решение.
Какви искате да са макс. размери и тегла на отделните елементи?
Двама мъже да могат да ги разкачат и пренесат на 50 метра без да се сецнат - предполагам до 80-90 кг. на елемент.
Височината на помещенията да не е повече от 240 см, даже 230 ще свърши работа. Ако елементите са около тази височина (около 260-270 с пода и тавана) остава да се определи широчината, съобразно килограмите.
Изолацията да дава и звукова защита, освен термо. Те, мисля, вървят ръка за ръка.

Правилно сте ме разбрали за външния вид - много светлина, дърво. Ясно е, че за дограма ще идат камара пари, затова ще гледаме повечето прозорци да са фиксове. Дограмата да може да се маха лесно - само на винтове, без пяна, с декоративни дървени кантове за скриване на фугите. Там е топло.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Мисля, че модулният принцип ще свърши работа- няколко еднакви стоманени паралелепипеда обединени в едно цяло. Като целта е да се прескочи ограничението за ширина от около 2.5м характерно за къщите тип контейнер и класическите и широко разпространени за сглобяемите ст. сгради- 3м (защото търговските дължини на ст. ползвана за тях обикновено е 6м(6/2=3) и да се постигне удобната ширина от 4м, която след направа на съответно една или две стени ще се редуцира до 3.6-3.8м Предложението е да се работи с НЕА с търговски дължини от 12.1м. Там откъдето ги купувате ще ги нарежат: за НЕА140 на 3х4м; за НЕА120 на 4х3м. НЕА140 позволява ползването на болтове М16 (М12 ще свършат работа), а НЕА120 на болтове М12. Два правоъгълника 4х3м свързани с 4бр. ст. колони, като под и таван, образуват един модул. Тегла: HEA120 -20кг/м.л.- 3мх20кг=60кг; НЕА140-25кг/м.л.- 4мх25кг=100кг. Гредите позволяват натоварване от 700кг/м.л. и за пода и покрива се получава в зависимост от начина на предаване на товара мин. 250кг/м2, което е повече от достатъчно.
P.S.
Мисля си, че ако се понамалят натоварванията, би могло да се мине с НЕА100 И НЕА120 и макс. тегло на единичен елемент от модула да е около 80кг.
nikolov333 - майстор
С болтовите връзки, ще го има ли характерното "припукване", което се получава при моята метална конструкция за тераса от топлинните разширения и свиване на материала..?
BLUEPUPIL-2 - специалист
За разлика от ст. бет. и до известна степен дървените покриви, при които звуците от температурното удължавате и скъсяване се контролират трудно, при ст. греди проектирани с подходяща болтова връзка с необходимите хлабини, пукащите и др. подобни звуци могат да бъдат сведени до минимум. При дървото, също може да се редуцират неприятните звуци, като се ползват стоманени планки с по-дълги рамена, позволяващи движение във връзката по направление съвпадащо с оста на гредата, без да се отслаби значително нейната здравина.
nikolov333 - майстор
И пак във връзка с разширенията при метала, имам един въпрос.. С колко мм ориентировъчно, се удължава и скъсява квадрат 100*100*3мм с дължина 10м при температурна разлика от 0-30 градуса ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16

Тема "Преместваема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: