• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Казусът е следния - 9етажна панелка от 82, на 6тия етаж в банята изпускаме клапана на новия вентилатор в отдушника, преди да го монтираме.
Някой може ли да даде съвет?
Има ли отвор за чистене на този отдушник? Къде мога да намеря схема? Притеснявам се клапана да не запуши долните етажи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не можете да запушите никого, освен вас.

Прикачен файл

index.png
index.png (5.32 KиБ) Видяна 1744 пъти
zz_stefanov - майстор
Щом е изпуснат, схемата на n_a не е вярна за вас.
Ако диаметъра на вертикалата е много по голям от клапата и няма чупки, значи вече се намира на дъното.
Все пак може да проверите с проволка къде е :)

пп на тея от ММотъррс им писах, че клапите им се държат само на стикера "Произведено в България", но нищо не са променили по конструкцията :)
jekasus - майстор
Тези панелки, дето съм виждал, нямат сифонен тип въздуховод( показан от n_a)
Обикновено е щранг ф 160 с извод ф110(нещо подобно) за вентилация за всяка баня.
Разправят, че имало общ вентилатор за всички бани(които до ключа за осветлението, имат и ключ- бутон), ама явно са ги откраднали, преди да почна строителна професия...
Така че уйнята някъде долу, ако вентилацията има ревизия накъде в мазето(незнам, предполагам).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 03, 2018 7:32 pmjekasus написа:
Тези панелки, дето съм виждал, нямат сифонен тип въздуховод( показан от n_a)
Обикновено е щранг ф 160 с извод ф110(нещо подобно) за вентилация за всяка баня.
Разправят, че имало общ вентилатор за всички бани(които до ключа за осветлението, имат и ключ- бутон), ама явно са ги откраднали, преди да почна строителна професия...
Така че уйнята някъде долу, ако вентилацията има ревизия накъде в мазето(незнам, предполагам).
И сите си мешат пръдните? Голям кеф :shock:
рашкета - специалист
съб ное 03, 2018 8:13 pmn_a написа:
съб ное 03, 2018 7:32 pmjekasus написа:
Тези панелки, дето съм виждал, нямат сифонен тип въздуховод( показан от n_a)
Обикновено е щранг ф 160 с извод ф110(нещо подобно) за вентилация за всяка баня.
Разправят, че имало общ вентилатор за всички бани(които до ключа за осветлението, имат и ключ- бутон), ама явно са ги откраднали, преди да почна строителна професия...
Така че уйнята някъде долу, ако вентилацията има ревизия накъде в мазето(незнам, предполагам).
И сите си мешат пръдните? Голям кеф :shock:
A не бе вафла. Абе ти май не си виждал панелна баня???? И да знаете, че въздуховода завършва на 50см от тавана на първия етаж. В някой входове на 5-я се появява още една тръба..... вероятно да отдели пръдните на последните 3-4 етажа от първите 5. :lol: :lol: :lol:
jekasus - майстор
n_a написа:
И сите си мешат пръдните?
Вярно е... Също се отнася и за новото строителство - там щранг канализация ф110, щранг вентилация ф 110, който няма ревизия надолу, а почва с коляно от първия етаж...
Сифонен тип е най- добрия, но заема много място, а в тези кутийки, дето строят сега, просто няма място..
gecata1059 - специалист
В нашата панелка отдушниците са квадратен тип, като коминни тела и започват от мазата. Има отвор в мазето.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ужс, ужс и ужас! Ми не съм виждала :-) В панелка май съм влизала за малко.
chapara - майстор
Изпуснатото нещо е точно при отвора на партерния апартамент, нито сантим по нагоре и на долу. Преди една две години правих една баня на панелка на партерния етаж. Като махнах розетката изгребах ни повече, ни по малко , една кофа фасове :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Изпуснат клапан от вентилатор в отдушника на банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: