• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
firefighterkn - помощник
пет сеп 07, 2018 11:49 amlevski1313 написа:
Добър ден! Нуждая се от съвет. Оглеждам за камина(евентуално котел) за отопление на първи етаж от къща ( 110 кв. метра). Къщата е на два етажа + таванска.Изолация от 5см и алуминиева дограма. Засега мислим да отопляваме само първия етаж. Какво ще ми препоръчате- камина Gf 24(N модела какво представлява? ) ; камина Марели SBN 35 или котел GF35, като последните два, са вариант за отопление и на втория етаж след няколко години. Благодаря ви предварително.
Здравей колега и добре дошъл.
Относно избора ти на отоплителен уред (камина или котел) трябва да пресметнеш консуматорите ти в Kw (броя на радиаторите ти + евентуално още такива в последствие) Пелетни камини има и 30кw.
firefighterkn - помощник
съб сеп 22, 2018 11:57 amRightClick написа:
Здравейте,
С камина Марели 24kw сме,която е копие на Golden Fire до колкото знам ? Може ли почистването на ревизиите да става през горния капак и с удължение на прахосмукачката през димоотводните тръби?
Те точно така се почистват.
amigoto777 - напреднал
Колеги ,някакъв контролер или нещо подобно за пускане и спиране през интернет за тази камина знае ли някой дали има ?
Здравейте,приятели извинявам се ако въпросът ми не е за тук.Имам пелетна камина Голден фаер 24 и от около седмица постоянно ми изписва error 03 и 05 ниски и високи димни газове на какво може да се дължи това и как да оправя проблема ?
miro_800 - специалист
съб ное 03, 2018 10:13 amКрум46 написа:
Здравейте,приятели извинявам се ако въпросът ми не е за тук.Имам пелетна камина Голден фаер 24 и от около седмица постоянно ми изписва error 03 и 05 ниски и високи димни газове на какво може да се дължи това и как да оправя проблема ?
Чистиш ли я основно? Колко градуса достигат димните газове?
нед ное 04, 2018 6:19 pmmiro_800 написа:
съб ное 03, 2018 10:13 amКрум46 написа:
Здравейте,приятели извинявам се ако въпросът ми не е за тук.Имам пелетна камина Голден фаер 24 и от около седмица постоянно ми изписва error 03 и 05 ниски и високи димни газове на какво може да се дължи това и как да оправя проблема ?
Чистиш ли я основно? Колко градуса достигат димните газове?
Здравей,колега чистя я на два дена със прахосмукачка навсякъде където може да се бръкне,а за градусите не знам не ми изписва колко градуса е само коя е грешката.Не знам дали и колко е от значение но кюнците ми са обикновени Ф130,а не Ф80 и имат 3 чупки
bmahob - майстор
пон ное 05, 2018 5:59 pmКрум46 написа:
нед ное 04, 2018 6:19 pmmiro_800 написа:
съб ное 03, 2018 10:13 amКрум46 написа:
Здравейте,приятели извинявам се ако въпросът ми не е за тук.Имам пелетна камина Голден фаер 24 и от около седмица постоянно ми изписва error 03 и 05 ниски и високи димни газове на какво може да се дължи това и как да оправя проблема ?
Чистиш ли я основно? Колко градуса достигат димните газове?
Здравей,колега чистя я на два дена със прахосмукачка навсякъде където може да се бръкне,а за градусите не знам не ми изписва колко градуса е само коя е грешката.Не знам дали и колко е от значение но кюнците ми са обикновени Ф130,а не Ф80 и имат 3 чупки
ИМАШ ЛИ ТУРБОЛАТОРИ?
miro_800 - специалист
Както намеква колегата bmahob, сигурно трябва да я разглобиш и изчистиш основно.Ревизиите също.
firefighterkn - помощник
пон ное 05, 2018 5:59 pmКрум46 написа:
нед ное 04, 2018 6:19 pmmiro_800 написа:
съб ное 03, 2018 10:13 amКрум46 написа:
Здравейте,приятели извинявам се ако въпросът ми не е за тук.Имам пелетна камина Голден фаер 24 и от около седмица постоянно ми изписва error 03 и 05 ниски и високи димни газове на какво може да се дължи това и как да оправя проблема ?


Колега, камината Golden fire 24 N ли е ? или не е N серия ? Ако е N-серия отгоре под горния капак има едни перчатки, които се отвъртат и отдолу са ти въпросните "турболатори" ако не си чистил там, изчисти задължително. Ако си запознат с менюто на печката напиши тук стойностите на шнека и на вентилатора.
вт ное 13, 2018 6:55 amfirefighterkn написа:
пон ное 05, 2018 5:59 pmКрум46 написа:
нед ное 04, 2018 6:19 pmmiro_800 написа:
Здравейте,отворих ги тези турболатори не бяха много замърсени но поразгледах книжката на печката и видях,че има и две ревизии и като ги отворих ,оо ужас бяха леко казано пълни сега ги изчистих и се надявам проблема да се реши.Но си мисля,че проблемът ми идва от по големите ми кюнци както и факта,че има 4 кривки преди да влязат в комина :? Благодаря на всички за отделеното време и бързите отговори :partyman:
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: