Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pesho_kj - напреднал
нед окт 28, 2018 6:56 pmvan78 написа:
нед окт 28, 2018 6:45 pmpesho_kj написа:
нед окт 28, 2018 5:51 pmvan78 написа:
Здравейте, един познат си взе екоспар алба 18 кв. но нещо не можем да се справим с настройките. Камината се запалва,загрява водата до зададената температура и градус ,два след това се загася.Има монтиран стаен термостат дори и да го дадем на максимум пак се случва същото.Камината няма сонда за стайна температура което много ме озадъчава.Параметър 53 сме го направили на 0, а параметър 95-8,
параметър 96-4.Камината не се гаси поради висока температура на димните газове.Моля някой за помощ.
Най-вероятно сте с контролер като моя, пробвайте параметри 50 - 10, 53-10 и вижте на 51 параметър дали температурата отговаря на тази която сте задали да поддържа на водата
Параметър 51 отговаря на зададената температура на водата,50-10,53-0 защото в упърването пише да е 0 ако е монтиран стаен термостат,но явно се различават контролерите защото тази печка няма параметър 76-избор на конфигурация.
Значи направете както ви казах, със същият контролер сте като мен, стайният термостат просто затваря 1 реле и камината разбира, че трябва да запали, не следи температурата. Както и параметри 95 и 96 не се използват, каквито и стойности да им зададеш. Вместо тях се използват 50 и 53
van78 - напреднал
нед окт 28, 2018 7:06 pmpesho_kj написа:
нед окт 28, 2018 6:56 pmvan78 написа:
нед окт 28, 2018 6:45 pmpesho_kj написа:


Най-вероятно сте с контролер като моя, пробвайте параметри 50 - 10, 53-10 и вижте на 51 параметър дали температурата отговаря на тази която сте задали да поддържа на водата
Параметър 51 отговаря на зададената температура на водата,50-10,53-0 защото в упърването пише да е 0 ако е монтиран стаен термостат,но явно се различават контролерите защото тази печка няма параметър 76-избор на конфигурация.
Значи направете както ви казах, със същият контролер сте като мен, стайният термостат просто затваря 1 реле и камината разбира, че трябва да запали, не следи температурата. Както и параметри 95 и 96 не се използват, каквито и стойности да им зададеш. Вместо тях се използват 50 и 53
Мерси, а кой параметър за какво е ?
pesho_kj - напреднал
53 е горна граница на водата за гасене на камината, 50 е долната за палене. За това ви е гаснела камината, защото при параметър 0, при достигане на зададената температура няма горна граница и гасне
van78 - напреднал
Благодаря още веднъж pesho_kj.
van78 - напреднал
pesho_kj само още един въпрос вашата камина от този сезон ли е защото никой досега не е коментирал този въпрос във темата ?
pesho_kj - напреднал
Преди месец ми го монтираха. Моят е котел но контролера е същия, и аз установих, че има разлика в параметрите с тези които описват в началото на темата
Моля някой да ми каже кои параметри трябва да промена,за да ми работи каминката с външен термостат. В момента пар51е115,а в книгата пише,че максимума е 51. Ако направя пар 53-0 както пише ще трябва ли да променям още нещо? Нещо пишеше и за пар76,че има няколко конфигурации,а при мен са само 1 и 2. Не искам да си правя опити,за да не разбъзикам нещо,така че помагайте.
Karaangov86 - специалист
Кажете как да се опрявя с това почерняване на стъклото с минима 12кв.с водна риза и на 2/3 и на алто се черни
ZGabrovski@gmail.com - помощник
Здравейте. От около две седмици инсталирах камина BurnitAdvant 18KW, която е със същият контролер на Fumis. Даже техникът, който в пусна, каза, че е копие на някакви македонски камини - и вероятно става въпрос точно за EcoSpar.
Проблемът ми е следния: Реших да намаля горенето на степен 1, тъй като ми е необходимо тлеене, а не непрекъснато палене и гасене. Намалих стойността на П10 от 20 на 10 и на П18 от 50 на 38. Съответно на 24 от 105 на 100 и на 28 от 160 на 150. Намалих и 52 от 60 на 50, 55 от 100 на 80 и 56 от 75 на 50.
В резултат на това обаче, след запалването камината работи около 15 минути на степен 1 (нарочно я пускам на едно за да тествам дали съм постигнал ефекта на поддържане на огъня), след което изписуква и светва на дисплея "Липса на пелети".
Реших да я пробвам на степен 2, където работи около час, след което принудително я премествам на 1 и работи без проблем точно в исканият от мен режим часове без проблеми.
Каква може да е причината да не иска да работи директно на степен 1? За проба увеличих П10 на 15, ефектът беше абсолютно същия.
Четох нагоре в темата, колега твърдеше, че е постигнал П10 със стойност 5. Защо при мен не се получава?
nokoniko - специалист
пон ное 05, 2018 12:21 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Здравейте. От около две седмици инсталирах камина BurnitAdvant 18KW, която е със същият контролер на Fumis. Даже техникът, който в пусна, каза, че е копие на някакви македонски камини - и вероятно става въпрос точно за EcoSpar.
Проблемът ми е следния: Реших да намаля горенето на степен 1, тъй като ми е необходимо тлеене, а не непрекъснато палене и гасене. Намалих стойността на П10 от 20 на 10 и на П18 от 50 на 38. Съответно на 24 от 105 на 100 и на 28 от 160 на 150. Намалих и 52 от 60 на 50, 55 от 100 на 80 и 56 от 75 на 50.
В резултат на това обаче, след запалването камината работи около 15 минути на степен 1 (нарочно я пускам на едно за да тествам дали съм постигнал ефекта на поддържане на огъня), след което изписуква и светва на дисплея "Липса на пелети".
Реших да я пробвам на степен 2, където работи около час, след което принудително я премествам на 1 и работи без проблем точно в исканият от мен режим часове без проблеми.
Каква може да е причината да не иска да работи директно на степен 1? За проба увеличих П10 на 15, ефектът беше абсолютно същия.
Четох нагоре в темата, колега твърдеше, че е постигнал П10 със стойност 5. Защо при мен не се получава?
параметър 59 колко ти е.....

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: