• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
вт ное 06, 2018 2:11 amnikolov333 написа:
Ей тука руснаците са писали доста неща... https://maxim01.ru/bg/lighting/diagram- ... ourselves/

Линка е с автоматичен превод, но който чете руски, може да прочете в оригинал.

https://maxim01.ru/lighting/diagram-of- ... ourselves/
Винаги съм се чудел на братушките, царе са да разглобят и оценят нещо, било то китайско, японско, американско, ама техните неща не ги виждам нещо на пазара. Наскоро попаднах на един обзор на нов самосвал Урал - задните мостове китайски, защото руснаците нямали редукторни, системата за впръскване на горивото Бош, усилвателя на кормилото ZF, за скоростната кутия не помня. Камазите били с двигател Куминс и т.н.
Та и в тази статия са оплюти евтините китайски крушки, но никъде не става въпрос за скъпите и качествени руски осветители.
MamaMy - майстор
Съвсем не си прав за руските камиони. Почти всички марки камиони в международните превози (ТИР) са с автоматици и хидроусилватели на ZF. Все пак е световно известна и доказала се фирма специализирана точно в това. Дори бившата ми Опел Астра беше с такава рейка. За електриките по транспорта нещата седят по подобен начин с BOSH. Виж за редукторните мостове не съм запознат, но в офроуд форума хвалят такива портални от руски трактор, а не от китайски. Не знам защо и всички космонавти ходят на руската станция МИР, а не на китайската или на американската. Всичко е политика и финансови интереси.
ben84 - специалист
вт ное 06, 2018 7:55 ampreslav написа:
вт ное 06, 2018 2:11 amnikolov333 написа:
Ей тука руснаците са писали доста неща... https://maxim01.ru/bg/lighting/diagram- ... ourselves/

Линка е с автоматичен превод, но който чете руски, може да прочете в оригинал.

https://maxim01.ru/lighting/diagram-of- ... ourselves/
Винаги съм се чудел на братушките, царе са да разглобят и оценят нещо, било то китайско, японско, американско, ама техните неща не ги виждам нещо на пазара. Наскоро попаднах на един обзор на нов самосвал Урал - задните мостове китайски, защото руснаците нямали редукторни, системата за впръскване на горивото Бош, усилвателя на кормилото ZF, за скоростната кутия не помня. Камазите били с двигател Куминс и т.н.
Та и в тази статия са оплюти евтините китайски крушки, но никъде не става въпрос за скъпите и качествени руски осветители.
Аз пък на нас се чудя по подобни причини. :-D
hidrazin - майстор
вт ное 06, 2018 7:55 ampreslav написа:
...Винаги съм се чудел на братушките, царе са да разглобят и оценят нещо, било то китайско, японско, американско, ама техните неща не ги виждам нещо на пазара...
Ти на кой пазар гледа? Я сега като толкова си гледал по пазарите ми покажи на нашия пазар ламБи с поне 3 години гаранция...
Прикачен файл:
Gaus 1.jpg
Gaus 1.jpg (91.19 KиБ) Видяна 1074 пъти
Прикачен файл:
Gaus 2.jpg
Gaus 2.jpg (82.78 KиБ) Видяна 1074 пъти

То добре че са братушките да разглобяват и оценяват че ако оставим на днешните наши льохмани работата никак не е добре.
:partyman:
P.S. СВЕТОДИОДИ изцяло руско производство
ben84 - специалист
вт ное 06, 2018 7:55 ampreslav написа:
Винаги съм се чудел на братушките, царе са да разглобят и оценят нещо, било то китайско, японско, американско, ама техните неща не ги виждам нещо на пазара.
Техните неща на пазара са нефт и газ например. Що им е да правят качествени Лади? Ти би ли при тези условия?
Lisko - майстор
А защо за ламбата пише "цвет лентъй RGB"?
:?
Вероятно глупост на търговеца (или по-точно...как викат на хлебаря в Перник)

ето сайта на производителя:
http://gauss.ru/

Лампы gauss дают мягкий немерцающий свет
Това ми напомни за един мой учител, който казваше: - запишете темата за днес - "Мерцаене на звездите". Всички се спогледаха в шок - какво е тва "мерцаене" ;-)
Е, човека явно бе учил по руски книги ;-)
preslav - майстор
Руснаците несъмнено имат огромен потенциал, но на фона на човешкия и природния ресурс, с който разполагат, резултатите са незабележими. Не съм русофоб, напротив, яд ме е за тези хора, но не нам на какво се дължи всичко това. Преди години учителката ми по руски, която беше рускиня, казваше, че ако руснаците си затворят вените т.е. престанат да помагат безвъзмездно на такива като нас, ще процъфтят. За тогава не знам, но за сега мога да кажа, ами ето "затворили са си вените", ама нещо не ги виждам да са процъфтели.
Вярно е, че е по-лесно да изнасяш петрол и газ, но това означавали, че останалата ти икономика трябва да буксува с години на едно и също място.
И понеже темата е за ламБите - бих искал да си купя такива с по 5-7 години гаранция, но магазините са залети с други, основно китайски. Някъде се къса нишката, но къде?
За нас самите (като цяло) избягвам да говоря, то е ясно, че кой знае какъв природен ресурс нямаме, ама в последно време и от към човешки сме я окъсали яко.
kozl - майстор
Та тая тема отдавна напусна смисъла на заглавието си, даже почна да се политизира.
preslav написа:
И понеже темата е за ламБите - бих искал да си купя такива с по 5-7 години гаранция, но магазините са залети с други, основно китайски.
Ако китайски означава калпави, сновно калпави стоки ни се полагат, защото сме такива купувачи, предпочитайки да вложим в евтино с доказана калпавост, отколкото да заложим на скъпо с несигурна гаранция.
Но ако китайската индустрия бе символ на ниско качествено, отдавна вече се е наложила и с качествени продукти. Обаче китайците добре оценяват пазарите и кой какво "заслужава" за пазара си.
И за да съм с нещо съществено около темата, пак ще припомня от по-горния си пост, че имам LED крушка с 4 год.стаж и продължава да служи. И предполагам, че е китайска. Но радиаторът и е оребрен, като на снимката от Ди Ем Ен.
Обаче вече не срещам такива крушки по щандовете :sad: Може би не ги "заслужаваме".
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Преработка на LED лампи от 220 на 12 Волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: