• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
трябва да се види какво е, може да е платка, може да е изпуснал може да е изгорял.
Здравейте и от мен. Предстои ми закупуването на влагоабсорбатор и се колебая между тези два модела:
https://vlaga.bg/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0% ... Cf2JrJZzIk
И този:
https://vlaga.bg/%D0%B8%D0%B7%D1%81%D1% ... 6jEuNxqhWk
Моля, споделете ако имате наблюдения и впечатления, От това което чета и двата са нови модели, като характеристики и ценови нива са доста сходни, това което разбирам е че първия предлага някаква възможност за йонизация на въздуха и специална функция за сушене на пране, но все пак основното качество се изразява в това, доколко даден уред е надежден и отстранява влагата. Моля запознатите, споделете вашето мнение и на кой бихте се спрели вие. Благодаря предварително на отзовалите се!
Последна промяна от Bobbyk на ср ное 07, 2018 12:39 pm, променено общо 2 пъти.
cholev - майстор
ср ное 07, 2018 9:40 amBobbyk написа:
..това което разбирам е че втория предлага някаква възможност за йонизация на въздуха и специална функция за сушене на пране, но все пак основното качество се изразява в това доколко даден уред е надежден и отстранява влагата. ..
Линковете ти не работят нещо, но понеже купувах наскоро д16л горенйе той ги има тези функции. За сега доволен. Недостатък (предполагам, че всички са така) има постоянна скорост на вентилатора + тази за сушене. Колкото и да е тих, ако спиш наблизо нощно време се чува и щеше да е по добре нощно време да мога да сваля мощноста и съответно оборотите на вентилатора. Аз съм на приземен етаж 100м3 и стои до килера, банята. Настроен е на 60%. В всекидневната е 50-55%
Разбира се го купих по тънко на примоция от техномаркет (или технополис все ги бъркам) за 389лв
ср ное 07, 2018 11:28 amcholev написа:
ср ное 07, 2018 9:40 amBobbyk написа:
..това което разбирам е че втория предлага някаква възможност за йонизация на въздуха и специална функция за сушене на пране, но все пак основното качество се изразява в това доколко даден уред е надежден и отстранява влагата. ..
Линковете ти не работят нещо, но понеже купувах наскоро д16л горенйе той ги има тези функции. За сега доволен. Недостатък (предполагам, че всички са така) има постоянна скорост на вентилатора + тази за сушене. Колкото и да е тих, ако спиш наблизо нощно време се чува и щеше да е по добре нощно време да мога да сваля мощноста и съответно оборотите на вентилатора. Аз съм на приземен етаж 100м3 и стои до килера, банята. Настроен е на 60%. В всекидневната е 50-55%
Разбира се го купих по тънко на примоция от техномаркет (или технополис все ги бъркам) за 389лв
Извинявам се много - прилагам работещи линкове към двата модела:

https://vlaga.bg/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0% ... Cf2JrJZzIk

https://vlaga.bg/%D0%B8%D0%B7%D1%81%D1% ... 6jEuNxqhWk
cholev - майстор
ср ное 07, 2018 12:09 pmBobbyk написа:
...
Извинявам се много - прилагам работещи линкове към двата модела:
..
Този: EP3-ION20L EVA II PRO ми изглежда по приличен. Аз бих го взел него, а и има тих режим. 37дб ако е верно у екстра.
Потребяваната мощност и на двата подозрително ниска за клас 20литра: 260вата
16-ката на горенйе е 350вата а 20-ката 450
agj - майстор
Аз също съм се насочил към закупуване на такъв уред.Нощно време на прозэорците и на вратата на спалнята, която е към терасата се образува влага, която се се стича по вратата и мокри паркета.
Приятел ми услужи с влагоабсорбатор марка TWE .Тази машинка изсмука влагата за две включвания по няколко часа.И сега влага нямам ,но предполагам с понижаване на температурите влага ще се появи отново.Та затова съм се насочил към два модела влагоуловители ,единият е този:http://tweuropebg.com/obezvlazhniteli/4 ... 60796.html
А другия е Теси: https://techrevue.bg/tesy-dhf-10-cel/
Машинката на TWE е една от най безшумните в класа,но пък ми се струва че мощността 160 W е малко ниска за превъртане 100 m³/h въздух.Уреда които ползвах на приятеля е 220W и 88 m³/h , но е стар модел и без никакви екстри.
Теси-то е малко по мощно но пък и малко по шумно.Мисля да ползвам уреда нощно врме понеже забелязах че влагата се образува точно тогава.А таймера за включване и изключване ще e подходящ за задействане на уреда по някое време през нощта ,когато вече сме заспали....
За Теси пише че има и функция сушене на дрехи, но аз на панела не откривам специален бутон за тази функция.
Та какво ще ми препоръчате да си взема?Ако има хора ползвали някой от тези влагоабсорбатори, ще съм благодарен да изразят мнения и впечатления?
шоп - майстор
Доста години и аз отстранявах влагата по този начин. След замяната на дървената дограма с ПВЦ и направата на външна изолация се появи конденз по прозорците. Сутрин ставахме с главоболие, защото дишахме мръсен, спарен въздух.

След четене във форума и в руския форум осъзнах, че влагоуловителя не е нужен. Нужно е да се отстрани причината за натрупване на влагата. А нейното отстраняване е много елементарно. Вентилация.
Направих си принудителна вентилация с рекуперация и след това нямаше и капка влага. Сега дишаме чист въздух, влагоуловителя го продадох и съм предоволен. :idea:
agj - майстор
Ако ми беше небходима принудителна вентилация с рекуперация вероятно щях да питам как се прави ...
На мен обаче, ми бе необходим влагоабсорбатор. А главоболието ми беше заради овлажняващия се паркет,наскоро изциклен , и направен основен ремонт на апартамента....След замяната на дървената дограма с ПВЦ и направата на вътрешна изолация .
Е ми купих си ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛ !С помощта на продавач- консултант.Човека бе така добър да обясни и да покаже кой как работи.Безшумната работа бе основното изискване. Оказа се, че ROHNSON R-9112 е най безшумния от асортимента в магазина!На външен вид и по функции Rohnson-a е едно към едно с "немския" -Trotec TTK 40E.
Вече успяхме да го пробваме.Отчита приблизително реалната влажност в стаята,,и регулира зададената му стойност на желаната влажност,която трябвало да бъде около 55%.За една нощ събра около половин литър вода.Освен това си спахме като бебета с жената,без да усетим шума на вентилатора,който поставихме на ниската скорост която е по подходяща за нощно време.
Така че съм доволен от покупката,за която ни направиха и 5%-на отстъпка.Уреда има гаранция 5 год., и сравнително добри екстри.
От скоро използвам TWE MO-500P — най-евтиният модел от предложенията им. Работи с елемент на пелтие на 12 волта и има вентилатор, който охлажда топлата страна на елемента.
По спецификация улавя 500 мл на денонощие и това е точно толкова. В моят случай сваля влажността в дневната от 75 на 60 % за един ден работа при 30 кв.м. площ и в този ред на мисли не е достатъчен за тази площ. Според мен шума не е приятен за спалня. Няма степени, нито настройки. Не се включва сам при спиране на тока. Допълнително йонизира въздуха и това се усеща много приятно в стаята. Уредът е доста компактен и лек и може да се пренася много лесно. Няма възможност за свързване към канал, защото при изваждане на контейнера работата спира. Според мен при работа отделя повече топлина отколко поглъща.
cholev - майстор
вт ное 20, 2018 1:49 ammn705 написа:
.. и има вентилатор, който охлажда топлата страна на елемента...... Според мен при работа отделя повече топлина отколко поглъща.
Едва ли вентилатора охлажда само топлата част. Как ще отдели тогава влагата, ако въздуха не минава през студената част, където и влагата се отделя.
Разбира се, че ще отделя повече топлина. Нали вкарваш допълнителна енергия с тези 12в, която се превръща и в допълнителна топлина.
Със стандартните влагоуловители е същото - компресор, кондезатор, изпарител- вкарваш да речеме допълнителни 350вата енергия, въздуха преминава и през кондезатор и изпарител- резултата е повишаване температурата. Пример при 20оС в помещението на изхода на уреда въздуха е 23оС (примерно- мерено с инфрачервен термометър)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Избор на влагоуловител/обезвлажнител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: