• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Chefo77 - майстор
Всеки има различни критерии за качествено свършена работа. Явно Вашите са по-високи от на тези, които са го препоръчали. Съвсем нормално е човек когато плаща, да изисква максимално качество.
Жалко за нервите Ви и материалите.
Красиво стои, но пак трябва да търся кой да го прави:) Нито мига, нито имам време.
вт ное 06, 2018 10:15 pmiliya_i написа:
Корниз от стипопор
Изображение
EDI - майстор
От къде си, някой колега може да удари рамо, ако има време.
kozl - майстор
вт ное 06, 2018 10:01 ammcm написа:
На крив таван така се получава. Тапета се реже под прав ъгъл, и после си е играчка да се реже втори път по кривия таван, а и дори и да го изреже по тавана пак не е приятна гледка. Затова се слагат первази.

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... MnxDA30NaM:
Ами не се получава така ако тапета се остави по-дълъг и се реже внимателно по линията на ъгъла м-у тавана и стената - кроене на място. И пак стават грешки от рода три пъти го режа и все късо за тва требе да има тапет в резерви :?
Вече се изложиха предложения с фриз или корниз, обаче без снимка за кривините, по-удачно е с корниз, като пролуките м-у корниза и тавана се запълнят примерно с акрил. После боядисване с латекса останал от тавана и докато ремонта е още пресен, надеждите да няма разлика в изгледа на добоядисаното с това на тавана са основателно очаквани. :roll:
Оти ми е писнало от мАстори, а не моеме без тех, но тапетите си ги лепиме със съпружката и добре се получава. Често гостите питат за майстора на тапетите, обаче му немаме номера.....
Но ако требе с тапети да се прехранваме, умрели сме от глад :shock:
muhala - майстор
вт ное 06, 2018 9:35 pmChefo77 написа:
Всеки има различни критерии за качествено свършена работа. Явно Вашите са по-високи от на тези, които са го препоръчали. Съвсем нормално е човек когато плаща, да изисква максимално качество.
Жалко за нервите Ви и материалите.
И аз така бях наел един препоръчан майстор за шпакловка и то от много близък човек. Направо го изгоних, въпреки, че е "наш човек". След това трябваше да дам още толкова пари, за да му оправят бакиите.
Явно моите критерии и тези на препоръчалия са доста различни.
Затова когато някой ви препоръчва някого идете у тях да видите на какво вика "много хубаво" и ако и на вас ви е много хубаво, го наемете.
mcm - специалист
ср ное 07, 2018 8:18 amkozl написа:
вт ное 06, 2018 10:01 ammcm написа:
На крив таван така се получава. Тапета се реже под прав ъгъл, и после си е играчка да се реже втори път по кривия таван, а и дори и да го изреже по тавана пак не е приятна гледка. Затова се слагат первази.

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... MnxDA30NaM:
Ами не се получава така ако тапета се остави по-дълъг и се реже внимателно по линията на ъгъла м-у тавана и стената - кроене на място. И пак стават грешки от рода три пъти го режа и все късо за тва требе да има тапет в резерви :?
Вече се изложиха предложения с фриз или корниз, обаче без снимка за кривините, по-удачно е с корниз, като пролуките м-у корниза и тавана се запълнят примерно с акрил. После боядисване с латекса останал от тавана и докато ремонта е още пресен, надеждите да няма разлика в изгледа на добоядисаното с това на тавана са основателно очаквани. :roll:
Оти ми е писнало от мАстори, а не моеме без тех, но тапетите си ги лепиме със съпружката и добре се получава. Често гостите питат за майстора на тапетите, обаче му немаме номера.....
Но ако требе с тапети да се прехранваме, умрели сме от глад :shock:
Вие ги лепите двама, а майстора е сам и докато копира кривините на тавана, няма кой да гледа дали тапета не е кривнал спрямо другия. И ние вкъщи си ги лепим семейно, като винаги първо режа под прав ъгъл, и след това копирам по тавана, и докато вземам контура на тавана, моята бележи дължината долу и гледа тапета да е на мястото си. В случая ако тавана е крив хартиения фриз само ще наблегне на дефекта, питащата едва ли ще може да го изреже по контура на тавана за да е плътно до горе.
Само да питам и за лепилото Тани бад - за флис тапети. Може ли да стане на буци, които така и не се разтвориха, макар че точно беше спазена инструкцията за разтварянето му.
EDI - майстор
Не знам, ама аз лепилото го бъркам с дрелката и бъркалка за разтвори.
vlax - майстор
ср ное 07, 2018 6:38 pmEva69 написа:
Само да питам и за лепилото Тани бад - за флис тапети. Може ли да стане на буци, които така и не се разтвориха, макар че точно беше спазена инструкцията за разтварянето му.
Ако изчакаш 24 часа буците ще се разтворят. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Некачествено поставени тапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: