• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
iliya_i - майстор
пет ное 09, 2018 7:50 pmtihomirdimov написа:
Няма приоритет. При включена едната верига, другата се спира. Консуматорите и в двете вериги ще са по по около 3 KW
Ей тука вече всички опити да се направи нещо смислено по темата приключиха.
Значи ако бойлера е включен - ще стоите гладни. За да се сготви, значи някой трябва да реши да изключи бойлера, че да се включи печката. Или да дебне терморегулатора да го низключи.

Изобщо възможните варианти се свеждат до 4:
1) управляваш си ръчно бойлера и печката, според това кое е приоритет в момента. Толкова развит изкуствен интелект все още няма създаден :-D
2) подбираш си специални уреди, които да могат да работят едновременно в рамките на партидата.
3) прекарва се партида, според необходимото за работа на уредите.
4) газ пропан-бутан в бутилки.
nikolov333 - майстор
Точно проблема с приоритета е не добре осмислен в случая, защото на практика, ако включиш печката и бойлера изключи, при спиране на печката, не е ясно, очаква ли се да се захрани бойлера в предишното му състояние или да остане изключен.. За мен най-правилно е бойлера да е с приоритет и при включени други големи консуматори, захранването на бойлера временно да се спира..
пет ное 09, 2018 8:14 pmnikolov333 написа:
Точно проблема с приоритета е не добре осмислен в случая, защото на практика, ако включиш печката и бойлера изключи, при спиране на печката, не е ясно, очаква ли се да се захрани бойлера в предишното му състояние или да остане изключен.. За мен най-правилно е бойлера да е с приоритет и при включени други големи консуматори, захранването на бойлера временно да се спира..
Забележките за приоритета са валидни. В моя случай не желая да давам приоритет на кой да е от уредите и това, мисля, предполага използването на автоматично устройство за постигане на целта. Вариантите на работа са следните:

1. Бойлерът работи - изключва се веригата на печката
2. Печката работи - изключва се веригата на бойлера
3. И двата уреда не работят - системата е в процес на изчакване за включване на консуматор и изключване на веригата на другия консуматор
4. Единият уред работи, другият също се включва. Предвид, че веригата на първия е включена, а на втория не, вторият не трябва да а е възможно да работи. При изключване на първия, веригата на втория се включва, а на първия да.

Девиаторният ключ на бойлера е вариант
nikolov333 - майстор
Виж в този клип на 13 мин. и 20 сек. това ли имаш предвид, че нещо не ми става ясно какво точно искаш. Режима на превключване е inter-locking mode..




И тук на 4,30мин..


пон ное 12, 2018 4:55 pmnikolov333 написа:
Виж в този клип на 13 мин. и 20 сек. това ли имаш предвид, че нещо не ми става ясно какво точно искаш. Режима на превключване е inter-locking mode..

И тук на 4,30мин..
Не е това, което търся. Открих нова тема във форум "Електротехника", предвид, че тук не е подходящото място. Може там да разгледаш:

viewtopic.php?f=11&t=60864

Моля модераторите да закрият тази тема
  • 1
  • 2

Тема "Автоматичен прекъсвач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: