Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pionson - помощник
Здравейте!
Засадих тревна смес преди 3 месеца. Разви се чудесно, но от известно време на места пожълтява. Отдавам го на есента, но все пак искам да чуя и други компетентни мнения. Предвид, че в други дворове тревите са изцяло жълти вече, моята за сезона е чудесна.
Ето и актуални снимки:
nautilus33 - майстор
Да питам и аз нещо, ако се намери някой да отговори. Преди около месец и половина засадих тревна смеска. Вече е с височина 10см., и според това, което съм чел, е време да я кося за пръв път. Времето обаче е студено(около 5-6 градуса) и влажно. Днес имаше много слаб дъждец, като мъгла по-скоро. Та, да кося ли или да оставя за пролетта.
gnt69 - майстор
вт ное 13, 2018 5:25 pmnautilus33 написа:
Да питам и аз нещо, ако се намери някой да отговори. Преди около месец и половина засадих тревна смеска. Вече е с височина 10см., и според това, което съм чел, е време да я кося за пръв път. Времето обаче е студено(около 5-6 градуса) и влажно. Днес имаше много слаб дъждец, като мъгла по-скоро. Та, да кося ли или да оставя за пролетта.
Коси я ама с хубава косачка, да не я окосиш с някоя моторна коса. Вдигаш косачката максимално високо, идеята е да отнемеш 1/3 от височината. И гледай да не е много мокро че ще я затъпчеш. :partyman:
nautilus33 - майстор
Имам ел. косачка bosch rotak 40, предполагам става с нея. Днес и заточих ножа, че беше бая задран. Не съм косил с нея до сега, но има ностройка на височината от 1 до 7, като 7 е най-високото. Предполагам това е височината на тревата, която ще остане след косенето. Проблемът обаче е, че времето е влажно, направо мокро. Днес цял ден един такъв ситен дъжд, едва забележим, но си мокри лека полека. Иначе самата трева не съм я поливал от неделя.

ПП тревата ли да не е много мокра, или почвата?
Andri01 - майстор
Тревата ,но и почвата е добре да е по суха.
nautilus33 - майстор
Ясно. За тревата може и да успяе, но почвата е поливана всеки ден и си държи влага. Е, не е чак кално, но не е и суха. Ще погледна утре как е и ако преценя, че не е много мокро ще кося.
nautilus33 - майстор
Да питам- рано ли е за първото пролетно косене, че на места тревата достига над 10см височина, но на други е по-ниска. Или да изчакам навсякъде да стане над 10см? Макар че, в такъв случай, там където сега вече има 10см височина ще стана много по-висока.
Djack - специалист
Спокойно можеш да я изравниш, няма проблем. Аз се чудя какво да правя, за една седмица имам над 100 къртичини, денивелацията на места е над 30см. , какво ще ги правя тия купчинки и тунели .... не знам!?!?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет мар 14, 2019 8:44 pmDjack написа:
.... Аз се чудя какво да правя, за една седмица имам над 100 къртичини, денивелацията на места е над 30см. , какво ще ги правя тия купчинки и тунели .... не знам!?!?
Дай ми ги на мен, със все къртиците :-)))
Djack - специалист
чет мар 14, 2019 10:01 pmn_a написа:
чет мар 14, 2019 8:44 pmDjack написа:
.... Аз се чудя какво да правя, за една седмица имам над 100 къртичини, денивелацията на места е над 30см. , какво ще ги правя тия купчинки и тунели .... не знам!?!?
Дай ми ги на мен, със все къртиците :-)))
Идвай и ги взимай, така боща! Мамка им гадове, не ходят да копат на фрезованото в градината, а всичко на моравата трябваше да е!?!?!

Тема "Засяване на тревна смеска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: