Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте! Трябва ми майстор - водопроводчик или фаянсаджия, не зная точно. Ето проблемът:
Панелен блок, под моята баня тече вода на съседите отдолу по ръбовете на 3-те страни на банята. Тече в моментите, когато се къпем - не постоянно.
Дали повредата е в сифона или във фуги/ плочки, не зная.
Идеи?

От София съм.
шоп - майстор
Много лесно можете да проверите дали теча е от сифона.

Предполагам душа в банята е с мека връзка. Отвивате душа и насочвате маркуча към сифона. Пускате студена вода ( няма смисъл да плащате за топла) и в сифона.

Ако при тази проба тече при съседа проблема е в сифона и трябва ремонт, за съжаление плюса е, че ще е с минимално къртене.

Ако при тази проба няма теч при съседа можете да опитате и следващото.

Запушвате на 100% сифона ( с парцал, гъба, тапа, скоч и т.н., но надежно) и пускате вода в банята. Ако е от плочки и фуги ще протече при съседа. Проблема е решим със 100% префугиране или още по-кардинално със нови плочки + хидроизолация :-) Тук си отиваме на сериозен ремонт.
Успехи!
ср ное 14, 2018 2:18 pmшоп написа:
Много лесно можете да проверите дали теча е от сифона.

Предполагам душа в банята е с мека връзка. Отвивате душа и насочвате маркуча към сифона. Пускате студена вода ( няма смисъл да плащате за топла) и в сифона.

Ако при тази проба тече при съседа проблема е в сифона и трябва ремонт, за съжаление плюса е, че ще е с минимално къртене.

Ако при тази проба няма теч при съседа можете да опитате и следващото.

Запушвате на 100% сифона ( с парцал, гъба, тапа, скоч и т.н., но надежно) и пускате вода в банята. Ако е от плочки и фуги ще протече при съседа. Проблема е решим със 100% префугиране или още по-кардинално със нови плочки + хидроизолация :-) Тук си отиваме на сериозен ремонт.
Успехи!
Благодаря Ви много! Ще пробвам довечера щом се приберат съседите. След като установя какво е, Вие предлагате ли съответния ремонт?
шоп - майстор
ср ное 14, 2018 2:24 pmRossygeorgieva написа:
Вие предлагате ли съответния ремонт?
Не, но мога да ви напиша името на съфорумец от София, който познавам лично и поне според мен си разбира от работата ( плочки, бани и т.н.) Ако не е претрупан с работа може и да се наеме да отстрани проблема.
chapara - майстор
ср ное 14, 2018 2:29 pmшоп написа:

Не, но мога да ви напиша името на съфорумец от София, който познавам лично и поне според мен си разбира от работата ( плочки, бани и т.н.) Ако не е претрупан с работа може и да се наеме да отстрани проблема.
Претрупани сме всички :-D :wink:

А кога е правена банята :?:
шоп - майстор
ср ное 14, 2018 6:30 pmchapara написа:

Претрупани сме всички :-D :wink:

Малееее... той колегата за който си мислих и бих препоръчал е вече в темата :partyman: :supz: :prayer:
ср ное 14, 2018 6:30 pmchapara написа:
ср ное 14, 2018 2:29 pmшоп написа:

Не, но мога да ви напиша името на съфорумец от София, който познавам лично и поне според мен си разбира от работата ( плочки, бани и т.н.) Ако не е претрупан с работа може и да се наеме да отстрани проблема.
Претрупани сме всички :-D :wink:

А кога е правена банята :?:
Преди 6-7 години.
chapara - майстор
ср ное 14, 2018 6:33 pmшоп написа:
ср ное 14, 2018 6:30 pmchapara написа:

Претрупани сме всички :-D :wink:

Малееее... той колегата за който си мислих и бих препоръчал е вече в темата :partyman: :supz: :prayer:
Подфорума "Баня" си го преглеждам като за домашно :drinkers: :-D
chapara - майстор
И до сега не е имало теч :?: Ако е така, е сифона и какъв е той, снимки?
ср ное 14, 2018 6:37 pmchapara написа:
И до сега не е имало теч :?: Ако е така, е сифона и какъв е той, снимки?
Не, не е имало. 100 пъти пробвах да кача снимка във всякакъв формат, но сайтът не ми позволява..... Кръгъл сифон, в средата на банята. Има отгоре малко вода, за да не връща миризми. Не знам дали обясних добре :) :-D

Тема "Теч от сифон или фуги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: