Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Closimir - помощник
Здравейте,

Имам аквариум, на който всяка седмица сменям по 50 л. води и реших да си улесня процедурата и да спра да разнасям туби напред-назад. За целта исках да взема една бърза връзка и маркуч, който да връзвам към термостатния смесител в банята. Термостатния ни смесител е от лидълските на Miomare и тъй като не разбирам го измерих и помислих, че като отида и взема връзка 3/4 ще пасне. Да ама не. Самата резба е доста по ситна и трябва да е с 2-3 мм по широка връзката.
Бихте ли ми казали има ли решение в моя случай и какво е то?

Прикачен файл

IMG_20181117_210544.jpg

Прикачен файл

IMG_20181117_210530.jpg

Прикачен файл

IMG_20181117_210512.jpg
muhala - майстор
пробвай с тази за душа на слушалката. мисля, че трябва да е 1/2
Closimir - помощник
съб ное 17, 2018 9:45 pmmuhala написа:
пробвай с тази за душа на слушалката. мисля, че трябва да е 1/2
Ще я погледна, но ми се иска да е на другата за да мога лесно с бърза връзка да го връзвам. Ако е на място за душа на слушалката се губи смисъла от бързата връзка, защото така или иначе ще трябва да развивам и завивам маркучите всяка седмица.
iliya_i - майстор
Аераторите са на 22 и 24 мм ситна резба.

Ако вземеш примерно нещо такова: Изображение и му смениш или удължиш маркуча?
Closimir - помощник
съб ное 17, 2018 10:45 pmiliya_i написа:
Аераторите са на 22 и 24 мм ситна резба.
Ако вземеш примерно нещо такова и му смениш или удължиш маркуча?
При този вариант също отпада бързата връзка доколкото разбирам, но поне няма да трябва да развивам душ слушалката всеки път.
А няма ли някакви преходници от едната на другата резба?
Closimir - помощник
Не е ли това преходника, който трябва да търся?
https://bg-maistor.com/gradina/gf-shtuc ... 431-detail
marian1 - майстор
Не знам какво гледаш в този аквариум, ама ако е риби, не смяташ ли, че хлора ще им вреди, или ти го ползваш за дезинфекция....
Може да не ми отговаряш, не се заяждам, а по скоро питам знаеш ли тез неща
Closimir - помощник
съб ное 17, 2018 11:58 pmturbocharged написа:
Има gardena 8187-20
https://www.gardena.com/bg/produkti/pol ... 901160201/
Мерси, точно това ми трябва, но се оказа, че то е за резба 24, а моята е 28, но намерих един преходник в Алиекспрес и ще си реша така проблема.
Благодаря на всички за помощта.
Closimir - помощник
нед ное 18, 2018 10:47 ammarian1 написа:
Не знам какво гледаш в този аквариум, ама ако е риби, не смяташ ли, че хлора ще им вреди, или ти го ползваш за дезинфекция....
Може да не ми отговаряш, не се заяждам, а по скоро питам знаеш ли тез неща
Да, знам това, но ще отговоря защото може да е полезно за някой друг. За малки количества смяна на вода в аквариума е добре водата да престои 24 часа както казваш, но при големи смени на вода не е много оферта да пълниш 50, че и повече литри и да ги държиш някъде из вас. За целта има различни препарати, които правят чешмяната вода веднага годна за аквариум и премахват хлорта, амоняка и други вредни за рибите неща.
Аз лично ползвам този продукт: https://www.seachem.com/safe.php
Другото нещо, което решавам с помощта на термостатния ми смесител е температурата на водата като пълня директно аквариума защото без такъв смесител би било доста трудно да уцелиш точна температура годна за рибите.

Тема "Има ли бърза връзка за смесител?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: