Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nеwage - специалист
Здравейте!
Живея в малка къща, строена за сезонна постройка. Във всекидневната е единственото място за някаква секция - има ниша висока 220cm, широка 135cm и дълбока 57cm.
Искам да си направя секция за нишата, която хем да има място за малък телевизор, хем рафтчета за книги, хем шкафчета, хем две голями чекмеджета за ръкавици, шапки, дрехи и др.

Имам под ръка основните инструменти - прободен трион, ръчен циркуляр, бормашина, ъглови шлайф. Имам също така много врати от гардероби, от които мисля да разкроя секцията.

Някой има ли опит с проектиране на такива?
Последна промяна от nеwage на нед ное 18, 2018 1:15 pm, променено общо 1 път.
wanderer - специалист
  • на мен съвсем наскоро ми се наложи да правя обзавеждане за детска стая, и имах подобен казус с нещо средно между библиотека и шкаф, полувграден в ниша. по-тесен и по-плитък от желания от теб, но принципите са горе доло същите.
Прикачен файл:
46439084_203106227275859_1261347249619730432_n.jpg
  • само че...не съм никак убеден, че с наличните ти инструменти ще излезе нещо лиецприятно. моят съвет е: ако можеш да си го позволиш поръчай плоскости и разкрой във специализирана фирма, и после ти си сглоби нещата.
nеwage - специалист
нед ное 18, 2018 12:15 pmwanderer написа:
  • на мен съвсем наскоро ми се наложи да правя обзавеждане за детска стая, и имах подобен казус с нещо средно между библиотека и шкаф, полувграден в ниша. по-тесен и по-плитък от желания от теб, но принципите са горе доло същите.
46439084_203106227275859_1261347249619730432_n.jpg
  • само че...не съм никак убеден, че с наличните ти инструменти ще излезе нещо лиецприятно. моят съвет е: ако можеш да си го позволиш поръчай плоскости и разкрой във специализирана фирма, и после ти си сглоби нещата.
Няма пари братко. Иначе нямаше да пиша тук, готова секция с размер по поръчка е 300 лв.
Последна промяна от nеwage на нед ное 18, 2018 1:16 pm, променено общо 1 път.
wanderer - специалист
разирам. не обичам да пращам хората да купуват (баш в този форум), просто това е моето виждане за най безболезнен и приличен вариант. дано полчуиш по полезни отговори.

Тема "Дайте идея за холна секция за ниша" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: