• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте Група.
Тази зима ще ползвам камина RittiumThermo 14. Въпроса ми е : може ли камината да се ръководи от температурата на водата а не от тази на стайя термостат при влизане в режим stand-by. При мен стаи ия термостат е на26 а t на водата 58. При достигане на 26 влиза в stand-by by.
diqn88 - специалист
вт ное 06, 2018 10:30 pmprolet1976 написа:
Здравейте Група.
Тази зима ще ползвам камина RittiumThermo 14. Въпроса ми е : може ли камината да се ръководи от температурата на водата а не от тази на стайя термостат при влизане в режим stand-by. При мен стаи ия термостат е на26 а t на водата 58. При достигане на 26 влиза в stand-by by.
Камината следи и двете температури, при достигане на коя да е изпада в модулация или ако е вкл. режим stand-by се изкл. За да следи температурата на водата си направи температурата на въздуха непостижимо висока примерно 40 градуса. Така камината ще достигне първо температурата на водата и ще модолира по нея. Ако не искаш да се гаси изкл. опцията stend by.
diqn88 - специалист
Също така може да споделиш настройките си и от къде взимаш пелети
bmahob - майстор
съб ное 17, 2018 2:46 pmdiqn88 написа:
вт ное 06, 2018 10:30 pmprolet1976 написа:
Здравейте Група.
Тази зима ще ползвам камина RittiumThermo 14. Въпроса ми е : може ли камината да се ръководи от температурата на водата а не от тази на стайя термостат при влизане в режим stand-by. При мен стаи ия термостат е на26 а t на водата 58. При достигане на 26 влиза в stand-by by.
Камината следи и двете температури, при достигане на коя да е изпада в модулация или ако е вкл. режим stand-by се изкл. За да следи температурата на водата си направи температурата на въздуха непостижимо висока примерно 40 градуса. Така камината ще достигне първо температурата на водата и ще модолира по нея. Ако не искаш да се гаси изкл. опцията stend by.
:-D :-D и после някой ден се включва защитата на 80градуса
diqn88 - специалист
При изкл режим няма такава защита на 80 градуса. А относно изказването ти, за да се достигне температура 80 гр на водата без да е зададена, значи нещо не е наред или в настройките или в изчисляването на системата, но това ти го знаеш сигурен съм :-D
bmahob - майстор
нед ное 18, 2018 11:50 amdiqn88 написа:
При изкл режим няма такава защита на 80 градуса. А относно изказването ти, за да се достигне температура 80 гр на водата без да е зададена, значи нещо не е наред или в настройките или в изчисляването на системата, но това ти го знаеш сигурен съм :-D
Ако нямаш такава защита....лошооо Ко ще стане като затворят всички Т глави и си изключил стенд бая??????
Branimir195 - помощник
Искам да попитам нагласих я на 40 гр стайна темп и на 55 гр на водата . На 53/54 гр намалява на степен 2 след това на 1 малко след това изписва , че влиза в модулация след това изгасва изцяло и изписва че изчаква да се охлади и като стане 50гр на водата пали отново( тоест след няколко мин) така ли трябва да бъде? Притеснява ме честото палене
lebendi - специалист
Ако промениш режим STAND BY на OFF трябва да спре да гасне.
Branimir195 - помощник
Добре сега ще го сложа на OFF
И ще ти кажа
Branimir195 - помощник
Вечерта я сложих на 50гр на водата.През ноща като се събудих темп на водата беше на 72. Когато е в модулация не трябва ли само да подържа зададената темп на водата
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Пелетни камини tim sistem" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: