Вашето лично помещение
road_runner - специалист
Здравейте,

Мисля си да сложа в спалнята , която е на калкан, ламинат, ем да стане по-красиво, ем се надявам да е малко като топлоизолация
Сградата уж има топлоизолация и там, гледахме преди да я запечатат, но тази стена е студена и ми се искаше да направя нещо

Притеснява ме, да не стане да избие мухъл под ламината?

Стаята е с остъклен балкон, който е източен, калканът е на северна стена точно.

В стаята не е студено, но леглото на детето е до стената има табла, но тази табла е доста хладна - не е долепена до стената има 3-4 см
naster - майстор
По-добро решение ще е да се изгради конструкция, на която да се монтира желаното от Вас покритие пред стена, а в образувалата се кухина до стената да запълните с изолационен материал (вата) и покриете с паронепропусклива мембрана под обшивката. Въпрос на пространствени, финансови и времеви възможности.
road_runner - специалист
това е много занимавка, явно ще пропусна,
ламинатът щеше да е за 2-3 часа работа макс. няма мръсно, няма нищо

Мерси!
Svezar - специалист
Ламинат на стена ...за изолация....и красота ... :shock:
road_runner - специалист
колега ето ти малко снимки, супер красиво става

https://moderendom.net/idei-i-saveti-za ... rhu-stena/

Целта ми не е изолация, но може и да помогне в тая насока, а и ще стане красиво
Chefo77 - майстор
Какво доживяхме ... Колеги се оплакват от строителни бригади, основно от цигани, които се рекламират с техни снимки. На тази страница виждам МОИ снимки при това - без никой да ме е уведомил, още по-малко да е искал съгласие от собственика на имота ...
Между другото, бъди сигурен, че не е толкова лесно, колкото се описва от "автора" на страничката. Мога да се обзаложа, че той не е виждал стена с ламинат, камо ли да изпълнява - та да обяснява колко е лесно на целия останал свят. Дори младото семейство от клипа допуска грешки, които не са описани :wink:
kozl - майстор
пон ное 19, 2018 9:25 pmSvezar написа:
Ламинат на стена ...за изолация....и красота ... :shock:
Ламперия от ламиниран паркет :wink:
Като цена може би е по-евтино от ламинирани плоскости ПДЧ :?
Като технология :?
Чефо ти как закрепяш плочите на паркета към стената?
road_runner - специалист
вт ное 20, 2018 2:06 amChefo77 написа:
Какво доживяхме ... Колеги се оплакват от строителни бригади, основно от цигани, които се рекламират с техни снимки. На тази страница виждам МОИ снимки при това - без никой да ме е уведомил, още по-малко да е искал съгласие от собственика на имота ...
Между другото, бъди сигурен, че не е толкова лесно, колкото се описва от "автора" на страничката. Мога да се обзаложа, че той не е виждал стена с ламинат, камо ли да изпълнява - та да обяснява колко е лесно на целия останал свят. Дори младото семейство от клипа допуска грешки, които не са описани :wink:
Съжалявам за което, ако са твои произведение, изглеждат фантастично. Просто потърсих в гугъл снимки.

Като опре да правя следващия ремонт, ще ти пиша, аз не бих се хванал да го правя сам.

Но поискай от страницата да ти свали снимките,

На мен не ми се иска да разковавам долу первази и т.н, защото са зад таблата на леглото и може да почне над тях ламината.
Но ако тряба да се прави конструкция, няма да стане с тоя номер предполагам
cholev - майстор
Тази година направих две стаи, догодина 2 по същата технология която използвах.
ОСБ2 9мм зелепено с монтажна пяна върху тухлена стена с гипсокартон и подкрепено с няколко пирона 8-12см (примерно 8 на лист)
Отгоре ламината с монтажно лепило
Цена на метър в зависимост от материалите.
Грубо
9лв осб на м2 (фирата е приспадната) ; 13лв ламинат; лепило и пяна 4лв м2- или 25лв м2
Chefo77 - майстор
Не искам да ги свалят, просто считам, че е редно да напишат едно "ще използваме Ваши снимки за онагледяване" например. Не става дума за материални облаги или за разрешение от "г-н Голямата работа", а за етика. Най-много дразни, че едната снимка е взета от този форум и е качвана само тук. Т.е. няма как да не могат да намерят автора.
Аз използвам монтажна пяна + ПУ салам, никога не разчитам само на едно лепило. За първите редове добавям и двойнозалепващо. И изчаквам да стегне пяната, за да съм сигурен, че ламелата няма да мръдне по вертикалата.

Тема "Ламинат по стена, която е калкан?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: