Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Имам следния проблем свързан с абсорбатор, който съм вързал към комин. Накратко казано: преместих кухнята в хола си, след което вързах абсорбатор към общия комин. На последен етаж съм, но имам съседи, които се топлят с печки в долните етажи. Направих ремонта през пролетта и следователно нямах проблеми до сега. Почти сигурно е, че по време на ползване от моя страна е върнало дима от печката в един от съседите. Прочетох доста по темата и до колкото ми става явно причината е в това, че силата на абсорбатора спира нормалното издигане на дима от печките, което лично не разбирам как става, но явно е така.

Та идеята ми е дали може да ми дадете съвет как да реша проблема. Не искам да пробивам дупка извън апартамента, тъй като котлоните са ми над 5 метра от възможен пробив. Знам че е и незаконно да го правя.

Търся вариант, в който аз да си ползвам абсорбатора, а комшиите печките.

Благодаря предварително!!!
lyubohar - майстор
И това,което си направил е незаконно.Имам същият проблем със съседи,които преместиха кухнята на мястото на една от спалните.Избиха си отдушник направо навън.И сега умирисват на всички в блока холовете и спалните.А децата им спят на много оживена улица.Чудя им се на акъла.
Последна промяна от lyubohar на вт ное 20, 2018 10:47 am, променено общо 3 пъти.
kozl - майстор
вт ное 20, 2018 12:21 amDinchDen написа:
Здравейте,

Имам следния проблем свързан с абсорбатор, който съм вързал към комин. Накратко казано: преместих кухнята в хола си, след което вързах абсорбатор към общия комин. На последен етаж съм, но имам съседи, които се топлят с печки в долните етажи. Направих ремонта през пролетта и следователно нямах проблеми до сега. Почти сигурно е, че по време на ползване от моя страна е върнало дима от печката в един от съседите. Прочетох доста по темата и до колкото ми става явно причината е в това, че силата на абсорбатора спира нормалното издигане на дима от печките, което лично не разбирам как става, но явно е така.

Та идеята ми е дали може да ми дадете съвет как да реша проблема. Не искам да пробивам дупка извън апартамента, тъй като котлоните са ми над 5 метра от възможен пробив. Знам че е и незаконно да го правя.

Търся вариант, в който аз да си ползвам абсорбатора, а комшиите печките.

Благодаря предварително!!!
Първо абсорбатора не се извежда в комин, а върти въздуха в помещението през филтри в корубата му. Ти имаш аспиратор.
Има вероятност щом си на последен етаж коминното тяло да е комбиниран тип и в този случай последният комин се отвежда директно без да се слива с общия отвор. Но.... а дали е така :? Требе некой де разбира да се качи на покрива и ако има две отделни дупки да се открие самостоятелната и да си вържеш аспиратора там. Ако не извеждай го на фасадата. По-дбре да им мирише на манджа, отколкото комшиите задушени да се усмърдат на пушеци :shock:
lyubohar - майстор
"Ако не извеждай го на фасадата. По-дбре да им мирише на манджа, отколкото комшиите задушени да се усмърдат на пушеци :shock:"

Те това е българският манталитет-аз да съм добре,а другите да го д...т.

Като моят комшия-всяка сутрин в 6 почва да се къпе,а стената на банята му е междинна с моята спалня и детска.
Съответно в 22.00ч. децата му почват луди игри и към 23 пак се къпят.
Отделно миризмите от отдушника до спалнята и хола.
И нищо не е в състояние да промени нещо!
За сведение в Германия не можеш да се къпеш след 21ч.
И разни други правила.
Ама къде сме ние-къде е Германия.
Там са яли дървото и са ги научили.
А тук-анархия!
toshetozaz - специалист
вт ное 20, 2018 10:42 amlyubohar написа:
За сведение в Германия не можеш да се къпеш след 21ч.
Това са глупости.
lyubohar - майстор
вт ное 20, 2018 12:22 pmtoshetozaz написа:
вт ное 20, 2018 10:42 amlyubohar написа:
За сведение в Германия не можеш да се къпеш след 21ч.
Това са глупости.
Глупости-друг път.
Попрочети тук-там.
Ето например:
https://www.dw.com/bg/%D0%B2-%D0%B3%D0% ... a-41183816
toshetozaz - специалист
вт ное 20, 2018 12:27 pmlyubohar написа:
Аз съм го чел.И пак го прочетох.Ти май четеш между редовете и си го разбираш ,както ти се иска.
Както е написано по-долу няма как да ти забранят да си вземеш един душ.

''Недопустимо е също така чрез Правилника за вътрешния ред да се забранява на съкооператорите да се къпят след 22 часа. Но шуртенето на вода в банята след този час не бива да продължава повече от 30 минути.''
kozl - майстор
вт ное 20, 2018 10:42 amlyubohar написа:
"Ако не извеждай го на фасадата. По-дбре да им мирише на манджа, отколкото комшиите задушени да се усмърдат на пушеци :shock:"
Те това е българският манталитет-аз да съм добре,а другите да го д...т.
Kое тука е българския манталитет :?
Ако имаш да излагаш теза, направи го разбираемо. А не да нафъргаш нещо и да напишеш нищо за разбиране :wink:
И по-дбре да го духат, отколкото да го дишат :roll:
Jacomo - специалист
вт ное 20, 2018 1:56 pmkozl написа:
вт ное 20, 2018 10:42 amlyubohar написа:
"Ако не извеждай го на фасадата. По-дбре да им мирише на манджа, отколкото комшиите задушени да се усмърдат на пушеци :shock:"
Те това е българският манталитет-аз да съм добре,а другите да го д...т.
Kое тука е българския манталитет :?
Ако имаш да излагаш теза, направи го разбираемо. А не да нафъргаш нещо и да напишеш нищо за разбиране :wink:
И по-дбре да го духат, отколкото да го дишат :roll:
Българският манталитет започва с идеята за незаконното преустройство.
kozl - майстор
A кое е законното в случая, ако има само един комин/вентилационен щранг в кухнята- да се ползва отоплителна печка или аспиратор за кухня :?

Тема "Абсорбатор в комин на последен етаж в панелно жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: