• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Vasil82 - напреднал
Здравейте на всички нов съм във форума и ако има подобна тема моля да ме извините.Та въпросът ми е следния,направих парно с пелетна камина Thermolux 18kw, разхода ми е около 1,3 кг/ч.,захранват се бойлер 80 л.,радиатори с мощност 2.7kw,3kw,1kw,0.7kw..И другият ми въпрос е че има шум като от течаща вода, радиаторите са обезвъздушени,главите да марка fornara.
Vasil82 - напреднал
Глупав въпрос какво е PC
вт ное 20, 2018 1:56 pmVasil82 написа:
Глупав въпрос какво е PC
Разширителен съд. Къде е поставен- монтиран де? На високо ли е или......?
После ши та питам за АО- Автоматичен обезвъздушител.
Vasil82 - напреднал
Разширителя и помпата са вътре в камината,а обезвъздушителя на бойлера
вт ное 20, 2018 2:10 pmVasil82 написа:
Разширителя и помпата са вътре в камината,а обезвъздушителя на бойлера
Писал си пелетна, ма кой да чете?!!
Шумът от течаща вода сочи, че има въздух по тръби и радиатори.
На какво налягане са съдът и инсталацията?
Само бойлер ли се топли?
Vasil82 - напреднал
На студено 1.5 бара,когато работи 2.0 бара.Вече няколко пъти обезвъздушавам,но от радиаторите излиза струйка вода без въздух. захранва бойлер,радиатори с мощност 2.7kw,3kw,1kw,0.7k
вт ное 20, 2018 2:19 pmVasil82 написа:
На студено 1.5 бара,когато работи 2.0 бара.Вече няколко пъти обезвъздушавам,но от радиаторите излиза струйка вода без въздух.А разхода как е за това което захранва.
Разхода трябва да ти е не повече от 2 кг на час, на пълна мощност. Радиаторите са ти 7 киловата и малко. Дано камината е 12ка.
Щом е напомпена на 1.5 не би могло да дърпа въздух от АО.
Просто пусни помпата на максимална скорост, обиколи радиаторите още няколко пъти и трябва да се обезвъздуши.
След обезвъздушаване, проверявай налягането!
Vasil82 - напреднал
Камината е 18ка,разхода който дава е около 1,4 кг на час когато топли и бойлера на режим ауто,мога ли да добавя вода докато работи или трябва на студено
вт ное 20, 2018 2:30 pmVasil82 написа:
Камината е 18ка,разхода който дава е около 1,4 кг на час когато топли и бойлера на режим ауто,мога ли да добавя вода докато работи или трябва на студено
На колко бара е сега? Аз бих добавил, ако е ниско налягането. Ако не е паднало много, може да изчакаш да се изключи и да изстине малко.
Добре е разхода сякаш. Какво жилище топлят тези радиатори?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: