• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
danko6 - помощник
Здравейте, лакираха едно бюро с двукомпонентен лак с втвърдител от Домашен майстор за 11лв, нищо особенно като марка, но само това имаха. Минах масата веднъж с втвърдителя по пропорции и с валяче, напълон чиста маса и изшкурена със шлайф със шкурка 400 преди мазане. Минах с валячето, но се появиха балончето веднага докато го минавах още и така стегна с малки грапави балончета.
- изчустих ръчно със шкурка 400 отново и намазах следващ слой с ново валяче за 5лв специално,, същата работа стана
- изчистих отново ръчно със шкурка 400 и реших да стопля лака на радиаторчето в стаята и да нанеса с четка без втвърдител
Резултата: стана на супер вълничките, вече 3-тиден е гладко отгоре, но като натисна пръста ми потъва....

Целта ми беше да блести, лака уж трябваше да е с гланц, но като мина с виброшлайфа или със шкурка винаги става матово няма как просто, но пък и много ме дразнят балончетата :D :D Та сега бюрото е в стая където се отоплява и е към 20 градуса, ще стегне ли изобщо и евентуално имам ли някакви варианти.... :prayer: :prayer:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма да стегне, нали не си сложил втвърдителя
Мехурчетата стават, като търкаляш твърде бързо валячето и вкарваш въздух. На същия принцип е и миксерът
От смях, чак забравих, питаш ли още нещо?

А, да. Има "Боядисване и декорация" Влез там и чети на воля

За шкуренето - и там си има техника и подходящи шкурки. Та, чети
danko6 - помощник
И сега изобщо има ли начин да го махна този последният горен слой, пробвах да го нагрея със сешуар, но се размеква още повече :D Аз точно тук прочетох че само първият слой можело да е с втвърдител, вотиря и третия без и реших да пробвам и сега няма стягане :D
EDI - майстор
Шпаклата и стържеш, после пистолета и пак стържеш.Покриваш с втвърдител, после шлайфаш до чисто и си купуват свестен лак и четка.
stridata - специалист
Незнам дали правилно разбрах, но сте намазали само втвърдител за първа ръка?
Принципно ако сте спазили пропорциите на втъврдителя и лака за смесване, и сте го нанесли на толко ръце /+ една с четка/ няма да изсъхне близките седем дни в дълбочина! Ако пък не сте сложили втвърдител, направо сваляйте всичко с ацетон защото със шлайфане ще е като дъвка и няма да стане! А иначе двукомпонентен лак с валяче и четка и то гланц, нямате никакъв шанс за добэр резултат...

П.п
Не бързайте с ацетона докато не ни кажете от какъв материал е бюрото?!!!!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 23, 2018 4:36 pmdanko6 написа:
И сега изобщо има ли начин да го махна този последният горен слой, пробвах да го нагрея със сешуар, но се размеква още повече :D Аз точно тук прочетох че само първият слой можело да е с втвърдител, вотиря и третия без и реших да пробвам и сега няма стягане :D
Става все по-смешно. "Сушоарите" ги продават именно за смъкване на боя. Горещото размеква и със шпаклата....
Умолявам, дай линк към съвета за втора ръка без втвърдител
danko6 - помощник
пет ное 23, 2018 4:50 pmstridata написа:
Незнам дали правилно разбрах, но сте намазали само втвърдител за първа ръка?
Принципно ако сте спазили пропорциите на втъврдителя и лака за смесване, и сте го нанесли на толко ръце /+ една с четка/ няма да изсъхне близките седем дни в дълбочина! Ако пък не сте сложили втвърдител, направо сваляйте всичко с ацетон защото със шлайфане ще е като дъвка и няма да стане! А иначе двукомпонентен лак с валяче и четка и то гланц, нямате никакъв шанс за добэр резултат...

П.п
Не бързайте с ацетона докато не ни кажете от какъв материал е бюрото?!!!!
- Слой едно е намазан със лак + втвърдител 2:1 изсъхна за 1 ден
- слагане на втори слой лак + втвърдител 2:1 изсъхна за 1 ден
- сега сложих слой 3 без втвърдител вече 2 дни стои мек и не стяга
Със шкурка няма шанс да го сваля трябва някаква химия да играе тук :D

Бюрото е от дървени талпи, но е залято с епоксидна смола преди лака.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 23, 2018 5:28 pmdanko6 написа:
....
Бюрото е от дървени талпи, но е залято с епоксидна смола преди лака.

За чий чеп, простете френския ми, лакираш епоксидна смола??? Това е най-твърдото и лъскаво нещо, което мога да си представя!!
EDI - майстор
Не е знаел как да го залее и да гланцира с горелката.
danko6 - помощник
пет ное 23, 2018 9:05 pmEDI написа:
Не е знаел как да го залее и да гланцира с горелката.
Смолата е направена и гланцирана с горелка перфектно, но след това се шлайфа(по-сложни са нещата с това бюро шлайфането беше задължително) и става матова аз я исках гланцирана, затова се допитах до човек професионалист и той ми обясни, че не я полира а я лакира с лак + гланц взех единствения който имаше в най-зарадения магазин в града и стигнах до тук.

С ацетон и шпатула свалих лака без никакъв проблем, изсъхна и минах със шлайф отново и заравнихме идеално нещата, сега изобщо не ми се занимава с лака отново след единствените 3 слоя нанесени в живота ми не ме грабна :D някой има ли идея дали има вариант да полирам смолата с полир паста и евентуално някакви кичета за виброшлайфа и ако да, бихте ли препоръчали добра полир паста и нужните приспособления за нанясане :mrgreen:
  • 1
  • 2

Тема "Лака не иска да съхне." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: