• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
В тубата има много клипове за полиране на маси с епоксидна, на руски са и обясняват.Сега не ми се пише, че съм с таблет и е мъка.
danko6 - помощник
пет ное 23, 2018 11:26 pmEDI написа:
В тубата има много клипове за полиране на маси с епоксидна, на руски са и обясняват.Сега не ми се пише, че съм с таблет и е мъка.
То клипчета много знам, но като ида в магазина и искам някое от маслата за мазане или за полиране ме гледат като теле в железница и се отказах... Последно wipe on poly исках да купя и да я мина отгоре, но варианта беше само да поръчам от чужбина и ми идваше на 100 лв и затова взех лак. Затова полих, ако може да споделите за полирането направо линкове за поръчка :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Шкурене и шкурене и шкурене с увеличаване номера на шкурката. Отдавна беше, не помня, но още ми се мотаят парчета 2000 водна. Накрая, може и с някаква паста, не съм ползвала
Няма да ти се получи, ако не знаеш, а се "информираш" на парче
Изобщо не те разбирам в какви магазини какви масла търсиш... и все още се надявам на линк към тукашната препоръка за ползване на друкомпонентен лак без единия компонент ;-)
Луд умора няма
stridata - специалист
пет ное 23, 2018 11:04 pmdanko6 написа:
.... някой има ли идея дали има вариант да полирам смолата с полир паста и евентуално някакви кичета за виброшлайфа и ако да, бихте ли препоръчали добра полир паста и нужните приспособления за нанясане :mrgreen:
Това трябваше да попиташ преди да прееб*ш всичко с лака! Сега проблема е в това, че най вероятно си изшлайфал последно с много едра шкурка?
Ако не се занимаваш с това и няма да ползваш пастата и шкурките след това, ще ти излезе по евтино да си платиш някъде 30-40 лв. да ти го полират.
Като цяло има и едно тънко моментче със смолата. Има смоли които не могат да са финиш и задължително искат лак отгоре.
А иначе за полирането аз препоръчвам 3М ама много скъпо..
1. Шлайфаш последователно със шкурки за сухо от 600-800-1200-1500 с ексцентършлайф
2. Продават се шкурки за мокро шлайфане с едрина 3000 за ексцентършлайф
3. Полиране с пасти според зависи от производителя може да има няколко минавания с различни абразивни пасти. Това може да стане с полир и с каквато и да била вълна или гъба за полиране.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Така, проверих, за перфектен резултат - шкурка до 4000 и после 2 пасти и си ОК
Ще ми се да видя, защо тея талпи искат толкоз галене
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 24, 2018 7:29 amdanko6 написа:
пет ное 23, 2018 11:26 pmEDI написа:
В тубата има много клипове за полиране на маси с епоксидна, на руски са и обясняват.Сега не ми се пише, че съм с таблет и е мъка.
То клипчета много знам, но като ида в магазина и искам някое от маслата за мазане или за полиране ме гледат като теле в железница и се отказах... Последно wipe on poly исках да купя и да я мина отгоре, но варианта беше само да поръчам от чужбина и ми идваше на 100 лв и затова взех лак. Затова полих, ако може да споделите за полирането направо линкове за поръчка :)
Верно си идиот. Вайп-он поли е за дърво, а ти реално обработваш смола.
parketmilanov - специалист
ако искаш звънни ми на телефона от сайта ни , първия е моя
но в общи линии ако си шкурил лака с шкурка 100 караш с шкурка до 360
после водно до 1000
и след това на 3 м поне два вида паста
желателно е да е машинно за по-добри резултати -
пастата не е задължително да е 3М ,можеш да вземеш малко ако имаш познат бояджия или /май детайлър им се викаше /на хората
които полират коли .А ако не ти се занимава шлайфай само до 360 и залей още малко смола в топло помещение и ще добиеш добър гланц
  • 1
  • 2

Тема "Лака не иска да съхне." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: