• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
BAlexandrov - специалист
Здравейте,
Ей сега по нощите протече бойлера и добре, че го хванах...
Проблемът е, че тръбата за студена вода е изгнила, изтъняла и се е спукала. От там, над възвратни я клапан пръскаше.
Елдом е, на 5 години и не е имало други проблеми и не е отварян. Източих го, но нямам идея какво може да се направи - тази тръба сменя ли се? Къде в София?

Прикачен файл

1543200266928166.jpg

Прикачен файл

154320026634780.jpg

Прикачен файл

154320026731827.jpg
kozl - майстор
В ж.к. Красно село, ул.Хубча 195 има фирмен магазин и сервиз на Елдоминвест.
preslav - майстор
Аз бих опитал да се справя сам и на място (без сваляне на бойлера).
Синята пластмасова шайба трябва да се махне за да има възможност резбата на тръбата да се открие повече. После идеално почистване с телена четка (по-добре механична). После от магазина се купува муфа-нипел (https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 2111309744), кълчища и двукомпонентно лепило. Лепилото се нанася по резбата, върху него се навиват малко кълчища, отново се намаза с лепило - навива се муфата максимално, но без прекомерно натягане и се чака 24 часа. Хубаво е муфата предварително да се обезмасли с бензин. Би трябвало да стане по-здраво от заварка.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз бих скъсил тръбата с 1 см и бих удължил резбата с плашка
vlax - майстор
Аз щях да пиша същото,ама ако тръбата е изгнила изтъняла много ще е от ден до пладне. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако тръбата е съшата по цялаа дължина и се държи само на ръждата, то няма смисъл и не трябва да се възстановява по никакъв начин и бойлерът трябва да се изхвърли овреме.
BAlexandrov - специалист
Мерси за бързите отговори!
Свалих го сега и разгледах. И на топлата тръбата е поизгнила, но тази си е в тежка ръжда цялото парче, до водосъдържателя.
Интересно вътре той изглежда добре, но имаше две шепи ръждив пясък...
Ще взема нов, не си струва да рискувам - сега съвсем случайно бях станал през нощта и го чух да пръска.
plamen6703 - майстор
пон ное 26, 2018 9:21 amBAlexandrov написа:
Ще взема нов, не си струва да рискувам - сега съвсем случайно бях станал през нощта и го чух да пръска.
Това е правилното решение :thumbs: другото са занимания с глупости :wink: ! :partyman:
шоп - майстор
пон ное 26, 2018 9:21 amBAlexandrov написа:

Ще взема нов, не си струва да рискувам
Ако си вземеш неръждаем може да спестиш следващата подмяна с нов след 5-6 години:-)
BAlexandrov - специалист
пон ное 26, 2018 10:33 amшоп написа:
пон ное 26, 2018 9:21 amBAlexandrov написа:

Ще взема нов, не си струва да рискувам
Ако си вземеш неръждаем може да спестиш следващата подмяна с нов след 5-6 години:-)
Мисля го, но мястото е точно 38.5 см ниша и трябва да е точно същия по размер. Другото е, че той сега водосъдържателя беше добре, а изгнили тръбичките. На неръждаемия неръждаеми ли са и тръбичките?
Третото - четох за Шишков доста негативни мнения за дебелината на ламарината и качеството на електрическата част. А моя беше със смарт управление на Натурела и никакъв проблем не е имало тези 5 години...
Мисля първо да монтирам един кран на студената вода, за да може да спра там, че в момента и банята и тоалетната нямат вода и тези дни да взема нов ама дали пак същия...ще го мисля.
  • 1
  • 2

Тема "Изгнила тръба на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: