• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
шоп - майстор
пон ное 26, 2018 10:40 amBAlexandrov написа:


На неръждаемия неръждаеми ли са и тръбичките?
Да, неръждаеми са разбире се.
пон ное 26, 2018 10:40 amBAlexandrov написа:
четох за Шишков доста негативни мнения за дебелината на ламарината и качеството на електрическата част.
Ми вземи си Елдом. На 100% ще е със същия размер. На табелката отдолу пише модела. Просто си го вземи същия с буквата Х в модела.
BAlexandrov - специалист
пон ное 26, 2018 10:51 amшоп написа:
пон ное 26, 2018 10:40 amBAlexandrov написа:
четох за Шишков доста негативни мнения за дебелината на ламарината и качеството на електрическата част.
Ми вземи си Елдом. На 100% ще е със същия размер. На табелката отдолу пише модела. Просто си го вземи същия с буквата Х в модела.
Моят е 72268EN, 3kW, 80 л, 38 см. мисля, че това му е аналога сега с механично управление
http://eldominvest.com/bg/product/398.html
и неръждаем
http://eldominvest.com/bg/product/402.html
Ама...то двойна цената...хмм
шоп - майстор
пон ное 26, 2018 11:05 amBAlexandrov написа:

Ама...то двойна цената...хмм
Имате избор:-)

Аз лично за себе си избора отдавна съм го направил. Убеден съм, че надежността и удобството си заслужават всяка допълнително похарчена стотинка.
Който е бил няколко дни без топла вода, жената е мрънкала, че няма топла вода и му е писнало да монтира, демонтира и мъкне кютуци ще ме разбере:-)
preslav - майстор
Ами то и на мен първата ми мисъл беше за нов бойлер, ама нали сме във форум "закърпи го сам", че реших да се обадя. На една от снимките ми се видя, че тръбата е пукната по цялата си дължина и затова не съм си и помислял за донарязване на резба, а и идеята беше да се направи ремонт без сваляне на бойлера. Иначе неръждавейката си е неръждавейка, наскоро изрових гаранционната карта на моя бойлер, оказа се, че 10 годишната гаранция е изтекла, а бойлерът няма никакви признаци за умиране т.е. в моя случай си е оправдал двойната цена.
gecata1059 - специалист
Всичко е въпрос на късмет. Миналото лято правих ремонт на банята и свалих бойлер на Елдом-дипломат на 14 години. Свалих го работил до последно, без да е отварян за почистване. Беше с допълнителна серпентина за парно. Монтирах пак на Елдом. Колко ще изкара този ще се види в бъдеще. 😀
BAlexandrov - специалист
Взех неръждавейка на Елдом този път. На добра цена дойде, но е тъп.
Сега се чудя как да го направя смарт. Старото управление не става, защото е различен капака и предния панел и ще стане Франкенщайн.
Другото, което мисля е със Sonoff POW R2 бях взел едно за експерименти, но няма термосонда.
Има ли тествани, готови решения?

ПП. Реших да взема от новия вид смарт управления на Натурела и да не го мисля. Това си е изпитаното решение.
  • 1
  • 2

Тема "Изгнила тръба на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: