Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

имам странен проблем с теч по стената, който не мога да разбера от прозореца ли е или от куфара, който е долепен до стената на прозореца и в който има водоодходни тръби. Прикачам няколко снимки, за да добиете представа за какво става въпрос. Първо да уточня, че снимка 1-3 са от преди няколко месеца, когато имаше сериозни валежи, тогава извиках и разговарях с техника на сградата, който се кълнеше, че било от дограмата, а не от куфара с тръбите (ориентировъчна схема на последната снимка). Действително по дограмата имаше някои фуги, които ги запълнихме със силикон, но при последните валежи отпреди няколко дена отново изби петно (на предпоследната снимка). Разговарях с човек, който разбира от дограми и той ми каза, че за него 99% не е от дограмата, а от куфара с водоодходните тръби. Трябва да спомена, че сме две секции долепени, като едната секция е от 4 етажа, а моята от 5, аз съм на 4-тия, т.е - предпоследен етаж за моята секция, но последен за секцията, която е долепена до нашата - та когато се качвах на покрива на съседната секция, за да видя куфара с тия тръби ми направи впечатление, че самият куфар отгоре е покрит с ламарина, която имаше фуга и не беше плътно прилепнала до стената.

Общо взето версиите са ми две:
1. Проблем с дограмата, подлива от някъде и влиза и улива стената - тази версия беше отхвърлена от човек, който разбира от дограми и направи внимателен оглед.

2. При дъждовете, когато вали по-силно водата подлива през фугата на ламарината (която уж беше запълнена), улива тухлите и избива по стената.

Интересно би било да чуя още мнения на хора, за да знам как да процедирам.

Благодаря

Прикачен файл

46763289_2063378227307640_4849548557184663552_n.jpg
46763289_2063378227307640_4849548557184663552_n.jpg (42.73 KиБ) Видяна 1838 пъти

Прикачен файл

46753926_2016885438603945_7475173438026416128_n.jpg
46753926_2016885438603945_7475173438026416128_n.jpg (74.14 KиБ) Видяна 1838 пъти

Прикачен файл

46718924_286177335365428_4129629965845004288_n.jpg
46718924_286177335365428_4129629965845004288_n.jpg (69.99 KиБ) Видяна 1838 пъти

Прикачен файл

46714363_1079014432277635_3111085377906016256_n.jpg
46714363_1079014432277635_3111085377906016256_n.jpg (54.73 KиБ) Видяна 1838 пъти

Прикачен файл

Screenshot 2018-11-26 at 19.53.38.png
Screenshot 2018-11-26 at 19.53.38.png (92.5 KиБ) Видяна 1838 пъти
EDI - майстор
Има влага и горе, май на тръба ми прилича.
пон ное 26, 2018 8:19 pmEDI написа:
Има влага и горе, май на тръба ми прилича.
Точно тази влага отгоре и мен ме насочва към 2-рия вариант.
lov - майстор
Няма глупава вода има глупави майстори. Това петно над прозореца трябваше да те подсети че няма как да върви на горе ако е от дограмата.
kozl - майстор
пон ное 26, 2018 8:05 pmnobelium написа:
Трябва да спомена, че сме две секции долепени, като едната секция е от 4 етажа, а моята от 5, аз съм на 4-тия, т.е - предпоследен етаж за моята секция, но последен за секцията, която е долепена до нашата - та когато се качвах на покрива на съседната секция, за да видя куфара с тия тръби ми направи впечатление, че самият куфар отгоре е покрит с ламарина, която имаше фуга и не беше плътно прилепнала до стената.
Общо взето версиите са ми две:
1. Проблем с дограмата, подлива от някъде и влиза и улива стената - тази версия беше отхвърлена от човек, който разбира от дограми и направи внимателен оглед.

2. При дъждовете, когато вали по-силно водата подлива през фугата на ламарината (която уж беше запълнена), улива тухлите и избива по стената
Огледай как е положението при съседите отгоре и отдолу.
Този куфар къде се намира, предполагам не е вграден в стената?
Или точно така е направен?
Ако да има ли изолация на предполагам водосточните тръби в куфара, (защо са 2 тръби :? ) ?
Предложи повече подробности.
Тръбите какви са?
Защо не снима ламарината?
Наклоните на ламарината на къде са и как се оттича водата?
Дограмата каква е?
Дограмата има ли козирка отгоре?
Снимай дограмата и подпрозоречния плот в една снимка.
Като отвориш крилото след дъжд има ли вода в профила под крилото?
вт ное 27, 2018 6:24 amkozl написа:
пон ное 26, 2018 8:05 pmnobelium написа:
Трябва да спомена, че сме две секции долепени, като едната секция е от 4 етажа, а моята от 5, аз съм на 4-тия, т.е - предпоследен етаж за моята секция, но последен за секцията, която е долепена до нашата - та когато се качвах на покрива на съседната секция, за да видя куфара с тия тръби ми направи впечатление, че самият куфар отгоре е покрит с ламарина, която имаше фуга и не беше плътно прилепнала до стената.
Общо взето версиите са ми две:
1. Проблем с дограмата, подлива от някъде и влиза и улива стената - тази версия беше отхвърлена от човек, който разбира от дограми и направи внимателен оглед.

2. При дъждовете, когато вали по-силно водата подлива през фугата на ламарината (която уж беше запълнена), улива тухлите и избива по стената
Огледай как е положението при съседите отгоре и отдолу.
Отгоре нямат теч по стената, отдолу имат вътрешна изолация и не знаят какво е положението по стената.
Прикачвам снимка за по-голяма нагледност от Гугъл с лошо качетсво, но се добива представа - жълотото е куфара, който е изграден от гипсокартон, ламарината се вижда отгоре .


Този куфар къде се намира, предполагам не е вграден в стената?
Или точно така е направен?

Не е вграден в стената, намира се от дясната страна на прозореца, когато се отвори, и е изграден от гипсокартон


Ако да има ли изолация на предполагам водосточните тръби в куфара, (защо са 2 тръби :? ) ?
тръбата е една, моя грешка, не са две, изолацията е върху куфара, но няма изолация между стената и тръбата.


Тръбите какви са?
нямам идея

Защо не снима ламарината?
нямам достъп до нея, понеже както написах, етажа е предпоследен за моята секция, но за съседната, долепена секция, е последен, т.е. трябва да се кача на покрива на съседната секция, до който нямам достъп
Ето една снимка от Гугъл, по която може да се добие представа. Жълтото е всъщност куфара и през него минава тръбата, за това и предположението ми е, че от горе подлива между ламарината и стената и избива при мен.


Наклоните на ламарината на къде са и как се оттича водата?
Прозорецът и изложението на чертежа са северни, ламарината няма почти никакъв, да не кажа никакъв наклон, ами направо си е плоска отгоре.

Дограмата каква е?
Veka, но не знам колко камерна е.

Дограмата има ли козирка отгоре?
няма козирка над дограмата

Снимай дограмата и подпрозоречния плот в една снимка.
в близката седмица няма да мога, но после ще снимам.

Като отвориш крилото след дъжд има ли вода в профила под крилото?
няма вода

Прикачен файл

test.jpg
test.jpg (68.35 KиБ) Видяна 1746 пъти
kozl - майстор
Аве тва ли е снимката :shock: Актуална ли е?
Е тя сградата е недовършена и вероятно вода влиза по калкана покрай ламаринената шапка на борда на по-ниската сграда.
Ако има тръба в този "куфар", за който си мисля, той трябва да е в другата сграда, а не във вашата. Т.е. оттатък фугата.
Ламарината не е опряна във ваша сграда, защото е ламарина на другата сграда и нема общо с вашата.
Ама съвет не ми се ръси на незавършено.
nobelium написа:
та когато се качвах на покрива на съседната секция, за да видя куфара с тия тръби ми направи впечатление, че самият куфар отгоре е покрит с ламарина, която имаше фуга и не беше плътно прилепнала до стената.
Е вероятно тука ти е проблема. М-у шапката на борда на съседната сграда и стената на вашата сграда. Тази фуга трябва да се затвори по подходящ начин.
вт ное 27, 2018 12:15 pmkozl написа:
Аве тва ли е снимката :shock: Актуална ли е?
Е тя сградата е недовършена и вероятно вода влиза по калкана покрай ламаринената шапка на борда на по-ниската сграда.
Ако има тръба в този "куфар", за който си мисля, той трябва да е в другата сграда, а не във вашата. Т.е. оттатък фугата.
Ламарината не е опряна във ваша сграда, защото е ламарина на другата сграда и нема общо с вашата.
Ама съвет не ми се ръси на незавършено.
nobelium написа:
та когато се качвах на покрива на съседната секция, за да видя куфара с тия тръби ми направи впечатление, че самият куфар отгоре е покрит с ламарина, която имаше фуга и не беше плътно прилепнала до стената.
Е вероятно тука ти е проблема. М-у шапката на борда на съседната сграда и стената на вашата сграда. Тази фуга трябва да се затвори по подходящ начин.
Снимката е от гугъл преди няколко години, сградата е напълно завършена от няколко години, но в крайна сметка и аз съм за тази теория, че точно от там подлива

Тема "Теч по стената близо до прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: