Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
И аз у нас монтирах една параджийска PEX-ALтръба 16 или 18мм за студената вода към кухнята в тавана от гипсокартон, понеже в последния момент се промениха плановете и я нанизах в гофре 25мм за кабели, с идеята ако стане авария да не шурти вода от тавана поне, но не съм тествал още, дали ще има ефект.. :-D Не знам дали ще е възможно да се смени безболезнено, като е в гофре понеже има една обла извивка надоло, но с малко разкъртване на картона в ъгъла може да стане.. Иначе може би, ако е вкарана в черните твърди тръби за поливане, с яко омазване с гел за съдове, може би може да стане.. :roll:
CappY - специалист
пет ное 30, 2018 8:03 pmjekasus написа:
CappY написа:
Ако стане нещо - би трябвало да може и цялата тръба да се смени с малко усилие.
Просто няма начин да стане тая работа.
С прекарване на новата тръба през гофрето? Зор работа, но би трябвало да стане.
swissmad1 - специалист
пет ное 30, 2018 11:58 pmCappY написа:
пет ное 30, 2018 8:03 pmjekasus написа:
CappY написа:
Ако стане нещо - би трябвало да може и цялата тръба да се смени с малко усилие.
Просто няма начин да стане тая работа.
Зор работа, но би трябвало да стане.
Тц ,ако има кривки- не става.
Не лежете на тая кълка.
Вервайте ми.
[-X
nikolov333 - майстор
Да, зависи от кривките, но ако не са много, както е при мен например, има само една дъга от тавана към пода и се опитах да и оставя максимално голям радиус на завоя понеже кухините са облечени с картон и тавана и стената имат дистанция около 8-10см, а тръбата е насочена диагонално от ъгъл към ъгъл по дългата страна. Даже и при такова благоприятно разположение, ако се наложи да пробвам смяната и някога, първо ще я снадя с новата тръба за да позволява едновременно дърпане и бутане от двата края на гофрето и яко смазване с гел за чинии на новата част от тръбата за да се намали триенето при вкарването и доколкото е възможно това.. Теоретично има вероятност да стане, но на практика си е тото шанс.. :-D
nikolov333 - майстор
8 от 56 предполагам... Понеже още не съм го играл.. :-D :lol: :lol:
chapara - майстор
При 4/49 има 13983816 комбинации, и според теория на вероятностите, всяка една комбинация има еднакъв шанс да се падне. Тоест ако играеш с едни и същи числа, имаш същия шанс ако играеш с произволни всеки път. За това хората казват „Ако ти е писано, ще ти се падне“. Ако играеш със 6 числа имаш шанс 1 на ~14 милиона, ако играеш пълно комбиниране с 7 числа, всяка комбинация отново има шанс 1/14 милиона, но разликата е, че вече играеш с 7 комбинации. Често се бърка, че като имаш 7 комбинации шанса ти е 14м/7 или 2 милиона, но математически това не е точно така. Шанса ти е пак 14 милиона към едно, просто пробваш 7 пъти, а не е 1 път от 2 милиона комбинации. Системите увеличават евентуалната печалба, понеже при 6 познати при 7 комбинации ще има и 5 петици и много четворки.
Никой не може да ти гарантира, че ще спечелиш от тотото освен ако не пуснеш пълно комбиниране на 49 числа, което са ~14 милиона комбинации, по 0.60 лева прави ~ 2.3 милиона 🙂 Не си струва, дори и да ти позволят да пуснеш такъв фиш, ако има още една 6-ца и си на загуба 🙂
Тотото е шанс, не може да разчиташ на него. :!: :idea:
nikolov333 - майстор
Ей за тва, не играя аз.. и понеже съм на първи етаж, почти цялата ми ВиК инсталация за мръсна и чиста вода е външна и върви по тавана в мазето и коридора на общата част. Само тая тръба ми е затворена и още един участък от около 2м с ППР понеже там нямаше как да мина през мазето на комшията.. :-D

Тема "Водопровод през пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: