• 1
  • 2
Вашето лично помещение
film - специалист
Здравейте, търся си легло 120-190, стандартен размер. И по всички фирми в интернет, на които звъня, удрям греда. Имали, но само за еднолицев матрак. А аз искам двулицев, защото едно че не искам да се разправям с куриери и да го мъкнем по етажите и второ - писнало ми е от еднолицеви матраци. Някой може ли да препоръча фирма в софия, която да направи такова легло, без ракли и чекмеджета, до 200 лв макс? Благодаря.
шоп - майстор
Ако на спалня, която е за еднолицев матрак монтирате подматрачна рамка и вече можете да сте с двулицев матрак.
film - специалист
съб дек 01, 2018 3:43 pmшоп написа:
Ако на спалня, която е за еднолицев матрак монтирате подматрачна рамка и вече можете да сте с двулицев матрак.
Казаха ми, че леглата, за които питам са подходящи само за еднолицев матрак и нямало как да се сложи рамка. Затова и не ми предложиха оферти. И реших тук да питам, предполагайки, че някой ще се е занимавал и може да ме насочи
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ние спим на твърдо.
Та, взимай леглото, което ти продават. Вземи и OSB или шперплат, надупчи го с боркороната, сложи го върху подматрачната рамка, а двулицевия си матрак отгоре и лек сън или каквото там
Дебелината на плоскостта ще си я съобразиш според даденостите
film - специалист
съб дек 01, 2018 4:59 pmn_a написа:
Ние спим на твърдо.
Та, взимай леглото, което ти продават. Вземи и OSB или шперплат, надупчи го с боркороната, сложи го върху подматрачната рамка, а двулицевия си матрак отгоре и лек сън или каквото там
Дебелината на плоскостта ще си я съобразиш според даденостите
Ще отида до най-близкия мебелен да поискам оферта. На квартира съм, искам бюджетно решение и не мога да се занимавам с бормашини и пренасяне на плоскости, при положение че за доставка и сглобяване ще ми вземат ок. 50 лв.
Ако беше за вкъщи, ще си го направя както трябва
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нищо не ти разбрах, но здрав да си
chapara - майстор
Е кво не разбра, нещо за без пари :-D
Svezar - специалист
съб дек 01, 2018 3:10 pmfilm написа:
. И по всички фирми в интернет, на които звъня, удрям греда. Имали, но само за еднолицев матрак.
И каква е разликата между еднолицев матрак и подматрачна рамка с двулицев матрак стига да са с еднакви размери ??
miliad - майстор
пон дек 03, 2018 9:40 pmSvezar написа:
съб дек 01, 2018 3:10 pmfilm написа:
. И по всички фирми в интернет, на които звъня, удрям греда. Имали, но само за еднолицев матрак.
И каква е разликата между еднолицев матрак и подматрачна рамка с двулицев матрак стига да са с еднакви размери ??
Разликата е че при този размер на матрака се предлагат така наречените тип "Приста" , при тях матрака стъпва върху рамката на леглото, а не потъва вътре. Не че не би могло да стане и с двулицев, ама иска ръчички и известен компромис.
film - специалист
Последните два варианта, които ми предложиха са френско легло и само подматрачна рамка с крачета, на която да сложа матрака. Ако си взема обикновена подматрачна рамка може ли да се монтират крачета на нея или ми трябва такава с крачета? В магазина казаха, че крачетата могат да се поставят на всяка рамка
Прикачен файл:
DS-82-variant-750x529-1000x800.jpg
DS-82-variant-750x529-1000x800.jpg (93.52 KиБ) Видяна 3121 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Изработка на легло - София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: