• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sarnela - специалист
Познавате ли някого, който знае как правилно да вкопае вана в пода - около 30 см., с достъп за обслужване?
Какви недостатъци има такова вкопаване, освен трудното обслужване?
Уточнение: жилището е в проект.

Моля за отговори само по поставените въпроси от вещи в темата хора. Отправям тая молба, защото в 2 други вълнуващи ме теми основните въпроси бяха размити до неузнаваемост.
jekasus - майстор
Да се проектира предварително "ямата" за вана със достъп до сифона.
Това е.
lov - майстор
Какво разбирате трудно обслужване. Ако става на въпрос за канализацията няма разлика дали ще е вкопана или поставена на нормална височина. Изпълнението е едно и също. Проблема е дали може да се заусти към мръсния канал. Ако има такава възможност горния ръб може дори да е на нивото на пода. Но вероятно няма да е практично. Всъщност виждал съм но вкопани до половината на тяхната височина.
sarnela - специалист
пон дек 03, 2018 7:28 pmlov написа:
Какво разбирате трудно обслужване... Проблема е дали може да се заусти към мръсния канал.
Да, проблеми от тоя род - като се заусти и се спука сифонът например? Как става поправката?
На ваната в панелката сифонът е достъпен, а тук как?
Какви други проблеми могат да възникнат?
iliya_i - майстор
пон дек 03, 2018 7:51 pmsarnela написа:
На ваната в панелката сифонът е достъпен, а тук как?
Какви други проблеми могат да възникнат?
Как как? От по-долното ниво.
Нали не смятате да я вкопавате в мазето?
lov - майстор
Е те това със спукания сифон са все едни такива еретични помисли. То същото е и като да мисля дали няма да ми се пукне някъде канализацията в стените или пода дето съм ги облякал с плочки.
Работи се с качествени материали и най вече внимателно. Пък не дай си боже като се случи пак си има чалъми да се мине с по малко щети. Но те това последното да се случи трябва да си много голям карък. Така че споко дявола не е толкова черен.
sarnela - специалист
пон дек 03, 2018 8:33 pmlov написа:
Е те това със спукания сифон са все едни такива еретични помисли. То същото е и като да мисля дали няма да ми се пукне някъде канализацията в стените или пода дето съм ги облякал с плочки.
Работи се с качествени материали и най вече внимателно. Пък не дай си боже като се случи пак си има чалъми да се мине с по малко щети. Но те това последното да се случи трябва да си много голям карък. Така че споко дявола не е толкова черен.
Щото точно такъв - некачествен явно сифон ни се спука в едно ПК в Младост.
Добре, ясно - проблем нямаме. Още повече отдолу е мазето.
lov - майстор
Щом мазето е от долу то те тогава нямате никакви грижи. Повече си насочете усилията за качествени дръжки и обков около ваната щото те са проблем поне у нас. Аз все още си бия главата от къде да намеря за едни мой бани. Ваните и вообще баните се оказват едно от най опасните места в едно жилище където човек може сериозно да пострада от едно никакво подхлъзване.
radius - майстор
пон дек 03, 2018 7:13 pmsarnela написа:

Моля за отговори само по поставените въпроси от вещи в темата хора. Отправям тая молба, защото в 2 други вълнуващи ме теми основните въпроси бяха размити до неузнаваемост.

Аз бях останал с впечатление, че не знаете какво искате, пък то какво било, тц-тц-тц.
Започвам и аз да си мисля, че колежката припанка е неслучайно тук, а е с мисията да освежи форума.
sarnela - специалист
пон дек 03, 2018 9:19 pmlov написа:
Щом мазето е от долу то те тогава нямате никакви грижи. Повече си насочете усилията за качествени дръжки и обков около ваната щото те са проблем поне у нас. Аз все още си бия главата от къде да намеря за едни мой бани. Ваните и вообще баните се оказват едно от най опасните места в едно жилище където човек може сериозно да пострада от едно никакво подхлъзване.
Благодаря за съвета.
  • 1
  • 2

Тема "Вкопана в пода вана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: