Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Аз горях по 8 кубика дърва сурови и мокри ,сега съм на 2 тона пелети според зимата и с 1,7 т съм бил :) . 55 квадрата сега подобрих малко топлозагубите .
Rumen89 - специалист
Добре, че днес обърнах внимание и извадих гофрираният маркуч и видях, че има пушек. Наложи си да изчистя котела и кюнците който бяха пълни до горе с пепел. Това се дължи на слънчогледовите пелети.
пон дек 03, 2018 9:57 pmRumen89 написа:
Добре, че днес обърнах внимание и извадих гофрираният маркуч и видях, че има пушек. Наложи си да изчистя котела и кюнците който бяха пълни до горе с пепел. Това се дължи на слънчогледовите пелети.
Така се получи, в края на миналия сезон и при мен.
Освен тези поразии, тези пелети задръстват и големия шнек.
В края на сезона бях на 8 секунди подаване, сега съм на 5.9.
За някои 1.5 е подаването на 1ва.
Rumen89 - специалист
пон дек 03, 2018 10:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 03, 2018 9:57 pmRumen89 написа:
Добре, че днес обърнах внимание и извадих гофрираният маркуч и видях, че има пушек. Наложи си да изчистя котела и кюнците който бяха пълни до горе с пепел. Това се дължи на слънчогледовите пелети.
Така се получи, в края на миналия сезон и при мен.
Освен тези поразии, тези пелети задръстват и големия шнек.
В края на сезона бях на 8 секунди подаване, сега съм на 5.9.
За някои 1.5 е подаването на 1ва.
Чистенето е повече но имам голям пепелник и трябва да се чисти котела, че става с много налепи но до сега съм горил само иглолистни пелети и мога да потвърта, че не виждам разлика в РАЗХОДА. Безбожно скъпи станаха дървестните пелети.
kalin72 - майстор
до сега съм горил само иглолистни пелети и мога да потвърта, че не виждам разлика в РАЗХОДА.
+1
Няма разлика в разхода.
bmahob - майстор
пон дек 03, 2018 9:46 amstarsel написа:
съб дек 01, 2018 4:01 pmbmahob написа:
съб дек 01, 2018 12:54 pmstarsel написа:
60кв тухла втори етаж южно изложение три панелни радиатора 1200 на 600 вчера от 10.30 до 22.30 10кг иглолистни пелети температура от 22 до 26 гр в различните стаи камината е Грейко Бижу радиаторите са с термоглави ,сменена дограма изолация само на едната стая.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ти ми строши очилата ква изолация имаш човек
колега 60кв е по нотариален акт в него влизат 2 тераси реално топля около 50кв над и под мен има хора които също топлят температура на водата 65гр имам познати топлят 100кв с горелка грейко и постигат 1,4кг на час но както и да е и така съм доволен,предната година на дърва изгорих 4куб габър.
Е сега се зачетох ... Аз съм към 65-70м2, северно изложение под юен и над мене никой се негрей :-D
Имам 5 радиатора, 2 х 120х60, един 160, един 100, един 80-панелни и един алум. 140см висок, 4 глидера.... Така че около 1.5кг си ми е супер за мойта 21кв ламя :-D
ico_3 - специалист
Моя разход 3 чувала 45 кг за 24 часа горелката е грейко rb20 на Viadrus U22 6 секции повдигнат на кутия.Отоплявам къща на 2 етажа плюс бойлер 150 лт не знам каква е квадратурата с 5 см външна изолация пвц дограма двоен стъклопакет с обикновено стъкло на горния етаж имам и вътрешна изолация 2 см фибран а таваните гипс картон и вата.Горелката гори от 6 сутринта до 9 вечерта 23 градуса от 9 до 6 20 градуса навън температурата между 0-5 градуса.Не е ли висок този разход?
kalin72 - майстор
пон дек 03, 2018 11:34 pmico_3 написа:
Моя разход 3 чувала 45 кг за 24 часа горелката е грейко rb20 на Viadrus U22 6 секции повдигнат на кутия.Отоплявам къща на 2 етажа плюс бойлер 150 лт не знам каква е квадратурата с 5 см външна изолация пвц дограма двоен стъклопакет с обикновено стъкло на горния етаж имам и вътрешна изолация 2 см фибран а таваните гипс картон и вата.Горелката гори от 6 сутринта до 9 вечерта 23 градуса от 9 до 6 20 градуса навън температурата между 0-5 градуса.Не е ли висок този разход?
Не, не е висок разхода. За по-евтино - повече изолация, по-евтино гориво. Това е, другото с настройките е афиф работа, не може да ти смъкне драстично разхода, но може да подобри горенето.
filmatoplo - майстор
Тунинга в котела как е , има ли плочи ,освен тях сложи две ламарини които да са поставени по средата на скарата по дължина на котела ,долу са събрани а горе са разделени V веобразно към стените -така пламъка който идва отдолу на скарата ще се отразява от ламарините и ще облизва стените на котела .Освен че е моя идея -видях го и в оригинален котел ,както и всеки може да се е сетил де . :wink:
ico_3 - специалист
[quote=filmatoplo post_id=950302 time=1543904067 user_id=9377]
Тунинга в котела как е , има ли плочи ,освен тях сложи две ламарини които да са поставени по средата на скарата по дължина на котела ,долу са събрани а горе са разделени V веобразно към стените -така пламъка който идва отдолу на скарата ще се отразява от ламарините и ще облизва стените на котела .Освен че е моя идея -видях го и в оригинален котел ,както и всеки може да се е сетил де . :wink:
[/quote]
Плочи имам по принцип миналата година се опитвах и още един ход да направя но тази година не съм пробвал.Ще пробвам и варианта с ламарината.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: