Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nеwage - специалист
Здравейте.
Имам проблем с покрива и той е откакто купих къщата. Тече.
Преди 12 години виках някакви майстори, коваха мушама, но проблема всъщност си остана - пак тече, само че от мушамата не се вижда.
Работата е в това, че тече не при дъжд, а когато е замръзнал и започне да се топи снега, ето вижте на видеото


Моля дайте съвет, къщата ми е с кара-таван, всичко се наводни, ужас е!!!
Последна промяна от nеwage на ср дек 05, 2018 3:52 pm, променено общо 2 пъти.
EDI - майстор
Най-малкото пренареждане, но според мен преправяне на покрива.Наклона поне на картинката ми се вижда малък за керемиди.
nеwage - специалист
ср дек 05, 2018 3:50 pmEDI написа:
Най-малкото пренареждане, но според мен преправяне на покрива.Наклона поне на картинката ми се вижда малък за керемиди.
Да. Наклона е малък. Но идея нямам как да го оправя. Мислех по едно време да раздигна всичко и да накова ламарина.
Andri01 - майстор
Трябва да го види,да ти даде съвет и оправи МАЙСТОР ,а не "мастор"! Пиши от кой град си,че Земята е доста голяма,може някой тука да ти помогне.:)
шоп - майстор
Плаче за основен ремонт.
Дано този път уцелите на майстори, които да направят всичко от-до по една система.
nеwage - специалист
в Горна Оряховица съм. Пари за ремонт - няма. Карам на минимална заплата и живея сам. Затова и питам тук. То ако имах 3-4 хилядарки, направо викам бригадата и нов покрив. АМа...
Andri01 - майстор
Кофти :( От далече най-лесно се дават акъли,но аз бих закърпил някак си положението . Да изкара зимата,а на пролет ще се оправя-приятели,колеги,все някой ще е минал по подобен път и ще помагат.
шоп - майстор
То за супер спешно и евтино аварийно ремонтиране аз бих използвал винил, платнища от билбордове. Масово са с размери 3х4м и цена 10-15 лева бройката

Понеже сезона не позволява разкриване на керемиди бих опънал винила под гредите монтиран с винтове и шайби с голяма периферия. Пак ще тече на места, но по-малко и ще се подлагат кофи само там. Идеята е да се спаси къщата зимата.

Напролет най-евтино е с поцинковани покривни ламарини и направи си сам.
lov - майстор
Като на първо време потърси цигли от същия модел от които са ползвани. Вероятно крайните канали на циглите са изронени и от там подлизва. То има и друга възможност затлачени с мъхове и боклуци но най честото е варов разтвор отлепил се от подмазването на билните капаци. Ако е само затлачването след като се почисти ще си дойдат нещата на място. Имате достъп до тях от долната страна така че подмяната на няколко керемиди не е проблем без да се разхождате от горе. Пригответе си дървени клинове трупчета като надигнете да подложите на съседните за да ви е удобно да смените проблемната цигла. А ако е само затлачена даже няма да ви се налага да я махате. Може и на място с ръка да да изчистите канала.
nеwage - специалист
ср дек 05, 2018 5:34 pmlov написа:
Като на първо време потърси цигли от същия модел от които са ползвани. Вероятно крайните канали на циглите са изронени и от там подлизва. То има и друга възможност затлачени с мъхове и боклуци но най честото е варов разтвор отлепил се от подмазването на билните капаци. Ако е само затлачването след като се почисти ще си дойдат нещата на място. Имате достъп до тях от долната страна така че подмяната на няколко керемиди не е проблем без да се разхождате от горе. Пригответе си дървени клинове трупчета като надигнете да подложите на съседните за да ви е удобно да смените проблемната цигла. А ако е само затлачена даже няма да ви се налага да я махате. Може и на място с ръка да да изчистите канала.
Но защо тогава не текат когато вали дъжд?

Тема "Покривът тече, не знам вече какво да правя!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: