Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sarnela - специалист
Изчетох тази тема: http://forum.imoti.net/read.php?17,103247,page=1, но останаха въпросителни дали все пак има разумен начин да се комбинират двете благини успешно.
Някой от вас знае ли?
radius - майстор
Ако сложиш 10см изолиращ изкуственяк саморазпадащ се във времето( a.k.a. XPS) под подовото и 15 см изолация ( някакси между каменните зидове ;) ), ще работи.
sarnela - специалист
Четох за това, че щяло да има проблеми с дъските, че трябвало да се внимава с температурата и тя да се покачва плавно. Така ли е?
Имали ли сте работа с такава комбинация - дюшеме с водно подово, radius?
naster - майстор
Темата за дървената къща на v_tan. На 72-ра (примерно) страница от неговото евангелие има описано как е решил казуса. Мързи ме да я търся темата :)
kozl - майстор
ср дек 05, 2018 6:55 pmsarnela написа:
Четох за това, че щяло да има проблеми с дъските, че трябвало да се внимава с температурата и тя да се покачва плавно. Така ли е?
Имали ли сте работа с такава комбинация - дюшеме с водно подово, radius?
Я такава компилация съм видел у апартамент с Топлофикация. Но там Т на подгрев я мине над 50 градуса, я не.
Обаче мноо се :? :? :? :? :? къде е логиката да препречиш пътя на топлината с дюшемето :?
Некои много тачат дървото, дървоядите също. Я бех заскладил у мазата малко остатъци дъбови первази за паркет. И след неколко години изметох само триците им :shock:
radius - майстор
ср дек 05, 2018 6:55 pmsarnela написа:
Имали ли сте работа с такава комбинация - дюшеме с водно подово, radius?
Работата ми беше колкото да го отхвърля като вариант за моята къща, поради очевидни недостатъци. Не че не ми харесва дървото, но практически има ограничения.
sarnela - специалист
Благодаря Ви, naster.
Говорих с Витан. Каза, че при него дюшемето е в хола и там е сложил малко тръба, постига до 22,5 градуса.
Каза, че ако налепим дюшемето върху замазка 5 см, в която са тръбите, ще постигаме поне 25 градуса на повърхността.
Отоплява къщата си, с основа 150 м2 и вътрешно отворен втори етаж още толкова, с 20 кВ котел на пелети. 2,5 тона пелети за сезон.
Каза също, че не разбира защо хората си слагат радиатори. :)
Последна промяна от sarnela на пет дек 07, 2018 12:23 pm, променено общо 1 път.
Hursa - майстор
А как изчислихте тези 25 градуса. Какво взехте, като изходна информация?
radius - майстор
Само да не е с 45С вода, че тогава ТП ще е мираж.

Тема "Водно подово с дюшеме - възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: